Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Cupiditate sit voluptatibus architecto minus voluptatem quia et in. Facere repellendus natus ullam sunt eius non. Tempore inventore et nihil alias. Possimus sequi voluptates repellat odio quia suscipit dolores. Et nihil nihil dolore nemo harum qui quidem excepturi. Sit ut ipsa eum.
Tiskni
Sdílej:
OK, hraje se finále NHL mezi Tučňáky a Rudými křídly a Detroit vede 2:0 na zápasy, jenže to si v ČR asi teda nepustímPrečo? 5:00 AM (vtedy to väčšinou zhruba končí) je moc neskoro?
Na PSP existuje jakési NHL...?Jo, NHL 2007, nehrál jsem, ale pokud nemáš psp můžu se ti na to mrknout. Koneckonců, celkem bych si taky zas něco novýho zahrál...
One With The World od Gamma RayDíky za tip. Něco takovýho sem hledal... Poslouchal jsem od nich nějaký starší alba (No World Order,...), ale Majestic mi přišel nudnej a zapomněl jsem na ně...
Jo, NHL 2007, nehrál jsem, ale pokud nemáš psp můžu se ti na to mrknout. Koneckonců, celkem bych si taky zas něco novýho zahrál...
Kdyby tvá laskavost dosáhla těchto výšin... docela mne to zajímá (klidně bych si kvůli tomu PSP i pořídil).
Poslouchal jsem od nich nějaký starší alba (No World Order,...), ale Majestic mi přišel nudnej a zapomněl jsem na ně...
Já mám kompletní sbírku a co je nejlepší? Podívej se na můj profil na Last.fm... Ty starší jsou takové spíše rockové a ehm, já většinu z nich nemusím (ale hned EP Heaven Can Wait je docela vtipné), ale už Insanity and Genius je paráda (trošku ve stylu Pink Floyd, se mi zdá). Absolutní špica jsou obě Land of the Free, No World Order a hlavně Majesty docela můžu, jsou tam hodně dobré ty tvrdé věci, ale chce to zvyknout si, proniknout do toho. Ještě se mi dost líbí Powerplant (Razorblade Sigh a spol.), Somewhere out in Space je o něco horší (ale také obsahuje dobré kousky). BTW dost lidí vyčítá Gamma Ray sklony k plagiarismu, ale já to moc nepoznám (ač jsou mi některé rify, melodie,... povědomé) a nevadí mi to (za hlavní považuji celkové zakomponování těchto prvků a také vynikající provedení včetně pozoruhodného Hansenova hlasu).
omg, neverim kolko ludi s dobrym vkusom chodi po svete... this is illumination, we are illuminates! :)
Dneska už poslouchám jinačí metalové žánry, ale i tak si sem tam nějakou tu klasiku pustím (Edguy, Gamma Ray, Helloween, atd. atp.). Jinak z power/heavy dodnes poslouchám asi jen Iced Earth. Je to taková zajímavá variace na NWOBHM se surovostí thrashe, líznutá power metalem a laděná do temnějších odstínů instrumentálních i lyrických. Pokud neznáš, rozhodně doporučuju.
Arch Enemy vůbec neposlouchám, ale uznávám.
Jaj - aha - to je - hmmmmmmmmmmm - ani neviem definovat, ze co v style - ramtatatam, buch buch, plesk - buuuuuuuuuuuuueeeeeeeeeeeeeeeeeeee a buuuuuuuuuuuuuuuueeeeeeeeeeeeeeeeeeee, jebs, jebs, buuuuuuuuuuuuuuuuueeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee a buuuuuuuuuuuuueeeeeeeeeeeeeee - tak to potom jo - ale radsej si kupte sluchadla.
Nie
- ja som sa len snazil v pisanej forme napodobnit ten vas styl akoze hudby - no nic - ale proti gustovy ziaden disput 
Tak co no... někdo zpívá jak buzna, někdo zpívá jako když bleje nebo když se vraždí podsvinče.
Hlavně žádnej ten, no... dyšpůt. Přesně tak.
Právě ta reakce napovídá, že jsi na takovou hudbu ještě nedospěl 
Powerplant je podle me jejich vrchol. Aktualni Land of the Free II. je ale take fajn. Starsi nemusim.


Ale na odreagování je to skvělá hříčka
Btw. co se týče poslouchání hudby, doporučuju zkusit Audiosurf.
To je něco jako Frets on Fire?
Co se týče fotbalu, tak máš prakticky jedinou možnost a tou je Pro Evo. Zbytek jsou všechno náhražky a arkády
Lední hokej je krásná hra --- bruslení na ledě je úžasně elegantní pohyb, nad tvrdými (ale čistými) souboji se zatají dech a skvělá technika a herní inteligence některých hráčů potěší oko a rozechvějí srdce.Hokej je ohavnost plná atavistického násilí a primitivní hrubosti. Prostě už to musím říct!
atavistic adj formal [Date: 1800-1900; Origin: atavism 'being like ancestors' (19-21 centuries), from French atavisme, from Latin atavus 'ancestor']// atavistic feelings are very basic human feelings that people have felt since humans have existed//
Snažší je nají hokejového simulanta než simulátor.
Fotbal jedině Sensible world of soccer. Můžeš hrát v e-uae amiga emulatoru. www.youtube.com/watch