Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Tiskni
Sdílej:
Pivo čím čerstvější tím lepší.
Ještě teplé. ^_^
Použitelnost s léty stoupá, stejně jako chuť vína.
S mírou, s mírou. A Wokna nejsou nejmladší, ale určitě jsou aspoň trošku lepší než na začátku. ^_^
SUSE příchuť Magnesie.Pročpak?
novy balicek v debianu stable opravdu pridava jen funkce a nepridava bugy :)Tak to bych chtěl teda vidět...
Mnojo, ale ucel OS je drzet (hubu a) krok s dobou.
To je zajímavá definice . Možná nemoc z povolání, ale serverový OS pojede min 6 let na stejném HW, tak bych rád OS, který pojede alespoň těch šest let.
Spis bych to prirovnal ke kvasenym vecem.
Kvašením se vyznačuje například... piva a víno!
Srovnávat Starobrno s Gambrinusem a Krušovicemi je naprosto mimo mísu.tak naokraj, že to napíšu v jednom výčtu neznamená, že to srovnávám ... včera jsem měl od SB tři dvanáctky, první bylo na žízeň (po volleyballu), druhý k jídlu ještě šlo, ale třetí, zvlášť ke konci, jsem do sebe tlačil už vyloženě s odporem ... ale co má člověk dělat, nasucho přece sedět nebude
nicméně se svými oblíbenými pivy to mám spíš naopak: po druhém-třetím mi teprv začínají pořádně chutnatNo, u mně je to podobně, s tim rozdílem, že tak po sedmim, osmim už mi chutná všechno
No, zrovna Heineken není špatné pivo :)a který myslíš? - to co se vaří ve Starobrnu, ten co se k nám dováží z Polska, nebo originál?
To je jako dneska s CD/DVD, kdy nejdrazsi je na tom ten ten obal
Poznej sveho nepritele.
Mimochodem, znáte někdo Strakonickýho dudáka? měl jsem nedávno dvanáctku a chvíli jsem si zvykal na netradiční chuť, ale pak byl výbornej...samozřejmě známe
Debian -- Plzeň 12°hm, jestli Plzeň myslíš Prazdroj aneb Pilsner Urquell, tak mi prosím prozraď, kde se dá koupit dvanáctka, strašně rád bych ji (zase po letech) ochutnal ...?