Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
Prave som cital prispevok o tom co chyba v Slackware-i. Ta diskusia uz odisla z titulky, tak to chcem trocha ozivit. Mne toho moc nechybalo.
V tej diskusii sa hovorilo aj o slack-u ... ake ma muchy ... podla niekoho napr. neporiadok pri viacerych instalaciach perlu.
Pozeral som svoje /usr/lib/perl5/site_lib - mam tam 5.8.1 obsahujuce len modul IRC, ktory som kedysi skusal sam rucne doinstalovat, inak je tam len 5.8.6 (a adresare SGML a Text) . Nie som perlista, tak som si to moc nevsimal. Ale vyzera to, ze je v tom poriadok - isteze, ked potrebujes viacere verzie tak to moze byt komplikovaniejsie. Ale inak nemam pocit ze by to bol 'zmatek ve strukture'.
Dalej: aplikacie - to sa chcem dopatrat - ake su to konkretne co vam chybaju? Mozno existuju veci o ktorych netusim a tak ani neviem, ze mi chybaju.
Ze Slack kompiluje sa pre 386 - to je uz minulost. Dobre; 486 tiez nie je posledny vykrik mody. Je pravda, ze by stalo za uvahu buildovat na vyssie procesory - a tym nizsim by ostalo len ... gentoo.
Takze ako je to u vas? Ake aplikacie chybaju v tej vasej distribucii a co ste si doinstalovali? Ked pouzivam jednu z tych strohejsich distribucii(Slackware) o co prichadzam?
Tiskni
Sdílej:
tc
dopatchoval podporu pro HTB.
To jsou jen takové prvoplánové postřehy, kdybych byl nucen to martyrium podstoupit znovu, určitě bych si vzpomněl ještě na další.
P.S. Odpověď na vaši otázku (co mi chybí v distribuci, kterou používám): pro serverové nasazení by to byl Firebird (a podpora pro něj např. v Qt), cronolog a povolená podpora chainu OUTPUT v tabulce nat; z poslední doby asi ještě userspace podpora pro SELinux. Pro (mou) pracovní stanici MPlayer, Firebird a podpora chainu OUTPUT v tabulce nat.
ad kernel 2.6.x) S jakou verzí Slacku jste pracoval ? Od verze 10.0 z června 2004 je k dispozici oficiální balíček jádra 2.6.7 . Předchozí verze 9.1 vyšla v září 2003 a to IMHO nebyla ani 2.6.0 . Pak se nedivte, že glibc novou řadu nepodporovalo. Pokud jste nebyl schopen upgradovat glibc z currentu a jen si na takovém systému přeložil 2.6kový jádro, je to čí problém ? Slackware ? Já myslím, že ne. Mimochodem na produkčních serverech se ještě dnes většinou používají jádra řady 2.4 .
ad smazání síťových skriptů) Já zaznamenal jediný problém u starších Slacků při instalaci 4 síťovek na routeru, ale řešil jsem to dopsáním pár řádek, asi 5min práce. Smazání my přijde jako zbytečně brutální. Btw. kolikrát do roka konfigurujete ten jeden konkrétní stroj ?
ad patchování) Jedna z největších deviz Slacku je, že vše co v něm je, je v neupravené podobě, tak jak daný software připravili jeho tvůrci, včetně originál neupraveného jádra. Mě se příčí myšlenka, že si nějaký package maintainer hraje na osobu povolanější, než je samotný autor a pokroutí a přepatchuje jeho dílo podle svých představ a pak se třeba jeho uživatelé diví, že nefunguje tak jak má nebo tím dokonce navíc zatáhl bezpečnostní rizika. Slackware se snaží co nejvíce odstranit bariéry mezi správcem a systémem, ale holt je také mnoho lidí, kterým to tak nevyhovuje. "Proti gustu žádný dišputát."
export CFLAGS='-march=... -mcpu=...'
yum search blabla
vs. apt-cache search blabla
), lokalizace OOo jsou všechny v jednom balíčku, který má zabalený 120 mega (radost updatovat), chybí mi (kromě věcí, co má Dag) calc, colorgcc, novější mutt, ... asi ještě pár věcí, ale teď si nevzpomenu.