Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Nastavení systému -- oznamování -- systémová hlášení KDE.
Ale AFAIK to nejde hromadně.
Nastavení přehrávače / Žádný zvukový výstupNastavení systému -- oznamování -- systémová hlášení KDE.Ale AFAIK to nejde hromadně.
tento prispevek byl odeslan s takovym tristvrte promile nebo vic. nemam tu krabicku dejchaci tak nevim ...
We could be so good together Ya, so good together We could be so good together Ya, we could, I know we couldPak me to znechutil kolega tematem "Jungle", kdy to pul pracovni prochrestilo a prosycelo a od te doby na to kaslu.
Ve windows je adresar WINDOWS\Media a ten okamzite po instalaci mazu aby se uz nikdy neozval zadny skrek.
Nesnasim ruzne to cvakani v pruzkumnikovi a hlasky pri chybach apod.
Všechno jsem to vykopal, ruší to. Začalo to vypnutím notifikací IM, pokračovalo přes uvítací/loučící jingl KDE4 a skončilo vypnutím všeho krom MPD.
Tyhle zvuky každého jenom otravují, takže je nepoužívám.
Ale připomnělo mi to - musím se podělit - že kdysi za éry Windows 95 jsem měl se startem systému asociováno tohle. Na standardní přihlášení je to sice kapánek delší, ale na přihlášení se to snese.
Problém ovšem byl, že pětadevadesátky se musely co chvíli restartovat, a když to člověk poslouchal už potřetí během čtvrthodiny (navíc třeba nas**nej, že mu právě generál Failure oznámil, že mu rozdělanou práci odeslal do /dev/null), tak se to rychle ochodilo. Pak jsem zjistil, že se z vynuceného restartu nejlépe zotavím, když systém po startu drží hubu, a u toho už jsem zůstal.
Tiskni
Sdílej: