Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevily v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Zajímají-li vás čipové karty a příbuzné technologie (jako RFID), určitě si nenechte uniknout Smart Card Forum 2009. Konferenci na toto téma již druhým rokem pořádá společnost OKsystem s.r.o.
Akci bude moderovat Petr Koubský a z řečníků se můžete řešit na Tomáše Rosu, Vlastimila Klímu a další kapacity z oblasti bezpečnosti a IT.
Pro registrované je vstup na konferenci bezplatný.
Čas a místo:
21. května 2009
Konferenční sál společnosti OKsystem s.r.o.
Na Pankráci 125, Praha 4
P.S. doufám, že tam uvidím i dost linuxáků .
Tiskni
Sdílej:
Protože jsou pro pracující, kteří se účastní v rámci své pracovní náplně? Málokdo se bude ochuzovat o volný čas o víkendu kvůli nějaké akci nejčastěji určené pro podporu prodeje řešení organizátora/přednášejících.
Učasti jí nikdo nebrání.
Dej to do akcí, tam se to více hodí.Také bych se přimlouval.
BTW proč jsou skoro všechny akce v Praze?Protože organizátorům se nepodařilo dohodnout se s OÚ o pronájmu místního kravína v Samotíškách.
Protože organizátorům se nepodařilo dohodnoutNo když se to nepodařilo dohodnout s předsedou JZD, tak by to ještě mohl zkusit předseda TJ Sokol Samotíšky a uspořádat to v místní sokolovně ve spolupráci s ZO ODS Samotíšky.
BTW proč jsou skoro všechny akce v Praze a navíc během týdne?
Proč jsou skoro všechny akce v České republice?
Rád bych se podíval, specielně RFID mě zajímá kvůli Angreštovi, ale mám to trochu z ruky. :-/
Hesla možná, ale ty klíče ti nevěřím
Kolika bitové používáš?
Jo tak tyhle klíče máte v palici! Nebolí to? A jak se to používá, když to má člověk v palici?
čili by se dalo říct, že používám jednobytové.Takže asi nebudeš zloděj, ty používají většinou vícebytové klíče
Ne, klíče a hesla mám na disku/flešce/disketě…
Ne, hesla mám na papírkách na monitoru
Nedokázal by někdo doporučit úložiště soukromých klíčů s kryptografickými funkcemi podle požadavků Ministerstva vnitra (SHA-2, 2048b RSA) platných od roku 2010? Nejlépe s vlastní klávesnicí. A ještě lépe s dokumentovaným rozhraním nebo již hotovou podporou v Linuxu.
To, co teď tlačí Česká pošta, tomu nevyhovuje, a nerad bych pak za rok kupoval jiné zařízení.
O tom nevím, ale na konferenci půjdu, určitě to bude zajímavé. A doufám, že nebudu sám z Ábíčka třeba se dozví, že uživatelé používají i něco jiného než Windows
Někde u "všech" a "úřadech" vám vypadlo nějaké slovo. A mezi "díky jejich aplikaci se navždy zahnízdily Windows" a "aplikace oficiálně podporuje jen Windows, protože objednatel (pravděpodobně) podporu ničeho jiného nepožadoval, protože (pravděpodobně) nikdo z cílových úřadů podporu jiného OS nepožadoval" je taky značný rozdíl. On nemůže dodavatel ani objednatel tušit, co kde mají v celé republice, to asi spíš musí požadovat ten který úřad.
Podívejte se třeba na Elektonické formuláře od téže firmy -- ty s Linuxem nemají žádný problém, a to včetně elektronického podpisu. Znáte hodně aplikací podobného typu ve veřejné správě určených pro veřejnost, které nemají požadavek na MSIE a ActiveX?
Takže by vlastně nebyl problém požádat o úpravu, která by přes konfigurační volbu umožňovala vypnout podporu USB čtečky. To mi pořád nepřipadá jako "natlačení Windows".
Mimochodem, USB čtečka čárových kódů se od čtečky emulující klávesnici podstatně liší. USB čtečka umožňuje vyvolat akci pouhým přečtením čárového kódu. Takže zatímco se čtečkou emulující klávesnici musí uživatel vybrat tu správnou obrazovku programu, tam aktivovat vstupní box (obojí běžný uživatel typicky myší), pak přehmátnout na čtečku a sejmout kód a následně (typicky opět myší) aktivovat nějakým tlačítkem požadovanou akci (třeba načtení údajů dle čárového kódu), s USB čtečkou tohle celé zařídí pouze sejmutím čárového kódu.