Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Včera jsem napsal bezcitný, zlý a krutý článek namířený proti monu. Dnes budu pět ódy. I když stále jenom trošku Co mě k tomu přivedlo?
Inu, pociťuji jistou nespokojenost s přehravečem Beep Media Player, který používám. Zkoušel jsem Amarok, ale ten mě nijak nenadchl. Moc velké, o nic příjemnější na ovládání.
Dnes jsem povolal všechny zálohy do boje a nainstaloval Muine Music Player. Dalo to práci, závislostí je sice nemnoho (nesplněných distribučními balíčky), ale i to chvilku trvá. A ono to funguje.
Jaké jsou mé první dojmy? Inu, přehravač je to hezký. Jednoduchý. Pravda, náročnost na hardware tu jistá je (ach, té paměti…), ale něco se obětovat musí. A konečně, počítač mám proto aby mi život usnadňoval, nikoliv proto abych já něco usnadňoval počítači.
Co to tedy umí? Jak říkám, přehravač je prostý. Nabízí jedno běžné menu, pět tlačítek (a jedno na hlasitost) a pak už jen playlist a informace o právě přehrávané skladbě. V menu toho moc není. Vlastně jen funkce co nabízejí ta tlačítka a pak jenom důležitá funkce na importování skladeb do knihovny. Vyberete složku, pic, a máte ji tam.
Přehrávat začnete tím, že vyberete skladbu nebo album. Přehravač se snaží poctivě stáhnout obaly s Amazonu, celkem se to i daří. Příjemná funkce. Neříkám, že to Amarok neumí. Čudlík na vybrání skladby vám otevře jejich seznam s jedinou lištou na vyhledávání. Nic víc, co také? To samé, jenom s jednotlivými alby, dělá překvapivě čudlík na přehrávání alb.
Vyhledáte, vyberete a ono to hraje. Zatím se mi to líbí.
Pravda, je tu vážná chyba. Nemůžete si jen tak vybrat skladbu uloženou někde na disku a přehrát ji. Musíte všechno naimportovat do knihovny, která se asi docela rychle stane nepřehlednou. A určitě nechcete všechno importovat do knihovny. Ale na to možná stačí jiný, méně komfortnější přehravač. Třeba XMMS nebo Amarok.
Screenshot je nezmenšený, velký, takže dnes pouze odkaz.
Tiskni
Sdílej: