Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Mám za sabou první týden užívání Xubuntu, pochytal jsem několikero poznatků - zejména stran vybraného softwaru, tak bych se o ně rád podělil. Nehodlám zde představovat nové neotřelé programy, pouze bych rád prezentoval svůj výběr a připsal pár glos k jednotlivým programům.
Včera jsem se pustil do přeinstalace celého systému, stávající Kubuntu jsem se rozhodl nahradit Xubuntu.Překvapen jsem byl příjemně i nepříjemně, nastavování systému do použitelné podoby mi zabralo cirka dva dny...
Sháním šikovný prográmek pro čtení a studium bible. Prioritou je rychlost, záložky a možnost otevření více biblí paralelně. Rád bych program používal pod XFCE, proto bych rád něco v GTK. Vyzkoušel jsem BibleTime, ten je příliš robustní, a GnomeSword - ten je vskutku výborný. Nicméně je pro Gnome.
Rád bych se proto zeptal na Vaše zkušenosti s používáním Bibločtecích programů, jaké využíváte programy a funkce. Předem díky za jakékoli podnětné vklady do diskuze...
Měl jsem palmík několik let. Když jsem začal pracovat doma, uvědomil jsem si, že je to pro mě zbytečnost. Kalendář mám stolní, knihy čtu papírové a todo list si dělám na rememberthemilk.com Nyní jsem si ale uvědomil, co mi vlastně chybí. Hračka :)
Třetím rokem provozuji internetový obchod, návštěvnost roste, zákazníků přibývá a já se cítím jako sekretářka. Padesát procent mé práce totiž pokrývá vyplňování poštovních dokladů - složenek a podacích lístků. Neustále sháním efektivní řešení pro tisk těchto dokladů, pod linuxem je to ale tvrdý ořech...