Navigace se soukromím CoMaps postavena nad OpenStreetMap je nově k dispozici v Google Play, App Store i F-Droid. Jedná se o komunitní fork aplikace Organic Maps.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
má sice skvěle imlementováno OOP, ale obsahuje nechutný příkaz switchNechápu, jaký je v tom rozpor. Naopak, rubí switch by bez rubího OOP nefungoval, protože jeho podstatou je porovnávat zadaný objekt s alternativami pomocí metody
===
(objektové! přetížitelné! přizpůsobitelné! <blok> ; while(<podmínka>) <blok>
jako blbec?
ale hrozně se váže na EmacsVýborná pohádka na dobrou noc. Dík, hned se mi bude líp spát. Ne, opravdu k programování ve scheme nepotrebujes Emacs
je v praxi špatně použitelný....a proto v něm kamarád programuje špičkové realtimové měřicí přístroje.
Nějak nevím, nechce se mi učit nic, k čemu není dostupná čitelná dokumentace.Je opravdu řeč o Scheme?
U unless a until mě štve jen jejich naprosto zbytečná existenceUff, nechci vidět, jak byste se tvářil na jazyky, které mají cyklus s podmínkou uprostřed!
virgin=1; while(condition||virgin){ blok; virgin=0; }
Může mi někdo z "odpíračů SWITCHe" říct, jak implementujete konečný automaty/lexikální analyzátory (pomocí řídící struktury) bez switche? Ten kód hemžící se if-ama musí bejt děsně sexy... (Na to, že by to někdo řešil "objektově" nějakym polymorfizmem se ani neodvažuju pomyslet)
if (blablabla): pass elif (blablabla): pass ... else: pass
# pro vycet 0..n switch1 = ( fce1, fce2, fce3, fce4 ) # obecna verze pomoci slovniku switch = {'hodnota1' : fce1, 'hodnota2' : fce2} # vlastni switch switch[x](argumenty)Výhoda je, že jsou tyto konstrukce modifikovatelné za běhu programu, což hromada ifů, nebo case ... switch není
ale ako take nieco clovek spravi s if-elif-else, to fakt netusim :o)Hmm, na to stačí jednoduché makro s lokální datovou strukturou, do které se napchají jednotlivé alternativy a při rozhodování se z ní jen vytáhne blok kódu a zavolá...syntakticky dietní, sémanticky výkonné.
Když má jazyk bloky, switch ve specifikaci jazyka nepotřebuje.
Tiskni
Sdílej: