Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
První přihlášení Na naše weby se pomocí mojeID nebo OpenID přihlašujete poprvé. Při té příležitosti potřebujeme, abyste si tady založili místní účet, nebo své přihlášení propojili s již existujícím účtem. Je to jednoduché.Fajn, je naprosto pochopitelné, že chtějí registrovat místní účet a případně doplnit nějaké další údaje, které se přes OpenID sdílet nedají. Ale to nejhorší teprve přijde:
Možnost 1: založení nového účtu Klepněte na tlačítko a vyplňte formulář. Stačí, když si v něm zvolíte přezdívku a heslo. Podívejte se ale i na další možnosti, kterými můžete svůj zdejší profil vylepšit.Proboha proč si asi myslíte, že OpenID používám? Proto, abych musel vymýšlet další heslo na další službu? Ještěže se na živě.cz přihlašuju jen proto, že jsem chtěl zkusit, jestli jim OpenID opravdu funguje. Takže, milá Mladá fronto a.s., díky, ale takhle si dobře odvedenou práci nepředstavuju.
Tiskni
Sdílej:
Misto remcani na diskuzich bys mel poslat bugreport jako spravnej uhrouslinuxak! Tak.Asi tedy nejsem správnej uhrouslinuxak :).
protoze jsi jen vysiracHlavně, že ty jsi king.
Však tam můžeš nakopírovat náhodný řetězec a hned ho zapomenout. Pokud se budeš hlásit _pokaždé_ přes OpenID, tak to heslo nebudeš potřebovat.Myslím, že jejich server je vhodnější ke generování náhodných řetězců, než uživatel.
Po pravdě: jsme trochu rádi, že jsme to celé stihli v termínu. Místnímu účtu se nevyhneme, na tom jsou naše weby postavenéNutnost založení místního účtu je každého věc, to nekritizuju.
Zatím stačí vymyslet si libovolné heslo, už ho stejně nebudete muset nikdy použít, ale uznávám, že to je zbytečný krok. Zkusíme s tím něco udělat.Popravdě jste mě příjemně překvapili, nečekal jsem vůbec žádnou reakci, natož nápravu.
Spíš jsem čekal, že nám někdo dá sežrat, že se na naše weby nedá přihlásit účtem Googlu, který svým způsobem OpenID taky podporuje. Jenže bohužel svým způsobem.Co je na jejich způsobu tak odlišného? Nezkoumal jsem to.
https://www.google.com/accounts/o8/id
probehne presmerovani na google a tam se prihlasis jako obvykle, pote probehne presmerovnai z5 na puvodni web a pokracovani v integraci uctu/prihlaseni...Very poor article, spreading FUD (fear, uncertainty, and doubt). Google in fact is a perfectly legit OpenID 2.0 implementation. The email address logging in is a natural fallout of a good OpenID 2.0 RP implementation and works on lots of RPs already for any email provider that also uses the OpenID directed identity feature. No OpenID extension is even required. (Andrew Arnott)
Dobře, tak jinak: OpenID obvykle umožňuje uživateli vybrat, které informace z účtu chce dát dál a které ne.Naproti tomu zase v tom OpenID požadavku jsou specifikované věci povinné a věci volitelné. Pokud uživatel odmítá sdělit svůj email, který je uvedený jako vyžadovaný, tak holt musí počítat s tím, že se nepřihlásí. Nejsem si jist, jestli duplikování profilových informací na každém serveru v to nevnese ještě větší zmatek - to je snad lepší křičet za to, aby email nebyl u OpenID identit vyžadován...
OpenID používány jen pro předvyplnění případných registračních údajů, takže šly změnit a zbytek se kdyžtak vyplňoval ručně. To je podle mého správný postup, protože nikdy nemáte zaručeno, že vám server pošle vše, co požadujete.No jo, jenže pokud to pak jen uloží u sebe a už se OpenID na nic neptají, tak je to zase řešení napikaču :) Jedna z velkých výhod OpenID zmizí - jednotná identita. Když si pak nechám změnit jméno nebo si uvědomím, že jsem se narodil o rok dříve, tak si sice hezky upravím identitu u OpenID providera, ale pak budu muset navštěvovat zase tyhle weby a upravovat to tam samé, ikdyž si to mohlo z OpenID líznout samo...
Když si pak nechám změnit jméno nebo si uvědomím, že jsem se narodil o rok dříve, tak si sice hezky upravím identitu u OpenID providera, ale pak budu muset navštěvovat zase tyhle weby a upravovat to tam samé, ikdyž si to mohlo z OpenID líznout samo...Kolikrát už se ti to stalo? :)
Ale vždyť se serveru dotázat můžou - ale měli by počítat s tím, že tu informaci holt nedostanou. Podpora rozšíření, pokud se nepletu, není povinná ani v OpenID 2.0 (opravte mě, jestli se mýlím, ale ať do té specifikace koukám, jak koukám, nikde o povinně implementovaných extensions nic nevidím), v základu prostě musí server umět ověřit identitu a pokud zvládá něco navíc, je to jen jeho dobrá vůle. Pokud si implementuju vlastní OpenID server zvládající jen ověřit heslo a nic víc, je to stále podle specifikace a přitom z něj nic dalšího než ověření identity nedostanete, protože to jednoduše neumí.No, pak se může slovíčkařit o tom, jestli je přihlášení podporováno pomocí OpenID nebo pomocí OpenID s rozšířením :) Každopádně když už to provider umí a uživatel nechá poslat jenom některé údaje a to ne všechny povinné... no, každopádně mi přišlo trochu těžkopádné, aby se pak každý záznam, který uživatel zrovna neposlal, duplikoval a zadával ručně...
Jinak ty údaje se duplikují tak jako tak. I to Živě si mailovou adresu ukládá. A pokud jim OpenID server tuhle informaci pošle (čili uživatel to povolí a server to umí), můžou si jí automaticky aktualizovat podle libosti...Pokud si to aspoň při přihlášení aktualizujou, tak to celkem jde... ale obávám se, že to většina těch serverů dělat nebude. Což mi přijde strašně škoda - udělat podporu pro OpenID vč. rozšíření a pak to použít jenom k tomu, aby se ty údaje při vytvoření účtu zkopírovali...
Každopádně když už to provider umí a uživatel nechá poslat jenom některé údaje a to ne všechny povinné... no, každopádně mi přišlo trochu těžkopádné, aby se pak každý záznam, který uživatel zrovna neposlal, duplikoval a zadával ručně...Hmm, zdá se, že jsme se zacyklili. Zrovna na linuxovém serveru bych čekal, že bude důležité hlavně jestli daná věc odpovídá specifikaci. Vynucování implementace konkrétních rozšíření může taky skončit tím, že se nepůjde přihlásit, pokud nebude provider implementovat JedinouSprávnouExetensiontm dostupnou jako placený patentově chráněný ISAPI modul pro IIS8...