Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Hlasoval jsem pro čtyři, ale tak 4/5 času strávím na té první.Z čehož je jasně vidět, že jedna plocha stačí
vim
a podobných věciček -- stačí potrénovat a po nějaké době už se těžko používá původní model/program/cokoliv.
no, používám Konqueror , což není tak těžkotonážní záležitost. Záložky v prohlížeči samozřejmě používám, ale nebrání mi to mít zároveň víc otevřených oken. S těmi záložkami je to trochu mánie, lidi chtějí mít všechno v záložkách (web, im...) a pak vlastně nevyužívají možností správce oken, místo aby se to udělalo jednou pořádně (kvalitní lišta úloh v DE), tak si každý program dělá svoje záložky. Dokonce i když jsem ve Windows, tak tam mám otevřeno několik oken Firefoxu a v něm záložky. Protože když se prohlížeč dostane do stavu, kdy je v něm tam dvacet záložek, tak přestává být použitelný - ne kvůli rychlosti, ale kvůli přehlednosti.
Shrnuto: Mám plochy, v nich třeba několik prohlížečů - programů a v nich několik záložek. Taková hierarchie je pro mě mnohem přehlednější než třeba deset oken na liště (Windows) nebo dvacet záložek ve Firefoxu (záložková mánie).
Zatim devět, mam je tak nějak rozkouskovaný podle obsahu, web, licq+jabber, konsole, konqueror, video, amarok, kmail, kate+ooffice. Šilham po dalších ... abych mohl mít nějaký pdf otevřený ... a mam 3x3 čtverec, přes ctrl+Fx na ně lezu.
Doplnim: v konsoli mam devět záložek
Ctrl+Right
a Ctrl+Left
mohu skákat po lineárně uspořádaných plochách, jak se mi zlíbí, a mimo to pomocí Alt+F1
až Alt+F12
a téhož se shiftem přímo adresovat prvních 24 ploch. Do těch jsem se zatím vždycky vešel
Tiskni
Sdílej: