Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
Otestoval jsem nový Linux Mint 19 a na to, že jde zatím o betaverzi, je dost dobrá.
Dělám ajťáka v menší české firmě, cca 25 lidí. Snažím se omezovat zbytečné přeplácení za licence komerčního softwaru, které reálně moc nepotřebujeme, ale samozřejmě nakupovat je, kdy není žádná rozumná náhrada. U účetního systému běžícího na Windows serveru moc náhradu nemáme, takže platíme jako mourovatí za každého uživatele s RDP přístupem na Windows server, plus za každého uživatele účetního systému uvnitř toho serveru. Grafik potřebuje Adobe Illustrator, OK, budiž, jedna licence. Dva lidi potřebují komplexní funkce v Excelu zejména makra a pohodlnou práci s pivot tables, OK, proč ne, dělat makra v Libreoffice Calcu je proti Excelu napřeshubu.
Pokud používáte LTS (long-term-support) verze Ubuntu Linuxu (12.04, 14.04) nebo Linux Mint 13 a 17.0-17.3, tak se možná setkáváte s tím, že některý balík potřebujete v novější verzi, než je k dispozici v repozitáři vaší verze systému. Způsobů, jak si s tím poradit je víc, buď aktualizovat celý operační systém, v Ubuntu je případně řada balíků k dispozici přes PPA repozitáře, některé balíky v deb formátu nabízejí přímo vývojáři, ale pak je i možnost využít zdrojového apt-get repozitáře z novější verze Ubuntu. Pozor, jedná se o něco jiného, než si natvrdo stáhnout již zkompilovanou (binární) verzi balíku z novější verze distribuce, což vřele NEdoporučuji (a taky to skoro nikdy nefunguje kvůli vazbě na jiné verze klíčových systémových knihoven).
Před nedávnem jsem se rozhodl, že svou budoucí seminárku místo v OpenOffice napíšu v něčem, co je pro kvalitní typografii přímo stvořeno, tudíž něco na bázi TeXu. S TeXem v jakékoli podobě jsem ovšem neměl vůbec zkušenosti.
Praktická věc je burnCPU, ten dokáže procesoru v optimalizovaných verzích slušně zatopit. Ale jaké jsou z toho výsledky?
Tohle je jenom takový výkřik do větru. Hledá se totiž opravář samočinného generátoru textů, který se evidentně porouchal. Ty současné slinty se vážně nedají číst :-D
Brutal fun... jinak to říct prostě nejde .o) Dokonalý geekovský seriál!
Takové howto nebo spíš pokus o 'úvod do problematiky psaný poloamatérem'...
Tak tohle už je teda nářez. Aneb další vtípek z kategorie "proč to dělat jednoduše, když to jde složitě"
Zase jsem googlil jako blázen, abych našel nějaký jednoduchý konvertor mp3ek do oggů (a dalších formátů) na linux. Googlím a googlím, a pořád nejsem spokojený...
Poslední dobou věnuji až nezdravé množství času pročítáním a přispíváním do místních diskuzí a obzvláště komentářům k blogům, které se pořád rozrůstají. A přestože to považuji za zajímavé a často se něčemu novému přiučím nebo něco nového objevím, přijde mi, že to psaní a čtení napsaného je moc pomalé. Hlas je přece rychlejší než text.