Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Zdravim
Jsem opět naštvanej z bugovitosti KDE. Ačkoliv ho sám doma používám, tak nejčastější aplikace je Konsole a v ní MC. Na plose nemam zadny ikony, k cemu taky mit ikony pod spustenejma programama.
Kamaradovi jsem nainstaloval Linux s KDE. Jak je navyklej z windowsu tak na plose ma ikonky, mimo jiné Můj počítač a odtamtud se proklikává do svého home (nějak si enzvykl, že všude má aspoň 10 ikon baráčku). Dostane se tedy do cesty media:/hda1/home. Tenhle pseudoprotokol si vymyslelo KDE a podle toho to taky vypada. Kdyz tam prejmenuju adresar tak se sice prejmenuje, ale zobrazi se ikonka se zamkem, jako by tam nemel pristup. Otevrit ale jde a po refreshi okna to zmizi. Co pak si toho bugu dodnes nikdo nevsiml krome myho kamose????
Druha vec co me nastvala. Snazili jsme se Wav zkonvertovat do oggu nebo mp3. Ja to delam v konzoli, to jsem mu ukazoval, samo os sobe to slozity neni, ale kdyz tam chtel anstavovat kvalitu, tak to uz nevim ani ja sam, vzdycky to nekde hledam. Pozaduvanou funkcnost jsem objevil v KaudioCreator, bylo tam enkódovat soubor, vybral jsme wav, vyplnil id3 tagy, zmáčkl Enkódovat a nic, proste se nic nestalo, to tlačítko nereaguje. co dodat.
P.S.: Asi bych se měl podívat na KDE bugzillu, ale jestli to bude zase milion divnejch okýnek a milion+1 tlačítek co nevim co dělaj tak utíkám pryč. Klasicka bugzilla je ta nejstrašnější stránka co jsem kdy viděl..
Zdenek
Tiskni
Sdílej:
[Desktop Entry] ServiceTypes=audio/x-wav Actions=oggenc TryExec=oggenc [Desktop Action oggenc] Name=Compress to ogg Exec=oggenc -Q -q 0a vypadá to, že to funguje. Stačí si to jen vyladit. JInak když strčíte AudioCD do mechaniky, stačí použít kio audiocd:/ a múžete enkodovat. Kvalita se nastavuje v Kcontrol > Zvuk > Zvuková CD.
Proboha a proc chces ke svemu home pristupovat pres zarizeni???a proč ne? Když to jde. IMHO je to chyba na straně softu, až se dostanu do KDE, tak to vyzkouším a jestli je to fakt, tak je to buga. Kdyby při zmáčknutí 5 kláves najednou KDE spadly, tak bys taky řekl "Proboha, proč mačkáš 5 kláves najednou?"? Asi ne.
Tak to jsem opravdu nevěděl. Deset let žiji v bludu, že domácí adresář uživatele je ten, který je (obvykle) napsán v šesté položce v /etc/passwd
/export/home/users/<username>
(bylo to připojené přes NFS).
~/
pres media:/
, jak uz tady bylo nekolikrat vysvetleno. Jses mimo misu a tvoje prispevky jsou naprosto OT. Takze by to snad stacilo, ne?
Prosim jm, procti si jeste jednou celou diskuzi. Je tam uveden postup, jak se k home pres media dostali.Ten postup me tak nejak moc nezajima; nicmene mozna by sis mohl znova precist ten puvodni zapis v blogu:
Můj počítač a odtamtud se proklikává do svého homeUz? Jeste ne? No nic, tak to asi nema smysl s tebou dal rozebirat.
Since 2004-07-08 the summary uses the same timezone settings like KOrganizerROFL!
media:/part7/uzivatel, tak tam můžu provádět úplně všechno - mazat, vytvářet, přepisovat a to bez nejmenších problémů. Mám KDE 3.4.1. Takže u sebe jsem bug nezaregistroval.