Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Zase jsem googlil jako blázen, abych našel nějaký jednoduchý konvertor mp3ek do oggů (a dalších formátů) na linux. Googlím a googlím, a pořád nejsem spokojený...
Z Windows jsem zvyklý na dbpowerAmp Music converter, po přidání vhodných pluginů je to to nejjednodušší, co jsem kdy viděl. Stačí pravým tlačítkem v total commanderu kliknout na označené mp3ky, vybrat "Convert to", nastavit formát, a kliknout OK. A pak chvilku počkat. Nic podobného jsem pro linux neviděl. Až pak... jsem si uvědomil, že bych mohl ten úžasný softík z Win pustit pomocí Wine... tak jsem si z Program files nainstalový program překopíroval do /opt, spustil a... ono to fungovalo!
Tady se ten "zázrak" dá stáhnout
A tahle už vypadá to samotné převádění:
Update (4.1.): Tak aby bylo jasno, o co mě šlo. Nejsem takovej ten linuksák typu "pryč od win, hrr k lin, fuj mp3, hurá ogg. Takže tu přepostuju odpověď na kavolovy otázečky:
80% času pořád trávím v Oknech, a na linux přecházím tak jaksi pomaloučku a po kapkách, a hraju si v něm obvykle jen když mám čas (což bohužel v poslední době už moc nemám). Prostě se mě rychlostí, stabilitou a tak celkovou ergonomií zalíbil víc než Windows. Jenomže na něm moc neumím, a těžko se mě shání vhodné alternativy k programům na které jsem byl zvyklý z Win (resp. na které ještě JSEM zvyklý a které ve Win doposud používám). No a zrovna jsem byl v linuxu a potřeboval jsem něco překonvertit ANO, DO NIŽŠÍ HNUSNÉ 96kbit bitrate, abych to mohl jednodušeji poslat na internet.
OGG má podobné kvalitativní vlastnosti jako WMA (spíš lepší), je otevřený a přehratelný v každém linuxu (a ve winampu ve win taky). Proto když chci něco v nižší bitrate, tak namísto "populárních" wma použiju ten ogg.
Tiskni
Sdílej:
Pro menší čísla nevidím důvod.Já jo - bude to 2x menší a nepoznám rozdíl...
Já třeba rozdíl neslyším a za tu poloviční velikost to stojí...na to se dá říct jediné: kup si uši a zkus si je nainstalovat do těch dvou děr, co máš v hlavě zboku ...
K čemu je dobré převádět mp3 na ogg?jojo, taky mě to zarazilo ... ale ještě víc jsem se podivil nad formulací: ... oggů a dalších formátů pro linux on je ogg (resp ogg-vorbis) "formát pro linux"? ono nejde v linuxu používat mp3 (když už je jednou mám)? to jsou mi věci po kdovíkolika deci ...
... 96kbit bitrate, abych to mohl jednodušeji poslat na internet.to je ta podstatná informace ... článek vyzněl "hurá z win na lin, hurá z mp3 na ogg", což je blbost, s prominutím, pokud účel byl poslat soubory a jediné oč šlo bylo, že místo postupu "mp3 => mp3 s nižší bitrate" se použil postup "mp3 => ogg s nižší bitrate", pak samozřejmě výše uvedená připomínka padá ...