Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Už po několikáté se mi na Gentoo stalo, že se psi otevře v čistém stavu bez nastavených účtů. Je to verze 0.15 a mám dojem, že psi v dnešní době není na Gentoo nějak extrémně patchované. Podobně nejspíš ještě pořád ztrácí data i taskwarrior.
Podle nadpisu jste zřejmě čekali, že budu kritizovat trucovní zápisky. Překvapím vás, protože jsem se místo toho rozhodl jeden přidat. Dalším překvapením bude, že se týka Jabbim.cz, kde se pohybuju dlouho a jsem už celkem smířený s místními zvyklostmi.
Blíží se nám Open Discussion Day.
Nejdříve vám nabídnu shrnutí toho, jak vlastně tento projekt vznikl. Darco na svém blogu uveřejnil článek s názvem Goodbye Legacy IM, ve kterém oznámil, že 19. května, na den svých narozenin, opouští AIM, ICQ, Yahoo a MSN. Na to navázali další, až nakonec na serveru ploum.frimouvy.org vznikl The Open Discussion Day. Letos slavíme jeho první výročí.
Nedávno jsem sepsal článek o nevýhodách současně nejpoužívanějšího IM systému v Čechách. Rád bych se teď věnoval spíše výhodám otevřeného řešení – XMPP protokolu, známého především jako Jabber.
Nebojte, bude to krátké.
Článek byl upraven a přesunut na http://icq.xmpp.cz/.
Rozhodl jsem se po několika letech využívání služby ICQ společnosti AOL přestat používat svůj ICQ účet.