Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Hledal jse náhradu za Firefox na můj nový EEE a volba padla na Epiphany. Je rychlý, přehledný a relativně nastavitelný. Předně zde chybí vyhledávací políčko, jaké je k mání např. ve firefoxu. Existuje ale fíhl, jak jej nahradit. Epiphany má tzv."smart bookmarks", pokud do záložek přidáte např. tuto adresu "http://www.google.com/search?q=%s" a odkazpřetáhnete na panel, vytvoří se vám automaticky vyhledávací políčko pro google. Lze to použít na jakýkolijiný vyhledávač, stačí jen místo hledané fráze do adresy doplnit %s.
Již pár dní zápasím se systémem na mém novém EEéčku. Výchozí instalaci zaujmulo Ubuntu EEE. Rozhodně to není špatný systém, ale na mém stroji je trochu líný.
Vybaluju netbook z krabice, první dojem: "sákra, ten je ale malý". První spuštění, poměrně nahlas vrčí ventilátor... startuje Xandros, žádná sláva, příliš mne neuchvacuje ani vzezřením ani rychlostí. Touchpad je poměrně drsný, tlačítka se zle mačkají a hlasitě klikají. Klávesnice se při psaní malinko prohýbá. Nuže zapínám wifi, ale EEE se k mému routeru nechce připojit. Pryč s Xandrosem!
Rozhodl jsem si do skladu koupit nějakého malého pomocníka, s nímž bych mohl být neustále ve spojení s obchůdkem a poštou. Rozhodnutí padlo na netbook Asus EEE v sedmičkové verzi - chtěl jsem, aby moje nová hračka byla pokud možno co nejlevnější.