Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Opravdu už nevím, jestli jsem nenormální já, nebo zbytek naší školy.
Je mě 16 let a chodím do střední průmyslové školy v Dobrušce. Linux (aktuálně Aurox 10.2. Azurite) používám už asi rok. Zvykl jsem si na něj. Wokna se na ném disku sice taky vyskytují, ale já je nespouštím (táta, který neumí hrát přes Wine). Je tu ale problém. V celé škole (300lidí) není nikdo jiný kdo by Linux používal. Je to k zbláznění! Když ke mě někdo přijde, tak se mě začne ptát, jakej to mám skin ve na windows. Když jim řeknu že to není Win ale Lin, tak začnout že to je na prd systém, že slyšeli že tam nejedou hry. Když jim spustím Call Of Duty tak to ignorujou. Jakmile uvidí terminál, tak zase maj něco s Dosem (budiž mu země lehká :) ) Jsem teda jinej já, že mám rád systém ve kterým se mě dobře pracuje a vypada líp, nebo ti ostatní, kterým vytuhou windows když zadaj jiný heslo při přihlašování? Navíc jsem nucen ve škole používat Windows 98 s Novel Netware 3 (celkem novej), který mě o jejich nepoužitelnosti k práci dokonale utvrzujou (dokážete si představit že se ke školní síti logujete 6minut..). Tak co vy na to? Flame time :)
Tiskni
Sdílej:
Jinak, nic si z toho nedělej, že Linux nikdo nezná/nepoužívá - jim ujíždí vlak.Asi tak.. me na stredni taky vsichni rikali jak muzu nejaky linux pouzivat kdyz na tom nic nefunguje.. no a ted par let potom se temer vsichni uci linux pouzivat.. :) Jednou treba prijdou lidi na to k cemu neco "nepouzitelneho" jako linux je :)
"S penězma jsou jenom problémy." - "No, to máte jistě pravdu, ale mohu vás ujistit, že bez nich jsou větší…"
(Konec básníků v Čechách)