Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Předevčírem se mě stala nemilá věc. Tátovi volal náš internetový provider, že jsem překročili limit (2,5 GB) o 4,5 GB a ať přestaneme stahovat. Tak jsem zakázal připojení a včera jsem šel situaci vyřešit. Nabídli mě dvě možnosti: 1)Doplatit 4500 Kč 2)Přejít na tarif za stejnou cenu, bez datového limitu ale je to jen 128kb/s (předtím to chodilo mezi 1024-4096kb/s, takže fofr).
Jak to dopadlo asi tušíte. Protože nejsme zrovna boháči, tak se tu právě nervuju u nehorázně pomálého připojení. Jistě, že si za to můžu sám, ale limit jsem překračoval každý měsíc o několik GB. A nejenom já, ale většina lidí co má tohle připojení. Nikdy se nic nedělo a o to víc taková podpásovka naštvě. Takže teď tu sedím a dlouze čekám až se mě zaktualizuje pacman. Dřív bych měl 50 mb aktualizaci za 5 min, teď budu rád za hodinu. Ach jo.
Tiskni
Sdílej:
No já třeba platím za neomezenou 192/192 500kč měsíčně... Viz odkazy
Není to zrovna rychlý net ale můžu stahovat jak potřebuji.
suhlasim, a uplny vrchol je "mb" akoze megabajt, nemalo by to byt posdla SI takto (piko,nano,mikro,mili,1,kilo,mega,giga,tera):
pb, nb, ub, mb, b, kb, Mb, Gb, Tb ... bit (1 bit = ano/nie)
pB, nB, uB, mB, B, kB, MB, GB, TB ... byte [bajty] (1 byte = 8 bitov)
Povědztě mi, Kefalín, čo si představujetě pod takým slovom pikobit?
pb
je PunkBuster kB == KB == KiB kb == Kb?
jen se sníží rychlost.To je ta horší varianta. Raději dám přednost zaplacení pár korun za data navíc než mít z připojení šneka.
Takže jim to v pátek vypadne, v neděli to opravěj a ty nic nemůžeš.
Mám na starosti nemalou síť. A z čistým svědomím vám můžu říct, že za tuhle cenu je opravdu problém to k zákazníkovy vůbec dostat. Zákazník si (milně, podobně jako Vy) myslí, že je to služba 24/7. Toho nelze (za tuhle cenu) dosáhnout. Pokud byste chtěl servis 24/7, tak by to připojení stálo minimálně 10x-15x víc.
ps: telekom (nebo jak se to ted jmenuje) uz nikdy