Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Nastavení systému -- oznamování -- systémová hlášení KDE.
Ale AFAIK to nejde hromadně.
Nastavení přehrávače / Žádný zvukový výstupNastavení systému -- oznamování -- systémová hlášení KDE.Ale AFAIK to nejde hromadně.
tento prispevek byl odeslan s takovym tristvrte promile nebo vic. nemam tu krabicku dejchaci tak nevim ...
We could be so good together Ya, so good together We could be so good together Ya, we could, I know we couldPak me to znechutil kolega tematem "Jungle", kdy to pul pracovni prochrestilo a prosycelo a od te doby na to kaslu.
Ve windows je adresar WINDOWS\Media a ten okamzite po instalaci mazu aby se uz nikdy neozval zadny skrek.
Nesnasim ruzne to cvakani v pruzkumnikovi a hlasky pri chybach apod.
Všechno jsem to vykopal, ruší to. Začalo to vypnutím notifikací IM, pokračovalo přes uvítací/loučící jingl KDE4 a skončilo vypnutím všeho krom MPD.
Tyhle zvuky každého jenom otravují, takže je nepoužívám.
Ale připomnělo mi to - musím se podělit - že kdysi za éry Windows 95 jsem měl se startem systému asociováno tohle. Na standardní přihlášení je to sice kapánek delší, ale na přihlášení se to snese.
Problém ovšem byl, že pětadevadesátky se musely co chvíli restartovat, a když to člověk poslouchal už potřetí během čtvrthodiny (navíc třeba nas**nej, že mu právě generál Failure oznámil, že mu rozdělanou práci odeslal do /dev/null), tak se to rychle ochodilo. Pak jsem zjistil, že se z vynuceného restartu nejlépe zotavím, když systém po startu drží hubu, a u toho už jsem zůstal.
Tiskni
Sdílej: