Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
Zdravim
Dostal jsem za ukol koupit scanner. Vyuziti zejmena na textove dokumenty obcas s obrazky a pry moznost skenovat diaky by se hodila. Ale znate to, stejne se tam budou skenovat fotky. Cili vicemene prumerne vyuziti.
Cena by mela byt do 5000. Ovsem i po nekalikahodinovem prochazeni CzC a www.sane-project.org jsem nedokazal skloubit dobry model a podporu v Linuxu. To beru jako samozrejmost, i kdyz tam ted Linux neni. Nehodlam podporovat vyropbce kteri kaslou na Linux (i kdyz oni ti druzi mozna kaslou taky, jen to v tom sane proste nejak funguje...) a taky si nechci zavrit vratka.
Co jsem nasel, tak jediny rozumne podporovany jsou nektery z Canon Lide xy, jenze ty neskenujou diaky a proste to je na muj vkus az moc velkej lowend.
All-in-one HP psc jsem navrhoval, ale inkoustovka pry neni potreba. Tyhle srandy jedou v linuxu bez problemu.
Muzete mi prosim nekdo poradit?
Diky, Zdenek
Tiskni
Sdílej:
„The flesh tones and colors are less vibrant on the Linux scanned picture, however, the Linux scan is much closer to what the actual photograph looks like. The blue chair is too blue and the flesh tone is more colorful than the actual photo in the Windows scan. … Scanned picture colors were more accurate on Linux than Windows.“Nevím, jak je to po letech, ale snad se situace drasticky nezhoršila.
...(bohužel ovšem nevím co si pod tím mám představit..).Popisují to takto:
... jen aby to umělo kvalitně skenovat negativy.kvalitně? - zapomeň na flatbed