Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »// toto je jednoradkovy komentarA také prý typ bool neexistuje. Ti lidé tady asi znají jen ANSI normu
Dlouho znamená těch devět let, co tohle dovoluje C99 norma? Nevím jak moc tady kolem, ale pro mne je ta norma možná starší než můj první kus kódu v C.
while(x){ .. }"x je nulove a proto se mi cyklus while aspon jednou provede"
rekl bych, ze na beznem systemu (ja mam 10.2 suse) to gcc neprelozi.
jo, s tim prepinacem jo, pri te prilezitost otazka - co to prinese, mit ten int skovany v tom for a ne deklarovany na zacatku?
int i = 5; for(int i=0; i < 3; i++) prontf("%d\n", i); printf("%d\n",i);
int i = 5; { int i; for(i=0; i < 3; i++) { prontf("%d\n", i); } } printf("%d\n",i);
me to takhle prijde rozumnejsi. Vidim, ze Vy take patrite k tem, kteri ten jeden prikaz za if, for neuzaviraji do slozenych zavorek. To je podle me napriklad mnohem zavaznejsi problem.
Není rozumnější - každy ucelený blok jako například jeden příkaz za for dát na nový řádek a odsadit TABem :).
int vo for je v pohode, ale že ten mamľas prevedie na malé písmenká aj terminátor \0 - tak to je iné kúzlo!
hehehe... kdy to maj, tam bych nekdy taky zasel ...
btw, co myslis ze by ale oni rikali na nasi fyziku?
Kdo že teď na FITu učí fyziku? Jsem moc línej na to podívat se do wisu Protože když jsem tam toho času fyziku studoval, měli jsme to na FEKTu s učitelama z FEKTu. A to teda nebyla žádná slast :-/
A schválně, Grmela nebo Hruška? I když, ne že by to nebylo jedno
Au Bacha, je zatíženej na elektromagnetismus a záření... Ale aspoň si tak nepotrpí na titulování jak Hruška a možná je i trošičku míň arogantní, občas se s ním dalo celkem dobře mluvit.
S Krupkovou? Jo, taky celkem lahůdka, ale jestli umíš derivovat, integrovat, řadovat a co já vím co ještě, nebude ti to dělat problém Což mi připomnělo, že bych tam občas mohl zavítat, už jsem to dávno zapomněl
LAMO -> LMAO
na FIIT STU (Bratislava), sme mali na programovani podobnych ludi. Aspon ze poctivo chodili na prednasky spolu s nami :D.
Kyselinu peroxosírovou objevil německý chemik Heinrich Caro na konci 19. stol.
Cimrman to buďto nestihl zaznamenat, nebo anekdotu vytvořil dříve.
Vytvořil ji dříve. Ostatně, v té hře se říká: "My dnes již víme, že tuto kyselinu lze v laboratorních podmínkách vyrobit, ale proč si tím tu krásnou anekdotu kazit?"Kyselinu peroxosírovou objevil německý chemik Heinrich Caro na konci 19. stol.
Cimrman to buďto nestihl zaznamenat, nebo anekdotu vytvořil dříve.
Jaky vtip?
Ono to stojí za to, jen je potřeba si vybrat vysokou školu a ne "vysokou školu".V tomto případě by bohatě stačilo navštěvovat kurz C o fakultu dál.
Opravdu je cílem převést koncovou nulu na mezeru? To jsou podivné praktiky.
Tiskni
Sdílej: