Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »[Desktop Entry] ServiceTypes=audio/x-wav Actions=oggenc TryExec=oggenc [Desktop Action oggenc] Name=Compress to ogg Exec=oggenc -Q -q 0a vypadá to, že to funguje. Stačí si to jen vyladit. JInak když strčíte AudioCD do mechaniky, stačí použít kio audiocd:/ a múžete enkodovat. Kvalita se nastavuje v Kcontrol > Zvuk > Zvuková CD.
Proboha a proc chces ke svemu home pristupovat pres zarizeni???a proč ne? Když to jde. IMHO je to chyba na straně softu, až se dostanu do KDE, tak to vyzkouším a jestli je to fakt, tak je to buga. Kdyby při zmáčknutí 5 kláves najednou KDE spadly, tak bys taky řekl "Proboha, proč mačkáš 5 kláves najednou?"? Asi ne.
Tak to jsem opravdu nevěděl. Deset let žiji v bludu, že domácí adresář uživatele je ten, který je (obvykle) napsán v šesté položce v /etc/passwd
/export/home/users/<username>
(bylo to připojené přes NFS).
~/
pres media:/
, jak uz tady bylo nekolikrat vysvetleno. Jses mimo misu a tvoje prispevky jsou naprosto OT. Takze by to snad stacilo, ne?
Prosim jm, procti si jeste jednou celou diskuzi. Je tam uveden postup, jak se k home pres media dostali.Ten postup me tak nejak moc nezajima; nicmene mozna by sis mohl znova precist ten puvodni zapis v blogu:
Můj počítač a odtamtud se proklikává do svého homeUz? Jeste ne? No nic, tak to asi nema smysl s tebou dal rozebirat.
Since 2004-07-08 the summary uses the same timezone settings like KOrganizerROFL!
media:/part7/uzivatel, tak tam můžu provádět úplně všechno - mazat, vytvářet, přepisovat a to bez nejmenších problémů. Mám KDE 3.4.1. Takže u sebe jsem bug nezaregistroval.
Tiskni
Sdílej: