Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Blog hlavne o Open Source, Free/Libre Software a Linuxe.
Na blogu sa hodne venujem aktuálne používanej linux distribúcií a tou je teraz Ubuntu.
Trvalejšie veci nájdete na mojej domovskej stránke valasek.wordpress.com
Robím si představu o možnostech Linuxu místo klasického domácího kina.
Budu řešit:
- Propojení Linux PC (a výběr HW) s LCD TV
- Připojení signálu chytaného ze SetTopBoxu (výstupy SCART a VIDEO a AUDIO cinch)
- připojení ovladače (ideálně jednoho k TV, SetTopBoxu a Media Centru)
- připojení na Internet
- výběr instalace a rozchození linux media distribuce
Dal jsem dokopy pár informácií - Domácí kino
Můžete mě nasměrovat?
- Jaký HW používáte pro domácí kino na linuxu a jaký sw?
- Odkud jste čerpali informaci při sestavování?
- Existuje internetová televize, kterou je možné použít jako vstup do MythTV?
Tiskni
Sdílej:
Občas si hraju s XBMC. A jsem s ním spokojen.
XBMC používám. Umí snad jako jediná aplikace v linuxu přehrávat MPEG4/H264, přehraje i video ve Full HD 1920x1080i. Jako ovladač používám Wiimote (ovladač z Nintenda Wii) s vypnutým módem myši (tudíž používám jen šipky + asi 6 dalších tlačítek co na ovladači jsou).
Pro úplnost ještě HW:
Podotýkám, že na tom nenahrávám ani nesleduji TV (ono to ani XBMC neumí).
Používám Arch Linux + Freevo.
Ja jsem si koupil SkyStar HD 2, pres vplug rozkoduji cele DigiTV a treba i ORF HD
Připomínám článek HTPC pro odvážné (a další díly). Jenom pokud chceš přehrávat HD videa, tak bych uvažoval nad nVidia chipsetem s nějakou integrovanou GF 8000+ kvůli akceleraci...
Děkuji za odkaz, uvidíme, jaký soft na sestavu nasadí, ale dle zaměření to bude pravdepodobně Windows ...
Je to Windows... ale z hlediska HW je to zajímavý
Ja premyslim nad nejakou krabickou nebo HTPC, tam se totiz strasne bojim hluku... ja chci zcela bezhlucnou vec, by by se pri tom dalo spat napr. kdyby to stahovalo atd.
Blizsi info by nebylo?
Potřebuji nahradit stařičký DVD přehrávač na přehrávání dvd, divx, mp3, wav, ... něčím použitelnějším bez nutvnosti dalšího hromadění neskladných DVD ...
Takže je jasné, že pro přehrávání starých médií a přehrávání z disku (divx, mp3/ogg, h.264, ...) se nejvíc hodí HTPC, ale nestačilo by koupit HDD přehrávač [1] a znovu nějaký DVD/DivX přehrávač [2] ...
A proč takové rozhodování? HTPC má spousty možností, ale nemusí být dokonalé (záleží na výběru komponent) a tiché (nebo může?). Oproti tomu kombinace HDD + DVD/DivX nabízí vše co potřebuji. Ale: jsou to dvě zařízení. Pro: start téměř okamžitý.
Takže: HTPC nebo HDD + DVD/DivX? Do čeho by jste šli vy?