Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »UPC je parametrově s přehledem nejlepšíTo je, ale ta právní omezení jsou naprosto nechutná - viz čl. 4.6.
4.6. Účastník se zavazuje užívat Služby výhradně pro svou vlastní potřebu a umožnit užívání Služby pouze osobám sdílejícím s účastníkem společnou domácnost. Bez předchozího písemného souhlasu Poskytovatele nesmí účastník umožnit užití Služeb třetími osobami, a to zdarma ani za úplatu. Porušení tohoto ustanovení se považuje za podstatné porušení Smlouvy. Účastník odpovídá za škodu vzniklou v důsledku neoprávněného užívání objednaných služeb třetími osobami.
To s tím IMHO nijak nsouvisí ne?S P2P to opravdu nesouvisí. To, co mi vadí, je tohle: Účastník se zavazuje užívat Služby výhradně pro svou vlastní potřebu a umožnit užívání Služby pouze osobám sdílejícím s účastníkem společnou domácnost. Bez předchozího písemného souhlasu Poskytovatele nesmí účastník umožnit užití Služeb třetími osobami, a to zdarma ani za úplatu. Porušení tohoto ustanovení se považuje za podstatné porušení Smlouvy. To totiž efektivně znamená, že nechat kamaráda, aby si našel vlakové spojení nebo si zkontroloval poštu, je podstatným porušením smlouvy.
Tohle snad patří do minulého režimu, ne?Ano. Tam se to lidé naučili (protože to opravdu jinak nešlo), nyní to dělají dál a učí to i své děti.
/dev/null
, tedy ne počtem zákazníků, ale rozhodně kvalitou svých služeb...
No pokud vím v Ostravě je má snad všudeNapř. u nás v centru je nemá (na sídlišti ano) - tahat kabely v památkové zóně není legrace a stejně by to moc nevynášelo.
*) na kterém se dá vydělat víc, než na nějakém zkripleném omezeném na HTTPKidding? Většině lidí HTTP bohatě stačí. Na mail chodí po http, porno stahují po http... no a to ICQ to se dá přes to http taky provozovat, akorát klient se změní na http prohlížeč...
Pak se jim lip bojuje proti tem zbylym deseti mafianum a teroristum. Ty pak muzou individualne stihat, vyhlasit jim valku, pochytat je, zavrit, atd. Ale kdyz to tak dela kazdej druhej tak to udelat nemuzou.Jenže ono se nebojuje líp. Teroristé se přizpůsobí a jede se dál. Jediné, co zůstane, je omezení svobod běžných lidí.
Poskytovatelé budou chtít mít kšeft z plnohodnotného* poskytování internetu
V době, kdy je NAT v podstatě standardem pro připojení domácností (a je nulová poptávka od klientů po skutečném připojení) bych tak optimistický nebyl, že ISP něco protlačí z důvodu zájmů klientů. Jinak souhlas. Začněme hned v Út a pojdme si všichni pro IPv4 /24 (ti odvážnější pro /8).
Takže jde nakonec o to, dělat osvětu mezi uživateli, aby se nenechali okrádat o svoje práva, soukromí, svobodu. K tomu pomáhá aktivita různých občanských sdružení.
100% Souhlas, jenže jak přesvědčit lidi, kterým stačí TN.cz a Skype?
jak přesvědčit lidi, kterým stačí TN.cz a Skype?hmm sakra, zapomněl jsem na ty, kterým stačí, když si na jejich monitoru nějaká pipina sundá podprsenku a přečte zprávu o tom, že někde v Horní dolní vykradli babičce králíkárnu. Ale naděje umírá poslední, nezbývá než bojovat dál (a získávat na svoji stranu širší a širší veřejnost)
Jenže ona to není legrace.Copak snad říkám, že jo?
A to je zákon číslo…?
140/1961 Sb., též zvaný trestní zákon. Konkrétně je to § 239, odst. 2:
(2) Pracovník provozovatele poštovních služeb nebo telekomunikační služby, který
a) spáchá čin uvedený v odstavci 1,
b) jinému úmyslně umožní spáchat takový čin, nebo
c) pozmění nebo potlačí písemnost obsaženou v poštovní zásilce nebo dopravovanou dopravním zařízením anebo zprávu podanou telefonicky, telegraficky nebo dopravovanou podobným způsobem,
bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.
(2) Pracovník provozovatele poštovních služeb nebo telekomunikační služby, kterýTak tomu se valná většina u nás vyhnula, ale budiž. Pro další diskusi s tím budu počítat.
pozmění nebo potlačíO čtení ani slovo, jestli dobře vidim.
zprávu dopravovanou podobným způsobemTak o tom se dá polemizovat dlouho, pokud to není někde přesně definováno.
BTW: Jak je na tom potom řízení datového toku z pohledu zákona? Tam se při dosažení určité rychlosti doslova potlačuje.Soudci zase nejsou tak hloupí. To by se lidi mohli načerno připojit k nějaké síti, ta by vás nikam nepustila a lidi by mohli tvrdit, že jejich zpráva byla potlačena
Tak tomu se valná většina u nás vyhnula, ale budiž.Jak vyhnula? Zákon o elektronických komunikacích pouze zavádí odlišnou terminologii, než byla v době vzniku onoho paragrafu TrZ. Nový trestní zákoník už je plně kompatibilní se současnou terminologií. Ale na podstatě, tedy na telekomunikační službě (zde konkrétně "službě připojení k síti Internet"), to nic nemění.
O čtení ani slovo, jestli dobře vidim.Ano, o čtení (resp. obecně porušení tajemství) totiž hovoří už odst. 1 téhož paragrafu. Tam je ale nižší trestní sazba.
Tak o tom se dá polemizovat dlouho, pokud to není někde přesně definováno.S přesnou definicí je potíž. Nelze dost dobře nacpat do zákona veškeré existující nebo vyvíjené technologie a jejich detaily. Posouzení je na soudu, který si pro tyto účely nechá zpracovat znalecký posudek.
BTW: Jak je na tom potom řízení datového toku z pohledu zákona? Tam se při dosažení určité rychlosti doslova potlačuje.Podle mého názoru (IANAL!!!) to trestné není, ale pouze za předpokladu, že je možnost použití řízení toku uvedena ve smlouvě.
Jak vyhnula? Zákon o elektronických komunikacích pouze zavádí odlišnou terminologii, než byla v době vzniku onoho paragrafu TrZ. Nový trestní zákoník už je plně kompatibilní se současnou terminologií. Ale na podstatě, tedy na telekomunikační službě (zde konkrétně "službě připojení k síti Internet"), to nic nemění.Tak počet provozovatelů telekomunikační služby/připojovatelů k síti Internet bych u nás dovedl spočítat na prstech jedné ruky(obrazně řečeno samozřejmě), zbytek může být rád pokud je sdružení.
Ano, o čtení (resp. obecně porušení tajemství) totiž hovoří už odst. 1 téhož paragrafu. Tam je ale nižší trestní sazba.Kdo úmyslně poruší tajemství zprávy podávané telefonem, telegrafem nebo jiným takovým veřejným zařízením,? Tak o tom by se dalo polemizovat zase pěkně dlouho. Hlavně o spojení "poruší tajemství zprávy".
S přesnou definicí je potíž. Nelze dost dobře nacpat do zákona veškeré existující nebo vyvíjené technologie a jejich detaily. Posouzení je na soudu, který si pro tyto účely nechá zpracovat znalecký posudek.Ten by mě docela zajímal.
Podle mého názoru (IANAL!!!) to trestné není, ale pouze za předpokladu, že je možnost použití řízení toku uvedena ve smlouvě.Přesně tento případ. Jen je snížena rychlost jedné konkrétní služby. Nic víc.
Tak počet provozovatelů telekomunikační služby/připojovatelů k síti Internet bych u nás dovedl spočítat na prstech jedné ruky(obrazně řečeno samozřejmě), zbytek může být rád pokud je sdružení.To samozřejmě není pravda (veřejně dostupnou službu přístupu k Internetu poskytuje 1438 subjektů, neveřejnou 647 subjektů).
Tak o tom by se dalo polemizovat zase pěkně dlouho. Hlavně o spojení "poruší tajemství zprávy".Byť české právo není precedentního charakteru, judikatura je v této souvislosti poměrně bohatá a soudci se mají čeho chytit.
Ten by mě docela zajímal.Tak si zjisti, až se bude u nějakého soudu projednávat takový případ a jdi se tam podívat.
To samozřejmě není pravda (veřejně dostupnou službu přístupu k Internetu poskytuje 1438 subjektů, neveřejnou 647 subjektů).Uh, tak to se omlouvám. Abych pravdu řekl, o tom jsem neměl nejmenší ponětí a takto to asi vypadá, že znám jen tu špatnou stranu(a hlavně to vypadá dost blbě).
Byť české právo není precedentního charakteru, judikatura je v této souvislosti poměrně bohatá a soudci se mají čeho chytit.A zároveň mají obvinění hodně prostoru jak se bránit.
Tak si zjisti, až se bude u nějakého soudu projednávat takový případ a jdi se tam podívat.To už se někdy takového něco stalo?
To už se někdy takového něco stalo?Nevím. Porušení tajemství dopravované zprávy se občas řeší (letos se jich vyšetřovalo celkem 13), ale podle toho odst. 2 (tj. změna nebo potlačení zprávy) to asi moc časté nebude. Možná tak jednou do roka
Nevím. Porušení tajemství dopravované zprávy se občas řeší (letos se jich vyšetřovalo celkem 13), ale podle toho odst. 2 (tj. změna nebo potlačení zprávy) to asi moc časté nebude. Možná tak jednou do rokaTak to asi budou všechny NATy(u protokolu FTP doslova mění data na aplikační vrstvě), Queues, l7filtry a bůh ví co ještě u nás nelegální. A nebo ne? Jinak si myslím, že je docela podstatnátný rozdíl mezi daty a zprávou a i kdyby ne a měl bych se držet pošťácké analogie, tak pakety nejsou dopisy v obálce, nýbrž pohlednice kde cílová adresa je napsáná v bílém políčku v horním rohu přední strany pohledu. K dopisům se dají přirovnat šifrovaná data. Soudní spory na toto téma by mě teda opravdu zajímaly.
i kdyby ne a měl bych se držet pošťácké analogie, tak pakety nejsou dopisy v obálceDoporučuju k tomuto jako povinnou četbu Jaroslav Hašek: Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války, konkrétně díl první, kapitolu desátou.
„Tady to nesu v paketu.“ „A co tam je v tom paketu k polnímu kurátovi?“ „To já nevím.“
Přesně tento případ. Jen je snížena rychlost jedné konkrétní služby.Dulezite je ale to, ze ISP v tomto pripade se podival do casti paketu, ktera je urcena az prijemci, a podle toho o paketu rozhodoval. Dival se (= rozhodoval podle toho), na co mu nenalezi = porusil tajemstvi zpravy.
Dulezite je ale to, ze ISP v tomto pripade se podival do casti paketu, ktera je urcena az prijemci , a podle toho o paketu rozhodoval.Jestli čtu dobře, tak tak činil na základě portu. A i kdyby ne, tak by jste to nejprve musel dokázat. A navíc by mě zajímalo, kde je přímo napsáno, že data(aplikační vrstva) jsou určena jen do ruk klienta. Ať se dívám do jakékoliv specifikace, tak jsou to jen data, ale nikde k tomu není napsáno víc(či přímo zakázáno je číst a podle nich se následně rozhodovat). A navíc se nerozhodoval nikdo, ale stroj na základě obsahu paket dále zpracoval. Pokud by to bylo nelegální, tak by asi nebylo legální ani pakety fragmentovat(na základě velikosti i datové části se s paketem nakládá dále, rozhoduje a datová část přece nemusí router zajímat).
Dival se (= rozhodoval podle toho), na co mu nenalezi = porusil tajemstvi zpravy.Tak to je jen logika, která se zrovna hodí do krámu a předpokládá, že:
DATA\n
po .\n\n
v mailové komunikaci, data v části message/data
u protokolu ICQ,…)data od příkazuA i tady kecam, protože za ním může následovat hlavička samotného e-mailu a bůh ví co ještě.DATA\n
po.\n\n
v mailové komunikaci
§ 180
Porušení tajemství dopravovaných zpráv
1. Kdo úmyslně poruší tajemství
a. uzavřeného listu nebo jiné písemnosti při poskytování poštovní služby nebo přepravované jinou dopravní službou nebo dopravním zařízením,
b. datové, textové, hlasové, zvukové či obrazové zprávy posílané prostřednictvím sítě elektronických komunikací a přiřaditelné k identifikovanému účastníku nebo uživateli, který zprávu přijímá, nebo
c. neveřejného přenosu počítačových dat do počítačového systému, z něj nebo v jeho rámci, včetně elektromagnetického vyzařování z počítačového systému, přenášejícího taková počítačová data,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti.
5. Zaměstnanec provozovatele poštovních služeb, telekomunikační služby nebo počítačového systému anebo kdokoli jiný vykonávající komunikační činnosti, který
a. spáchá čin uvedený v odstavci 1 nebo 2,
b. jinému úmyslně umožní spáchat takový čin, nebo
c. pozmění nebo potlačí písemnost obsaženou v poštovní zásilce nebo dopravovanou dopravním zařízením anebo zprávu podanou neveřejným přenosem počítačových dat, telefonicky, telegraficky nebo jiným podobným způsobem,
bude potrestán odnětím svobody na jeden rok až pět let, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.
Tak to už je jiná. To už bych si jen tak snadno nedovolil napadat.§ 180
Porušení tajemství dopravovaných zpráv1. Kdo úmyslně poruší tajemství
a. uzavřeného listu nebo jiné písemnosti při poskytování poštovní služby nebo přepravované jinou dopravní službou nebo dopravním zařízením,
b. datové,…
Zaprvé že odposlech zprávy bude trestný jen v případě, že to bude zpráva přiřaditelná ke konkrétnímu příjemci. Tj. například odposlech broadcastových paketů jednoznačně trestný nebude.To slovo odposlech mi tam moc neštimuje. Dá se pracovník pošty, který se podívá na pohled při jeho třídění považovat za odposlouchavatele?
Jelikož internet jako takový je veřejně dostupnou sítí, nebudou takové zásahy trestné.Takže číst trestné bude, ale měnit obsah ne?
Tak to už je jiná. To už bych si jen tak snadno nedovolil napadat.I když mi tam stále nesedí to slovo tajemství. Na druhou stranu přesně specifikovali, že za ty inkriminované data bude považován hlas,obraz, zvuk, obrazové zprávy či jiná data uživatelem vytvořená či jemu náležící, tedy vlastně samotný obsah přenosu mající informační hodnotu pro jednotlivé uživatele/osoby, takže pokud to dobře chápu, tak sedmá je tímto zákonem postavena mimo zákon úplně a doslova.
BTW:
neveřejného přenosu počítačových dat do počítačového systému, z něj nebo v jeho rámci, včetně elektromagnetického vyzařování z počítačového systému, přenášejícího taková počítačová dataTo už asi
air*-ng
u nás nebude moc legální, co?
To slovo odposlech mi tam moc neštimuje. Dá se pracovník pošty, který se podívá na pohled při jeho třídění považovat za odposlouchavatele?"Odposlech" jsem použil jako zjednodušení. Zákon používá "porušení tajemství". Onen případ s tříděním pošty se nedá považovat za úmyslné porušení tajemství - stejně jako by jím nebyla technická analýza síťového provozu, kdy se v softwaru (např. Wireshark) objeví i zachycená data, která analyzující člověk nechtěně vidí. Tam především není úmysl. Něco jiného by bylo, kdyby ten či onen cíleně četl texty na pohlednicích, resp. uživatelská data ("payload") přenášená po síti.
Takže číst trestné bude, ale měnit obsah ne?Ano, přesně tak. Důvodová zpráva o tom sice mlčí, ale lze se domnívat, že je to právě kvůli tomu, o čem jsme se tady bavili - tedy např. řízení toku, ale hlavně kvůli antispamové a antivirové ochraně. Například spamová zpráva může být potlačena (nebo pozměněna, třeba přidání informace, že je to spam), ale nesmí být čtena.
Například spamová zpráva může být potlačena (nebo pozměněna, třeba přidání informace, že je to spam), ale nesmí být čtena.A jak se teda zjistí, že zpráva je spam?
A jak se teda zjistí, že zpráva je spam?Automatizovanou technickou analýzou. Ta samozřejmě neznamená, že tam bude nějaký člověk nahlížet.
Jelikož internet jako takový je veřejně dostupnou sítí, nebudou takové zásahy trestné.To jako že cenzura bude legální?
Ona snad legální není? Jsou snad představitelé Vodafonu stíháni?A on už se i našel někdo, kdo podal trestní oznámení?
Dále mění (5 c) to, že ohledně počítačových dat je trestná pouze změna/potlačení neveřejného přenosu. Jelikož internet jako takový je veřejně dostupnou sítí, nebudou takové zásahy trestné.Je tam nekde ten verejny ci neverejny prenos definovan? Oduvodneni 'pres verejne dostupnou sit' -> 'verejny prenos' me prijde jako nepodlozene. E-mail urceny konkretnimu adresatovi bych vnimal jako neverejny prenos, protoze jeho obsah neni urcen verejnosti.
Data = zprávaTohle, uznavam, je asi nejproblematictejsi cast te argumentace, nicmene zbytek je AFAIK plne v souladu s beznym vnimanim zakonne ochrany zprav. Samozrejme ve specifikaci protokolu nebudou zakonne pozadavky, to je nesmysl. Pochybuji, ze takove veci budou nekde jasne napsane, spis to bude na rozhodnuti soudce (ci soudniho znalce) a vychazet z toho, jak dana technologie bezne funguje. Pro bezny IP provoz (a tedy to, co poskytuji ISP) je cokoliv nad vrstvou IP data, ktera jsou pro sit irelevantni a relevantni jen pro koncove uzly. Konceckoncu vyznam treba cisla portu zavisi na dohode mezi prijemcem a odesilatelem.
* Data nejsou tajemství pokud to odesilatel explicitně nedá najevo(např. jejich zašifrováním)Tohle je evidentne v rozporu se stavajicim pravnim stavem - napr. telegrafni zpravy take nebyly sifrovane a pritom byli explicitne zminene jako priklad chranene komunikace.
* Odesláním paketu do internetu na něj odesilatel ztrácí právo, protože nikde není zaručeno, že půjde přes takové území kde mu právo dává právo na jeho paket(paket může putovat klidně přes nacistické Německo, kdyby v době internetu existovalo a jeho právní systém může být jiný než země odesilatele)Irelevantni. Na cinnost lidi majicich pristup k dratum a routerum v cizi zemi se vztahuji zakony dane zeme, Na cinnost lidi v Cesku zakony ceske. Takze kdyz ten paket jde pres Cesko, tak ho nesmi nikdo cist, zatimco kdyz jde (treba pozdeji) pres nejakou diktaturu, tak ho tamni policie cist muze.
