Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Funguje jednoduše, v okamžiku, kdy zjistí stránku s knihou, nabídne její stažení, při kterém je automaticky posouvána posuvná lišta s obsahem a nově nahrané stránky se uloží jako PNG obrázky do zvoleného adresáře. Díky tomuto primitivnímu principu fungování by měl být snad poměrně odolný vůči změnám, kterými se Google proti stahování může bránit.
K fungování vyžaduje XULRunner, ten dost možná již máte nainstalován v rámci základní instalace vaší distribuce, případně jej lze stáhnout zde. Tomu se předhodí soubor examples/googleBooksDownloader/application.ini
z aktuální verze projektu XULJet.
Tento prográmek je napsán v JavaScriptu. Základ tohoto příkladu také může posloužit jako alternativa ke Greasemonkey v případech, kdy toto rozšíření nemusí dostačovat.
Tiskni
Sdílej:
Přidal jsem tam ještě lištu, pomocí které se dá (i během stahování) měnit rychlost posouvání, což se může hodit, pokud u některé knihy Google omezuje počet zobrazených stránek za určitý čas.
Také doplním, že před stahováním je lepší si přepnout zobrazení na maximální zvětšení a že se během stahování dá v knize pohybovat, takže lze přeskočit třeba na stahování až od druhé poloviny.
Na spojení PNG do jednoho PDF lze použít třeba imagemagic (příkaz convert
)
>>>Funguje jednoduše, v okamžiku, kdy zjistí stránku s knihou, nabídne její stažení, při kterém je automaticky posouvána posuvná lišta s obsahem a nově nahrané stránky se uloží jako PNG obrázky do zvoleného adresáře. Díky tomuto primitivnímu principu fungování by měl být snad poměrně odolný vůči změnám, kterými se Google proti stahování může bránit.
Kdy uz autori konecne pochopi, ze nemaji sanci.
jakmile se najde nadsenec tak neexistuje zpusob jak zamezit kopirovani.
Proc teda zbytecne bojovat ?