Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
A pro moralisty je dobre poznamenat, ze diky tomu prezil.
a jak rádi křesťané označují ateismus za víru. Kteří zase?
Jéje ... tak to se náš potenciální druhej syn bude jmenovat po pěkném Velikánovi ... další fajn nositel ... náš matikář v Plzni ... "kdybyste byl Jarník, tak byste mi tu větu dokazovat nemusel, kouk byste se do parku a řek ... to je přece jasný"
.
Nevím co to znamená, ale uráží mi to! :)
Já si pod "Jarník" a "potenční množina" představuji rodinu. Ta těmahle slovama občas hazí na moji uši (žena a syn). Vůbec jim nerozumím, ale mám je rád, mám to jako praktikujíci budhista v popise práce. :)
Jarník. Ještě je někde schovanej. :)
? 2x DP a 2x IP ... co dál?
To bude chtít nejdřív ještě něco z komplexní analýzy (třeba v Rudinovi, Černý je přeci jen trochu hůř stravitelný) a asi i obyčejných diferenciálních rovnic.
P.S. Neříká se DP ale DI (dé-jedna) :-)
skoro všechna reálná čísla jsou normální To těm reálnejm číslům můžu jedině tiše závidět!
Na diskrétní matematiku bych taky nemohl, já bych všechno vykecal.
LOL
Tré lidu žije v tomto světě. Lid upínající veškerou sílu víry svojí v Boží jsoucno, lid tvrdošídně se držící představy o neexistenci Boží a lid zakládající jednání svoje na pouhé naději pravící, že nic podobného Bohu nemůže se státi skutečným a bledne-li tato naděje propadají strachu.
Bábi Zlopočasná samozřejmě věděla, že bohové existují. Ale tvrdila, že to přeci ještě není důvod, aby v ně člověk věřil. To už by, říkala, jeden mohl zrovna tak začít věřit v konvici na vodu.
Nesouhlasim - osvicenstvi nebylo protikrestanske.Ale bylo.
Vyraznejsi ubytek vlivu viry na zivot cloveka je videt spise od konce 2.svetove valky.To ano. Ale zopakujte si, jak to vypadalo např. v Čechách v 16. století, kdy nikdo pořádně nevěděl, ke které církvi vlastně patří. Kdo tehdy mohl církvím věřit? Později proběhla poslední válka v Evropě vyvolaná skrz náboženské záminky - třicetiletá. Od té doby plynule sílil tlak na úplné oddělení církví od státu a ty později začaly ztrácet vliv (zvlášť s odlivem lidí ze zemědělství). Že to kulminovalo z po WWII je spíš souhra okolností.
Ty woe, to bude zase masakr.Konkurence! To nemůžeme trpět! Delší diskuzi v blogu než já nesmí mít nikdo!
Ono přesvědčení, že Bůh neexistuje, je ovšem dost velkou zásluhou těch, co ho podporují.
Za tohle bych tě nezabila ani bez smajlíka. Ostatně, jak už Dag dříve poznamenal, přes internet to nejde.
Oni neexistují? :-O Co takovej ten… jak se to menuje… Playboy!!!
Já nevím, je-li to vhodná investice času.
Ale já mám pernej den. Odpovídám na dotazy odborné horolezecké, do toho mi chodí mejly jako: Ovšem usoudíme-li že jedinec s takto nízkou metafyzickou kvalitou je schopen reprodukce, musíme se zhrozit, neb představa immanentní replikace jedinců s touto esencialitou jest vpravdě apokalyptycká. A přeměna, jak praveno v subjektu zprávy, je spíše mýtickým obrazem nežli logickým pojmem. a nebo ...tyhle filosofie nepředmětnosti zapomínají na to, že i intencionalita je tak nějak předmětná - a jsou to spíš takyfilosofie co chtěj filosofii přeplivnout. A na to měl tak Wittgenstein a....no a ten Pascal. A pak snad ještě Klíma... ale u něj se trochu plete ontologie s noetikou, protože on ta "onta" moc neuznával... (různí autoři). A pak tohle tady...
Co pořád máte s těmahle slovama Vaněk, to nemůžete mluvit normálně? Jestli vás to irituje pane sládek... :) Nějak tak. :) Nejhorší je vždycky přešaltrovat z jednoho jazyka do druhýho.
Prečo si vynechal dôležité právo popraviť
(angl. execute)?
Důkaz boží existence je v rozporu s vírou, na níž je Bůh (bůh) založen. Bůh tedy neexistuje ... Q.E.D.
To není ze mne, to jen další z mejlů v mé stránce. :)
Jinak vase predstava o demokracii v Rime je dost naivni, i za vrcholne republiky to nebylo nijak slavne. Dokonce i provsechnyvzor Atheny a jejich demokracie zadna slava.
Měřeno dnešními měřítky máte určitě pravdu. Porovnáme-li to ale s jinými civilizacemi té doby nebo s tím, jak to vypadalo po pádu antiky, vypadá to trochu jinak…
Tiskni
Sdílej: