Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
má sice skvěle imlementováno OOP, ale obsahuje nechutný příkaz switchNechápu, jaký je v tom rozpor. Naopak, rubí switch by bez rubího OOP nefungoval, protože jeho podstatou je porovnávat zadaný objekt s alternativami pomocí metody
===
(objektové! přetížitelné! přizpůsobitelné! <blok> ; while(<podmínka>) <blok>
jako blbec?
ale hrozně se váže na EmacsVýborná pohádka na dobrou noc. Dík, hned se mi bude líp spát. Ne, opravdu k programování ve scheme nepotrebujes Emacs
je v praxi špatně použitelný....a proto v něm kamarád programuje špičkové realtimové měřicí přístroje.
Nějak nevím, nechce se mi učit nic, k čemu není dostupná čitelná dokumentace.Je opravdu řeč o Scheme?
U unless a until mě štve jen jejich naprosto zbytečná existenceUff, nechci vidět, jak byste se tvářil na jazyky, které mají cyklus s podmínkou uprostřed!
virgin=1; while(condition||virgin){ blok; virgin=0; }
Může mi někdo z "odpíračů SWITCHe" říct, jak implementujete konečný automaty/lexikální analyzátory (pomocí řídící struktury) bez switche? Ten kód hemžící se if-ama musí bejt děsně sexy... (Na to, že by to někdo řešil "objektově" nějakym polymorfizmem se ani neodvažuju pomyslet)
if (blablabla): pass elif (blablabla): pass ... else: pass
# pro vycet 0..n switch1 = ( fce1, fce2, fce3, fce4 ) # obecna verze pomoci slovniku switch = {'hodnota1' : fce1, 'hodnota2' : fce2} # vlastni switch switch[x](argumenty)Výhoda je, že jsou tyto konstrukce modifikovatelné za běhu programu, což hromada ifů, nebo case ... switch není
ale ako take nieco clovek spravi s if-elif-else, to fakt netusim :o)Hmm, na to stačí jednoduché makro s lokální datovou strukturou, do které se napchají jednotlivé alternativy a při rozhodování se z ní jen vytáhne blok kódu a zavolá...syntakticky dietní, sémanticky výkonné.
Když má jazyk bloky, switch ve specifikaci jazyka nepotřebuje.
Tiskni
Sdílej: