Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Cathode Ray Dude v novém videu ukazuje autorádio Empeg Car (později Rio Car) z let 1999–2001. Šlo o jeden z prvních přehrávačů MP3 do auta. Běží na něm Linux. Vyrobeno bylo jen asi pět tisíc kusů, ale zůstala kolem nich živá komunita, viz např. web riocar.org.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.7.
Tiskni
Sdílej:
Mohu tyto systemy oba srovnat za predpokladu ze je pouzivam na muj zpusob.
Dle potreby vytvarim (cca 1 za dva mesice) bitove image systemovych oddilu.
Defaultni instalace ponechavam stejne tak posledni dve zalohy. Co je mezi tim prubezne mazu.
S windows je castejsi problem (malware, zoufale pokusy apod) a tak je bitovy image potrebny.
Linuxova distra co jsem vsechny mel tak slapou pekne a stabilne. V pripade erroru tez mam k dispozici bitovy image.
Proste mit na takoveto veci 1 TB USB HDD se urcite vyplati a pokud mate v domacnosti vice PC tak tuplem investovat do takovehoto uloziste jen na zalohy systemu vsech PC.
A na tom jsi byl kde? Mé praktické zkušenosti jsou přesně opačné.To ti nepopírám, klidně to může být případ od případu. Všimni jsi, že jsem ve svém komentáři napsal, že se nestabilněji linux chovat může (někdy), ne musí. Linux se snaží ram využít naplno, viz třeba disková cache. Ty widle byly tuším jakési W98. Jasně, že padaly občas též, ale většinou jen slítla aplikace.
Při takových vadách hardwaru se Windows sypou co chvíle, většinou ani nejdou nainstalovat, zatímco Linux to často ustojí. Nejspíše je to dáno tím, že Windows se daleko víc rozlézají v paměti, častěji hrabou na disk apod., takže je pravděpodobnější, že to vadné místo použijí. I když samozřejmě také záleží, v kterém místě se ta vadná buňka nachází a může nastat případ, že pro Linux to bude fatální a Windows pojedou.Můžou být už nainstalované ;).
Ale hlavně, vadný HW se prostě má vyměnit a ne soutěžit, který systém na něm bude lépe fungovat.S tím naprosto souhlasím.
na normálním HW tohle windows opravdu nedělajSkoro bych řekl, že je to pravda, ale zrovna dnes a včera jsem dostal do rukou 2 notebooky s žádostí o záchranu - na obou dvou BSOD. Na prvním (postarší Acer, Celeron 2.7GHz) byl velmi nemocný harddisk, tedy to bylo vinou poškozených dat, dnes to byl celkem nový Thinkpad s Vistou bez identifikace chyby. Jinak co se týká náchylnosti systému, NT řada Windows je mnohem citlivější, než bývaly ty dosové nadstavby. Když jsem se kdysi, totálně znechucen paskvilem, zvaným Windows 95, dozvěděl, že existují Windows NT a nainstaloval je, pořád padaly (narozdíl od těch pětadevadesátek). Chtěly zdravý HW
BSOD je obdoba kernel panic v Linuxovem systemu.
BSOD jsem na windows zazil jen po brutalnim ublizeny systemu. Ze by nejaka aplikace (jakehokoli puvodu) toto zpusobila me se nestalo nikdy.
K cemu pouzivate NERO kdyz se moc dobre vi ze NEROzmnozuje ?
Windows pravda pouzivam s tim ze mam k dispozici uplny bitovy image partitiony a v pripade havarie ci jakychkoli problemu provedu obnovu behem nekolika minut.
Pro vyzkumne ucely neni nic lepsiho.
LOL dělal jsi někdy s Windows 98? Ty to vyhazovali snad náhodně. A často se stává, že to vyhazují některý ovladače a to by neměli. Mě na ntb to dělá Vista a je to podle mě náhodný, protože někdy je to hned po startu a někdy se to neobjeví třeba týden.BSOD jsem na windows zazil jen po brutalnim ublizeny systemu.
Nejaky PC s win 95 jeste mame v praci a bezi. Ja jej zapnu parkrat do roka a tak nejak to furt bezi.
Ovsem je to zoufalost.
Win nemam rad a niky jsem nemel a jsem k nim kruty avsak BSOD jako nahodny jev jsem jeste nemel.
Zadne specialni ovladace pro spesl HW nepouzivam. Pouze pro zelezo v PC. Pokud HW funguje spravne s ovladaci co jsou v systemu (u win 7 je to velmi mnoho HW) tak ani oficial ovladac neinstaluju.
vtip, joke, prank, pegadinha, ...
Nic ti to slova neříkaj ?
Tam by to bral vážně hlavně ten kokot z CPressu.
s/CPress/MS.press
? :-p
(**link).tabulka
Co je příčinou BSOD?Jakákoliv nečekaná situace nebo chyba při běhu operačního systému, se kterou se tento neumí nebo nechce vypořádat.
Je něco podobného i na Linuxu?Kernel panic.