Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
Tiskni
Sdílej:
Jinak na desktop bych nasadil jedině Free-BSD. PC-BSD a Desktop-BSD vychází právě z FreeBSD. NetBSD a OpenBSD mají jiné určení.Mne napr. ve FreeBSD zaboha nefungovala zvukovka (Yamaha neco) a navod a reseni nikde... Takze jsem si vyzkousel nejdriv liveCD s NetBSD (doporucuju jako test na ten notebook! je to kompletni live distro s KDE 3.4) a ejhle! Instalace i fungovani normalniho distra NetBSD pak probehla k me uplne spokojenosti. Nejak nevidim, ze by melo NetBSD nejake jine urceni, aspon to na Desktopu nemuzu poznat (je fakt, ze s tim moc intenzivne nepracuju, spis to mam jen jako experiment).
No celkem mně děsí to kde 3.4 ten notebook není žádné děloS KDE obvykle neznamena "pouze s KDE" a zrovna pekwm je tam tusim taky ;) Stejne nabiha defaultne do CLI a spustit grafiku si musis rucne. Za test to snad stoji, jestli si muzes to CD stahnout, protoze aspon si pak budes jistej, ze ti funguje s tvym HW. Obvykle ctu, ze prave NetBSD svymi nizkymi HW naroky spis prekvapuje, vsak si procti jejich forum + co tu pisou lidi i na abclinuxu (Hledej: NetBSD). Ta verze se tusim jmenuje 3.99.7
nevím, jestli je tenhle přístup to pravé vořechové pro live-cd... z ubuntu jsem zvyklý, že strčím cd do mechaniky a za dvě minuty mám funkční gnome...Tohle Rescue LiveCD je totiz pro lidi, kteri vedi, co delaji. KDE je tam jaksi jako bonus navic a ten navod na start KDE neni vubec nic sloziteho, je to normalni postup konfigurace grafickeho prostredi a startu desktopoveho prostredi (stejne jako v Linuxu). Pouze to za vas system neudela automaticky, protoze ne kazdy chce startovat RescueCD do grafiky. A jestli vam to pripada moc slozite, tak stejne nejste ten pravy uzivatel pro NetBSD a drive nebo pozdeji byste stejne narazil na neco dalsiho. To je asi duvod, proc to neni osetreno nejakym vyberem z menu. Cili spravne, co vam pripada prilis slozite, nesahejte na to - je to tak zamerne ;)
Já bych řekl že zde asi došlo k nedorozumění: je totiž docela rozdíl mezi live a rescue. Zatímco od live CD se většinou očekávájiž nastavená plná funkčnost všech featur (typicky, X a nějaké prostředí s aplikacemi), od rescue CD se naopak očekává co nejrychlejší nabootování a přístup k systémovým nástrojům (typicky, rychlý boot do konzole). Takže brozkeff asi očekával normální live a nevšiml si, že je to hlavně rescue.nevím, jestli je tenhle přístup to pravé vořechové pro live-cd... z ubuntu jsem zvyklý, že strčím cd do mechaniky a za dvě minuty mám funkční gnome...Tohle Rescue LiveCD je totiz pro lidi, kteri vedi, co delaji. KDE je tam jaksi jako bonus navic a ten navod na start KDE neni vubec nic sloziteho, je to normalni postup konfigurace grafickeho prostredi a startu desktopoveho prostredi (stejne jako v Linuxu). Pouze to za vas system neudela automaticky, protoze ne kazdy chce startovat RescueCD do grafiky.