Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
A pro moralisty je dobre poznamenat, ze diky tomu prezil.
a jak rádi křesťané označují ateismus za víru. Kteří zase?
Jéje ... tak to se náš potenciální druhej syn bude jmenovat po pěkném Velikánovi ... další fajn nositel ... náš matikář v Plzni ... "kdybyste byl Jarník, tak byste mi tu větu dokazovat nemusel, kouk byste se do parku a řek ... to je přece jasný"
.
Nevím co to znamená, ale uráží mi to! :)
Já si pod "Jarník" a "potenční množina" představuji rodinu. Ta těmahle slovama občas hazí na moji uši (žena a syn). Vůbec jim nerozumím, ale mám je rád, mám to jako praktikujíci budhista v popise práce. :)
Jarník. Ještě je někde schovanej. :)
? 2x DP a 2x IP ... co dál?
To bude chtít nejdřív ještě něco z komplexní analýzy (třeba v Rudinovi, Černý je přeci jen trochu hůř stravitelný) a asi i obyčejných diferenciálních rovnic.
P.S. Neříká se DP ale DI (dé-jedna) :-)
skoro všechna reálná čísla jsou normální To těm reálnejm číslům můžu jedině tiše závidět!
Na diskrétní matematiku bych taky nemohl, já bych všechno vykecal.
LOL
Tré lidu žije v tomto světě. Lid upínající veškerou sílu víry svojí v Boží jsoucno, lid tvrdošídně se držící představy o neexistenci Boží a lid zakládající jednání svoje na pouhé naději pravící, že nic podobného Bohu nemůže se státi skutečným a bledne-li tato naděje propadají strachu.
Bábi Zlopočasná samozřejmě věděla, že bohové existují. Ale tvrdila, že to přeci ještě není důvod, aby v ně člověk věřil. To už by, říkala, jeden mohl zrovna tak začít věřit v konvici na vodu.
Nesouhlasim - osvicenstvi nebylo protikrestanske.Ale bylo.
Vyraznejsi ubytek vlivu viry na zivot cloveka je videt spise od konce 2.svetove valky.To ano. Ale zopakujte si, jak to vypadalo např. v Čechách v 16. století, kdy nikdo pořádně nevěděl, ke které církvi vlastně patří. Kdo tehdy mohl církvím věřit? Později proběhla poslední válka v Evropě vyvolaná skrz náboženské záminky - třicetiletá. Od té doby plynule sílil tlak na úplné oddělení církví od státu a ty později začaly ztrácet vliv (zvlášť s odlivem lidí ze zemědělství). Že to kulminovalo z po WWII je spíš souhra okolností.
Ty woe, to bude zase masakr.Konkurence! To nemůžeme trpět! Delší diskuzi v blogu než já nesmí mít nikdo!
Ono přesvědčení, že Bůh neexistuje, je ovšem dost velkou zásluhou těch, co ho podporují.
Za tohle bych tě nezabila ani bez smajlíka. Ostatně, jak už Dag dříve poznamenal, přes internet to nejde.
Oni neexistují? :-O Co takovej ten… jak se to menuje… Playboy!!!
Já nevím, je-li to vhodná investice času.
Ale já mám pernej den. Odpovídám na dotazy odborné horolezecké, do toho mi chodí mejly jako: Ovšem usoudíme-li že jedinec s takto nízkou metafyzickou kvalitou je schopen reprodukce, musíme se zhrozit, neb představa immanentní replikace jedinců s touto esencialitou jest vpravdě apokalyptycká. A přeměna, jak praveno v subjektu zprávy, je spíše mýtickým obrazem nežli logickým pojmem. a nebo ...tyhle filosofie nepředmětnosti zapomínají na to, že i intencionalita je tak nějak předmětná - a jsou to spíš takyfilosofie co chtěj filosofii přeplivnout. A na to měl tak Wittgenstein a....no a ten Pascal. A pak snad ještě Klíma... ale u něj se trochu plete ontologie s noetikou, protože on ta "onta" moc neuznával... (různí autoři). A pak tohle tady...
Co pořád máte s těmahle slovama Vaněk, to nemůžete mluvit normálně? Jestli vás to irituje pane sládek... :) Nějak tak. :) Nejhorší je vždycky přešaltrovat z jednoho jazyka do druhýho.
Prečo si vynechal dôležité právo popraviť
(angl. execute)?
Důkaz boží existence je v rozporu s vírou, na níž je Bůh (bůh) založen. Bůh tedy neexistuje ... Q.E.D.
To není ze mne, to jen další z mejlů v mé stránce. :)
Jinak vase predstava o demokracii v Rime je dost naivni, i za vrcholne republiky to nebylo nijak slavne. Dokonce i provsechnyvzor Atheny a jejich demokracie zadna slava.
Měřeno dnešními měřítky máte určitě pravdu. Porovnáme-li to ale s jinými civilizacemi té doby nebo s tím, jak to vypadalo po pádu antiky, vypadá to trochu jinak…
Tiskni
Sdílej: