Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Funguje jednoduše, v okamžiku, kdy zjistí stránku s knihou, nabídne její stažení, při kterém je automaticky posouvána posuvná lišta s obsahem a nově nahrané stránky se uloží jako PNG obrázky do zvoleného adresáře. Díky tomuto primitivnímu principu fungování by měl být snad poměrně odolný vůči změnám, kterými se Google proti stahování může bránit.
K fungování vyžaduje XULRunner, ten dost možná již máte nainstalován v rámci základní instalace vaší distribuce, případně jej lze stáhnout zde. Tomu se předhodí soubor examples/googleBooksDownloader/application.ini
z aktuální verze projektu XULJet.
Tento prográmek je napsán v JavaScriptu. Základ tohoto příkladu také může posloužit jako alternativa ke Greasemonkey v případech, kdy toto rozšíření nemusí dostačovat.
Tiskni
Sdílej:
Přidal jsem tam ještě lištu, pomocí které se dá (i během stahování) měnit rychlost posouvání, což se může hodit, pokud u některé knihy Google omezuje počet zobrazených stránek za určitý čas.
Také doplním, že před stahováním je lepší si přepnout zobrazení na maximální zvětšení a že se během stahování dá v knize pohybovat, takže lze přeskočit třeba na stahování až od druhé poloviny.
Na spojení PNG do jednoho PDF lze použít třeba imagemagic (příkaz convert
)
>>>Funguje jednoduše, v okamžiku, kdy zjistí stránku s knihou, nabídne její stažení, při kterém je automaticky posouvána posuvná lišta s obsahem a nově nahrané stránky se uloží jako PNG obrázky do zvoleného adresáře. Díky tomuto primitivnímu principu fungování by měl být snad poměrně odolný vůči změnám, kterými se Google proti stahování může bránit.
Kdy uz autori konecne pochopi, ze nemaji sanci.
jakmile se najde nadsenec tak neexistuje zpusob jak zamezit kopirovani.
Proc teda zbytecne bojovat ?