OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Jo a tohle
Tak jejich služby nepoužívej, když se ti to nelíbí.
fakt miluju.
Takže když se mi nebudou líbit služby cestářů, nebudu jezdit po silnici. Když se mi nebudou líbit služby ČP, nebudu nic posílat. A tak dále a tak podobně.
Fakt je, že na Rapidu jsou filmy, které obtížně seženu jinou, legální cestou.Když si stahuješ filmy z Rapidu, je to legální.
...je to socanskej idiot...
Já jsem silně nelevicový. Jen jsem uvedl příklad, který si leckdo vyložil jinak než jsem zamýšlel.
@str=(["e",$url]); do { @nstr=(); $eval=0; for ($i=0;$i<scalar(@str);$i++) { if ($str[$i][0] eq "e") { $eval=1; $exp=$str[$i][1]; while ($exp=~m,(String|Math)\.(fromCharCode|sqrt|abs)\([^()]+\),i) { $exp=~s/(String|Math)\.(fromCharCode|sqrt|abs)\(([^()]+)\)/eval_js($1,$2,$3)/ei; } while (length($exp)>0) { if ((($q,$v)=($exp=~m,^\s*(\x27)([^\x27]*)\x27\s*,)) or (($q,$v)=($exp=~m,^\s*(")([^"]*)"\s*,))) { push @nstr,["s",$v]; if ($q eq "\x27") { $exp=~s,^\s*\x27[^\x27]*\x27\s*,,; } elsif ($q eq "\"") { $exp=~s,^\s*"[^"]*"\s*,,; } } elsif ($exp=~m,^\s*\+\s*,) { $exp=~s/^\s*\+\s*//; } elsif (($v)=($exp=~m/^\s*([a-z0-9_]+)\s*/i)) { push @nstr,["v",$v]; $exp=~s/^\s*(\w+)\s*//i; } else { print sprintf("Unknown expression: <<%s>>\n",$exp); die; } } } elsif ($str[$i][0] eq "s") { push @nstr,[$str[$i][0],$str[$i][1]]; } elsif ($str[$i][0] eq "v") { $eval=1; if (($val)=($a=~m/var\s+\b$str[$i][1]\b\s*=\s*((?:"[^"]*"|\x27[^\x27]*\x27|[^"\x27;]*)*);/i)) { push @nstr,["e",$val]; } } } @str=@nstr; } while ($eval);kde eval_js je
sub eval_js { my ($o,$m,$v)=@_; my ($r); $r=sprintf("\"<nothing done with (%s,%s,%s)>\"",$o,$m,$v); if (lc($o) eq "string") { if (lc($m) eq "fromcharcode") { $r=sprintf("\"%s\"",chr(eval($v))); } else { $r="\"<unknown method $m for object $o>\""; } } elsif (lc($o) eq "math") { if (lc($m) eq "abs") { $r=sprintf("\"%s\"",abs($v)); } elsif (lc($m) eq "sqrt") { $r=sprintf("\"%s\"",sqrt($v)); } else { $r="\"<unknown method $m for object $o>\""; } } else { $r="\"<unknown object $o>\""; } return($r); }
Tak zaplať a můžeš stahovat co tvá linka dovolí (pokud je to míň než 25GiB za posledních 5 dní).Mj. kvůli tomu to třeba já platit nechci, 25 GiB na 5 dní je podle mě výsměch.
ale rozeznat kotatku a stenatko uz je ukol pro AI, coz obyc skripty s OCRkama nezvladnou
Vzhledem k tomu, že všechna koťátka resp. štěňátka jsou až na umístění a natočení stejná, asi to moc dlouho trvat nebude. Takže to RapidShare zase zkomplikuje… Ale pořád lepší tohle, než některé dřívější fonty, u kterých byl nadlidský úkol rozeznat některé dvojice znaků.
The RapidShare Happy Hours are active right now. Have fun!
Tiskni
Sdílej: