Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
V menu grubu (kde jsem ho nikdy neviděl) nebo hned po odkliknutí v grubu? Tam ho mam, 2.6.26, framebuffer. Bohužel jen jednoho.
Framebuffer - To je první, co vypínám, protože to strašně zpomaluje vypisování na konzoli.Strasne pomale je to jen v pripade neakcelerovaneho vystupu (VESA a podbne), u nativnich framebufferu s akceleraci (minimalne s akceleraci scrollovani) to zas tak velky rozdil neni (alepspon pokud se srovnavaji zhruba stejna rozliseni).
No jo, ale třeba taková nvidiafb se nemá ráda s XkamaNeni tim mysleno spis "nema se rada s driverem od nVidie"? Protoze obecne open-spource drivery v Xkach s nativnimi framebufery spolupracuji. Treba u mne radeonfb a driver radeon spolupracuji bez problemu. BTW: Ja mam zase problem s framebufferem na notebooku - pokud se do suspenu neprepne v textovem modu, po probuzeni se neobnovi koreknte stav grafiky, takze i kdyz jinak vse bezi, na obrazovce neni nic videt, pripadne jsou tam jsou naproste nesmysly. Resim to nepouzivanim framebufferu a prepnutim (pomoci chvt) na nepouzivanou textovou konzolu pred suspendem, po nem se zase prepnu zpet.
A co screen a přepnout ten výpis?
nemozem nic vybrat, nikdy som nepouzival framebuffer ... ako to moze niekomu vobec chybat?Na desktopu bych se bez nej obesel, sice bych misto diakritiky a podobnych paznaku videl jen otazniky a tecky, ale velke problemy by mi to nedelalo. Kdezto na mem HTPC je VESA framebuffer zatim jedinny spolehlivy zpusob, jak zapnout TV-Out a prehravat prez nej akcelerovane video (pres vidix).
video=uvesafb:1280x800-32,mtrr:3,ywrap
?
Tiskni
Sdílej: