Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Môžete to považovať za variantu masochizmu, ale kompilujem si sám veci, ktoré priamo neponúka moje distro - Slackware. Tento zápis, je o tom, kam ma táto úchylka priviedla pri VirtualBox-e 4.0.0.
Pozn.: zápis nie je pre slabšie povahy, ktorým sa robí nevoľno pri slove "linker", "jadro" či "fatal error".Len krátko: včera som si všimol, že Slackware konečne prešiel na KDE 4.3.2 tak som strávil večer updatovaním. Keď som skončil a prihlásil sa do KDE, uvítal ma migračný dialog Akonadi. Hm. Čo to je, Akonadi? Furt to čosi brblalo a nebolo celkom jasné ako to vypnúť, tak som sa dnes pozrel na web a okrem iného čítam: An empty, unused Akonadi database needs about 100 Mb of disk space.
Stúpajúce HW nároky KDE4 ma nútia premýšľať o upgradnutí grafickej karty. Mám systém s AGP, skúsenosti s nVidiou a chcem kartu s pasívnym chladením.
Pred týždňom sa v Slackware-current objavilo KDE 4.2.1 (a zopár ďalších vecí). Redakcii abíčka to neprišlo dosť zaujímavé, aby sa to dostalo do správičiek, ale mne to nedá Tento víkend som to nainštaloval a v tomto zápisku zhrniem to, na čo som narazil (nie, o vzhľade ani rýchlosti to nie je).
Po uvoľnení Slackware 12 (1. júla '07) sa -current
nejakú dobu nehýbal. To čo pribúdalo boli len security fixy v patches/
adresári. Ale Patrick zjavne nezaháľal a dnes som si v ChangeLog.txt na -current všimol čo všetko sa tam medzičasom udialo: KDE 3.5.8, compiz 0.6.0, kernel 2.6.23.1, jdk-6u2, X.Org 7.3 (hoci s tým sú vraj nejaké problémy) atď. atď.
shift_toogle
na shifts_toggle
.
Prave som cital prispevok o tom co chyba v Slackware-i. Ta diskusia uz odisla z titulky, tak to chcem trocha ozivit. Mne toho moc nechybalo.
Sluzba EUROPE DIRECT mi poslala dobru linku na eGovernment News, ktora komentuje dianie v Rade EU 7. marca na rokovani o SW patentoch. Ak pisete svojim europoslancom; myslim, ze by sa tu linku oplatilo pouzit.
Pocuvam tak radio a rozpravaju tam o zvazkoch STB na webovej stranke Ustavu pamati naroda. Tak reku kuknem tam ... straaasne pomale ... vravim si, na com to asi tak bezi?
Nie? Ani ja som nevedel. Ale zasmial som sa dobre :-D.