Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Je to celkem prosté, sleduji-li to dobře, máme v naší velké české zemi (národnostní menšiny, skorovětšiny a jim podobní si mohou dle libosti přihodit co hrdlo ráčí) tři linuxové servery plus jedno knihkupectví s jakýmstakýms archivem. Občas vyjde něco zajímavého třeba i na penguinovi, tak dám pět Víc neznám.
A byl jednou jeden růt. A tam byla zavedená praxe publikovat články s úderem půlnoci, abych si je mohl ráno přečíst. Nicméně, poslední dobou, hlavně s Ó velkým redesignem tato politika vzala za své a články vychází nějak kolem jedné, což už se mi zase čekat nechce. Navíc dneska vydali jakýsi začátek seriálu o SDL (což je zajímavá věc, kterou jsem se před nějakou dobou také pokoušel zkrotit), jehož informační hodnota se rovná opsané titulce stránek libsdl.org. Jestli se v takovém duchu ponese celý seriál, tak vám řeknu, že to bude stát za prd Manuál si dokážu najít sám.
V této souvislosti musím zmínit velmi přátelskou politiku abclinuxu, které se této zavedené konvence drží. Hanba linuxsoftu, kde články vycházejí zcela náhodně během dne (tak tedy ne, systém v tom prý je, to se omlouvám). To se pak nedá číst. Navíc je sleduju přes reklamu tady na abíčku a už se mi dostkrát stalo, že jsem natěšěně klikl na odkaz 'Python - operátory které musíte mít' a ony se mi jenom popletly dva odkazy na dva nezajímavé články. Taky fuj.
A kdo je tedy vítěz? Ts, snad nečekáte, že vám budu říkat co máte číst
Tiskni
Sdílej: