Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
Přemýšlíte, jak začít prázdniny? Už v úterý 1. července se bude konat Virtuální Bastlírna, tedy online setkání bastlířů, techniků, vědců i akademiků, kde se ve volné diskuzi probírají novinky ze světa techniky, ale i jiných zajímavých témat.
Za poslední měsíc jsme byli svědky plamenů několika raket. Zatímco malá raketa od Hondy se úspěšně vznesla a opět přistála, raketa od SpaceX se rozhodla letět všemi směry najednou. Díkybohu méně … více »Linus Torvalds zmínil, že souborový systém Bcachefs zřejmě odstraní z mainline Linuxu v začleňovacím okně pro vydání 6.17. Kent Overstreet mu totiž posílá kód s novou funkcionalitou i pro začlenění do kandidátů na vydání, kdy očekává pouze opravy chyb. Kent Overstreet byl již dříve z vývoje vyloučen kvůli konfliktní komunikaci.
// toto je jednoradkovy komentarA také prý typ bool neexistuje. Ti lidé tady asi znají jen ANSI normu
Dlouho znamená těch devět let, co tohle dovoluje C99 norma? Nevím jak moc tady kolem, ale pro mne je ta norma možná starší než můj první kus kódu v C.
while(x){ .. }"x je nulove a proto se mi cyklus while aspon jednou provede"
rekl bych, ze na beznem systemu (ja mam 10.2 suse) to gcc neprelozi.
jo, s tim prepinacem jo, pri te prilezitost otazka - co to prinese, mit ten int skovany v tom for a ne deklarovany na zacatku?
int i = 5; for(int i=0; i < 3; i++) prontf("%d\n", i); printf("%d\n",i);
int i = 5; { int i; for(i=0; i < 3; i++) { prontf("%d\n", i); } } printf("%d\n",i);
me to takhle prijde rozumnejsi. Vidim, ze Vy take patrite k tem, kteri ten jeden prikaz za if, for neuzaviraji do slozenych zavorek. To je podle me napriklad mnohem zavaznejsi problem.
Není rozumnější - každy ucelený blok jako například jeden příkaz za for dát na nový řádek a odsadit TABem :).
int vo for je v pohode, ale že ten mamľas prevedie na malé písmenká aj terminátor \0 - tak to je iné kúzlo!
hehehe... kdy to maj, tam bych nekdy taky zasel ...
btw, co myslis ze by ale oni rikali na nasi fyziku?
Kdo že teď na FITu učí fyziku? Jsem moc línej na to podívat se do wisu Protože když jsem tam toho času fyziku studoval, měli jsme to na FEKTu s učitelama z FEKTu. A to teda nebyla žádná slast :-/
A schválně, Grmela nebo Hruška? I když, ne že by to nebylo jedno
Au Bacha, je zatíženej na elektromagnetismus a záření... Ale aspoň si tak nepotrpí na titulování jak Hruška a možná je i trošičku míň arogantní, občas se s ním dalo celkem dobře mluvit.
S Krupkovou? Jo, taky celkem lahůdka, ale jestli umíš derivovat, integrovat, řadovat a co já vím co ještě, nebude ti to dělat problém Což mi připomnělo, že bych tam občas mohl zavítat, už jsem to dávno zapomněl
LAMO -> LMAO
na FIIT STU (Bratislava), sme mali na programovani podobnych ludi. Aspon ze poctivo chodili na prednasky spolu s nami :D.
Kyselinu peroxosírovou objevil německý chemik Heinrich Caro na konci 19. stol.
Cimrman to buďto nestihl zaznamenat, nebo anekdotu vytvořil dříve.
Vytvořil ji dříve. Ostatně, v té hře se říká: "My dnes již víme, že tuto kyselinu lze v laboratorních podmínkách vyrobit, ale proč si tím tu krásnou anekdotu kazit?"Kyselinu peroxosírovou objevil německý chemik Heinrich Caro na konci 19. stol.
Cimrman to buďto nestihl zaznamenat, nebo anekdotu vytvořil dříve.
Jaky vtip?
Ono to stojí za to, jen je potřeba si vybrat vysokou školu a ne "vysokou školu".V tomto případě by bohatě stačilo navštěvovat kurz C o fakultu dál.
Opravdu je cílem převést koncovou nulu na mezeru? To jsou podivné praktiky.
Tiskni
Sdílej: