Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].
V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.
Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.
Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.
Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.
Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.
Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.
Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.
Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].
Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Blog hlavne o Open Source, Free/Libre Software a Linuxe.
Na blogu sa hodne venujem aktuálne používanej linux distribúcií a tou je teraz Ubuntu.
Trvalejšie veci nájdete na mojej domovskej stránke valasek.wordpress.com
Robím si představu o možnostech Linuxu místo klasického domácího kina.
Budu řešit:
- Propojení Linux PC (a výběr HW) s LCD TV
- Připojení signálu chytaného ze SetTopBoxu (výstupy SCART a VIDEO a AUDIO cinch)
- připojení ovladače (ideálně jednoho k TV, SetTopBoxu a Media Centru)
- připojení na Internet
- výběr instalace a rozchození linux media distribuce
Dal jsem dokopy pár informácií - Domácí kino
Můžete mě nasměrovat?
- Jaký HW používáte pro domácí kino na linuxu a jaký sw?
- Odkud jste čerpali informaci při sestavování?
- Existuje internetová televize, kterou je možné použít jako vstup do MythTV?
Tiskni
Sdílej:
Občas si hraju s XBMC. A jsem s ním spokojen.
XBMC používám. Umí snad jako jediná aplikace v linuxu přehrávat MPEG4/H264, přehraje i video ve Full HD 1920x1080i. Jako ovladač používám Wiimote (ovladač z Nintenda Wii) s vypnutým módem myši (tudíž používám jen šipky + asi 6 dalších tlačítek co na ovladači jsou).
Pro úplnost ještě HW:
Podotýkám, že na tom nenahrávám ani nesleduji TV (ono to ani XBMC neumí).
Používám Arch Linux + Freevo.
Ja jsem si koupil SkyStar HD 2, pres vplug rozkoduji cele DigiTV a treba i ORF HD 
Připomínám článek HTPC pro odvážné (a další díly). Jenom pokud chceš přehrávat HD videa, tak bych uvažoval nad nVidia chipsetem s nějakou integrovanou GF 8000+ kvůli akceleraci...
Děkuji za odkaz, uvidíme, jaký soft na sestavu nasadí, ale dle zaměření to bude pravdepodobně Windows ...
Je to Windows... ale z hlediska HW je to zajímavý
Ja premyslim nad nejakou krabickou nebo HTPC, tam se totiz strasne bojim hluku... ja chci zcela bezhlucnou vec, by by se pri tom dalo spat napr. kdyby to stahovalo atd.
Blizsi info by nebylo?
) Puvodně jsme to konstruoval jak oterminálek ale mám už přehodový plány na další CASE ze kterýho pak vyjde multimediál ní CASE.
jo intergovaná grafika i zvukovka.... rozměry 200X200mm
Potřebuji nahradit stařičký DVD přehrávač na přehrávání dvd, divx, mp3, wav, ... něčím použitelnějším bez nutvnosti dalšího hromadění neskladných DVD ...
Takže je jasné, že pro přehrávání starých médií a přehrávání z disku (divx, mp3/ogg, h.264, ...) se nejvíc hodí HTPC, ale nestačilo by koupit HDD přehrávač [1] a znovu nějaký DVD/DivX přehrávač [2] ...
A proč takové rozhodování? HTPC má spousty možností, ale nemusí být dokonalé (záleží na výběru komponent) a tiché (nebo může?). Oproti tomu kombinace HDD + DVD/DivX nabízí vše co potřebuji. Ale: jsou to dvě zařízení. Pro: start téměř okamžitý.
Takže: HTPC nebo HDD + DVD/DivX? Do čeho by jste šli vy?