Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Zdravim
Dostal jsem za ukol koupit scanner. Vyuziti zejmena na textove dokumenty obcas s obrazky a pry moznost skenovat diaky by se hodila. Ale znate to, stejne se tam budou skenovat fotky. Cili vicemene prumerne vyuziti.
Cena by mela byt do 5000. Ovsem i po nekalikahodinovem prochazeni CzC a www.sane-project.org jsem nedokazal skloubit dobry model a podporu v Linuxu. To beru jako samozrejmost, i kdyz tam ted Linux neni. Nehodlam podporovat vyropbce kteri kaslou na Linux (i kdyz oni ti druzi mozna kaslou taky, jen to v tom sane proste nejak funguje...) a taky si nechci zavrit vratka.
Co jsem nasel, tak jediny rozumne podporovany jsou nektery z Canon Lide xy, jenze ty neskenujou diaky a proste to je na muj vkus az moc velkej lowend.
All-in-one HP psc jsem navrhoval, ale inkoustovka pry neni potreba. Tyhle srandy jedou v linuxu bez problemu.
Muzete mi prosim nekdo poradit?
Diky, Zdenek
Tiskni
Sdílej:
„The flesh tones and colors are less vibrant on the Linux scanned picture, however, the Linux scan is much closer to what the actual photograph looks like. The blue chair is too blue and the flesh tone is more colorful than the actual photo in the Windows scan. … Scanned picture colors were more accurate on Linux than Windows.“Nevím, jak je to po letech, ale snad se situace drasticky nezhoršila.
...(bohužel ovšem nevím co si pod tím mám představit..).Popisují to takto:
... jen aby to umělo kvalitně skenovat negativy.kvalitně? - zapomeň na flatbed