Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Bylo mrazivé odpoledne 21. prosince 2012. I přes to, že bylo 10 stupňů pod nulou se na Václavském náměstí tísnily tisíce lidí. Pod sochou svatého Václava se tyčilo nad hlavy diváků improvizované pódium, na kopí svatého Václava místo korouhve slavnostně vlála americká vlajka a nad ní visel na šířku celého náměstí transparent s textem „Vstříc světlým zítřkům s americkým radarem“.
Tenhle skvost jsem nedávno našel ležet ve škole na chodbě. Při pročítání jsem se rozhodl, že o tohle se prostě musím podělit. Tak to tady máte a nekamenujte mě. (Otázka: odpověď, vše je do písmene přepsáno)
Když jsem se rozhodl, že zkusím nový ext4, napadlo mě, že si udělám menší srovnání, co se týče výkonu FS. A pokud by se někomu hodilo, tady je. Jenom předem upozorňuji, že / mám zašifrovaný, takže pokud vidíte horší hodnoty, než máte vy, neděste se. (Zkusmo pomocí dd je propustnost disku kolem 35MB/s). A ještě testovací sestava: Notebook Lenovo N200 0769 - Intel DualCore T2310 (1,46GHz), 1,5GB RAM, HDD SATA FUJITSU MHW2120BH (120GB).