Pro bezny IP provoz (a tedy to, co poskytuji ISP) je cokoliv nad vrstvou IP data, ktera jsou pro sit irelevantni a relevantni jen pro koncove uzly.To by platilo, kdyby existoval internet. Dnes to není tak snadné. A navíc tato data pro routery samozřejmě relevantní být můžou. Nejen pro účely špatné, ale i dobré. Pro příklad třeba QoS. Kdo by dnes věřil uživateli, že si nastaví vlajky svědomitě?
Konceckoncu vyznam treba cisla portu zavisi na dohode mezi prijemcem a odesilatelem.S tím by IANA moc nesouhlasila.
* Data nejsou tajemství pokud to odesilatel explicitně nedá najevo(např. jejich zašifrováním)
Tohle je evidentne v rozporu se stavajicim pravnim stavem - napr. telegrafni zpravy take nebyly sifrovane a pritom byli explicitne zminene jako priklad chranene komunikace.Můžu se zeptat kde je to napsáno?
Irelevantni. Na cinnost lidi majicich pristup k dratum a routerum v cizi zemi se vztahuji zakony dane zeme, Na cinnost lidi v Cesku zakony ceske. Takze kdyz ten paket jde pres Cesko, tak ho nesmi nikdo cist, zatimco kdyz jde (treba pozdeji) pres nejakou diktaturu, tak ho tamni policie cist muze.Ale odesilatel by měl počítat se zákonem internetu, kde není paketu zaručeno absolutně nic.
Můžu se zeptat kde je to napsáno?Že by opět listovní tajemství?
Článek 13 Nikdo nesmí porušit listovní tajemství ani tajemství jiných písemností a záznamů, ať již uchovávaných v soukromí, nebo zasílaných poštou anebo jiným způsobem, s výjimkou případů a způsobem, které stanoví zákon.
Jinak kamarád z Turecka mi před časem potvrzoval, že u nich je blokováno blogger.com a youtube.com (opět platí, že se to už možná změnilo).AFAIK to stále platí.
Urcite BFUcko, co ma internet od upc nebude sifrovat. vzdyt nevi ani co to je...
BTW: máte někdo od svého poskytovatele SLA na připojení k internetu?To bývá jen u řádově dražších připojení. U těch "za pár stovek" většinou není garantováno prakticky nic, zejména ne přenosová rychlost.
phpMyAdmin - Chyba Vytváření sezení selhalo, prosím zkontrolujte chyby v logu PHP a/nebo webserveru a pečlivě nastavte podporu sezení v PHP.Mas tam chybu :)
Tato nezbytná modernizace...
Ale fuj!
...nestandartni porty...
Co všichni mají pořád s těmi standartami?
...politovanihodne technicke problemy.
Dobře zamaskované.
A byt autorem postu, tak bych ho rozhodne alespon preformuloval, abych ze vyhnul soudnimu sporu za sireni poplasne zpravy.
Tak tohle je fakt capina... Svoboda projevu rulezzz!
no neda mi to... ale .... mozna by stacilo si zjistit jak funguje p2p a jake problemy to muze isp zpusobovat.... ve vetsine pripadech nejde az tolik o traffic jako o pocet prichozich a odchozich spojeni najednou pri tahani napriklad torrentu.... proste brckem neprotahnete najednou 20 spejli od klobasy i kdyby jste moc chteli.... neexistuje ..zduraznuji NEEXISTUJE na svete isp, ktery by dokazal zvladnout veskere pozadavky vsech svych klientu...jedinou moznosti pro vas je stat se isp a platit si za linku kterou sami chcete a nebude vas nikdo omezovat... ale to uz nebudete mit cas na tahani filmu a podobne, ale budete se muset sakra ohanet aby vam na tom bezel aspon vas web....
Tiskni
Sdílej: