NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Už několik let si říkám, že by nebylo na škodu vycestovat do zahraničí, nejlépe do některé z anglicky mluvících zemí (Anglie, Irsko, Skotsko ...). Trochu si procvičit angličtinu, a také si samozřejmě něco přivydělat.
Bohužel nemám s tímto žádné zkušenosti, takže váhám zda se vyplatí jet na vlastní pěst, nebo je lepší se zaregistrovat u některé agentury. Osobně si myslím, že jet na vlastní pěst může mít své výhody (větší adrenalin ), ale zase riziko, že člověk nic nesežene a nebude mít kde přespat. Co myslíte vy? Máte z prací v cizině (myslím teď brigádně) zkušenost? Můžete mi poradit na co si dát pozor a třeba i něco doporučit?
Tiskni
Sdílej:
kdyz uz jsem v te 'komentatorske' nalade jeden citat odpovidajici Vasi otazce:
opustis-li me, nezahynu, opustis-li me, zahynes!
Vzpomenete si i na autora? :D
Viktor Dick.
> Anglie, Irsko, Skotsko ...
V Anglii si procvičíš spíš arabštinu, v Irsku a Skotsku zase češtinu a slovenštinu. Takže bych volil to Irsko nebo Skotsko, protože ty tu češtinu potřebuješ jako sůl.
pánové tak trochu zapomínáte na fakt, že nezaměstnanost se nepočítá z celkového počtu obyvatel, ale z počtu ekonomicky aktivních obyvatel, což je sakra rozdíl
Když jsme u toho, nevíte někdo, kam za prací, aby si člověk mohl procvičit arabštinu (a nemusel přitom konvertovat k islámu, ani jim dělat propagandistického králíčka)? :-P
Ať už krátkodobě nebo dlouhodobě, tak jsem slyšel jsem docela pozitivné reference na pobyty v Dubaji. Buď to bylo do stánků na veletrhy nebo na recepci do hotelů v top-sezóně jako brigáda nebo dlouhodobě jako obchodní zástupce české/zahraniční firmy, do banky, aerolinek či hotelu, call-centra atp. Angličtina jako standardní komunikační jazyk a arabština jako bonus. Další alternativou je delegát cestovky v Tunisu či Egyptě, ale to je hrozná práce. Pro ty, kteří jsou spíše idealisti, tak zajímavé nabídky má OSN či různé NGO do Jordánska, Palestiny, Jemenu, většinou v oblasti "refugee assistance", rozvojové pomoci, vzdělávání atp. Pro největší odvážlivce pak spoustu možností nabízí Irák.
Pro ty, kteří jsou spíše idealisti, tak zajímavé nabídky má OSN či různé NGO do Jordánska, Palestiny, Jemenu, většinou v oblasti "refugee assistance", rozvojové pomoci, vzdělávání atp.Za idealistu se teda nepovažuju, ale neměl bys náhodou odkaz někam, kde bych se o tomhle mohl dozvědět trochu víc? Předem díky.
Idealismus jsem viděl spíš v tom, že je to práce pro určitý typ lidí a volunteer field worker někde v Jemenu si rozhodně nevydělá tolik, co zaměstnanec dubajské banky nebo programátor v Irsku Má to ale jiné plusy.
Pro OSN zkus buď národní kontaktní místo, nebo přímo ke zdroji United Nations Volunteers, případně toto. Některé pozice nabízí i MZV, které vede také databázi zájmeců o podobnou práci. Neziskovky nebudu vypisovat, to si vygoogluješ. Něco do Jordánska měl dokonce Člověk v tísni. Dobrým zdrojem tipů je ReliefWeb, pak Oxfam a desítky dalších.
Jsi-li student, mohl bys s úspěchem využít AEISEC, který má také programy na rozvojovou pomoc.V Anglii si procvičíš spíš arabštinu, v Irsku a Skotsku zase češtinu a slovenštinu....no to je teda pěkná blbost, každý přeci ví, že jediný jazyk který si na 100% procvičíš kdekoliv v Británii je polština...
Na jihu Švédska určitě. :'(
Ale jet tam s prázdnou by taky nebylo dobré... Nejprve bych si proto, jakožto cikán, zažádal o počítač, na který mají snědší obyvatelé ČR nárok.
Jestli to myslis vazne, tak zkus novej zeland, cesi muzou mit pracovni viza (narozdil od australie, kde je to slozitejsi), ale ver, ze anglictina na novim zelande je tak trochu jina nez na starym kontinentne, je to jeste horsi nez australska Proste kiwaci. Doporucuju odjet z evropy co nejdriv!
> Největší problém je sehnat práci legálně, pokud člověk nemá žádnou specializaci nebo něco dostatečně dobře neovládá.
Takže pokud nic neumím, tak o mě nestojí, jo? Divné, fakt divné...
Kamarádi už druhý rok byly v norsku. Letos chytly prima job - natírání dřevěných baráků. Dělali to asi měsíc a půl, výdělek kolem 100k. Vždycky jeli na blind a když někam dojeli, tak se poptali po práci. Na jazyky to příliš není, ale na výdělek jo.
oprava: samozřejmě vloni, nějak mi asi utekl Nový rok
Ja byl volil USA. Prace je tam v IT plno pokud se umis domluvit a mas povoleni k praci, coz nekdy muze byt problem (pro studenty by nemel byt). V Anglii a Irsku je problem ze jsou to fakt drahy zeme (pivo na prepocet v prumeru 100kc, a to je pro tebe hodne vlivnej ukazatel ne :D). V USA je uz cenova situce mnohem, mnohem, mnohem lepsi. Letenky jsou uz jsou taky cenove prijatelny...
Taky je ted pry v kurzu Australie a NZ ale s tim nemam zadnou zkusenost....
Taky je ted pry v kurzu Australie a NZ ale s tim nemam zadnou zkusenost....Letenka pro kočku z Austrálie do Polska (Lufthanza) stojí cca 5 000 PLN což je něco přes 30 000 Kč.