Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Není to tak dávno co jsem já sám sháňel, jak nakonfigurovat MPlayer pod Widows, aby chodil tak jak má. Narazil jsem na různé modifikace programu, dokonce i s GUI, ale nějak mi nepadlo. Jediné co nevím jak udělat je vypnutí hromady informací v cmd-okně. Pak jsem zahlídnul dotaz člověka, který chtěl také rozchodit Mplayer pod Windows. Asi nejsem ojedinělý případ a Třeba se MPlayer ve Windows bude prosazovat jako Firefox, Gimp a další. Kde je ale problém.
Jestliže na Linuxu používám Mplayer a hodně Linuxáků taktéž, předpokládám, že tento program znají a vědí jaké jsou verze a na čem jsou podporovány. Pokud bych chtěl zprovoznit MPayer pod Windows, nejspíše bych se mel podívat na stránky Mplayeru a na jejich ftp. Na Windows fóru se o GUN programu asi mnoho nedozvím. Ne že by byli hloupý, ale asi řeší jiné věci. Co se takhle zeptat na Linuxovém portálu. Prý je ta komunita sdílná a poradí. Anglicky moc neumím a tak se na domovské stránce snažím a nic. Chyba.
O Linuxu se tvrdí, že ještě není dosti uživatelsky přívětivý. A co komunita? Já se snažím chovat jako uživatel a ne jako ortodox a čím dál více pociťuji své neúplné Linuxářství. Nechápu, proč někdo zavrhuje MS Windows a tvrdí že je to největší vir. Proč je Linux tam kde je? Používám ho, ale tvrdit že je nejlepší si netroufnu.
Kde byl Linux v době nástupu Windows 3.11, Kde byl v době Windows 95. Proč je pořád v menšině. Není to tak lepší? Nejsou viry pro Linux právě proto že je v tak málo používaný?
Je mi někdy smutno, když čtu, jak jednoduše a arogantně se nejlepší a nejsdílnější komunita chová. Prostě asi nejsem ten pravý Linuxák. Také nevěřím v boha a ani Komunizmus a jiné ideologie.
Tiskni
Sdílej:
Proč do pochopení -- nebo v tvém případě spíš nepochopení -- kategorizace diskusních fór podle tématu motáš víru a komunismus, to už mi úplně uniká.Nebylo to myšleno tak, že není "ten pravý Linuxák", stejně jako není ten pravý věřící, komunista?
že není "ten pravý Linuxák",A Linuxak je kdo? Je to pochvala a nebo handliva urazka? Yeti ma pravdu, ze autor bogu tady mota pate pres devate, ...
Asi je to přehnaný pohled, mám pocit, že si tím jen pár linuxářů buduje EGO.Zkus se na to divat z druhe strany. Bezplatne venujes kus dne tomu, abys pomahal a radil jinym. Procitas si desitky otazek denne a stovky komentaru. Delas to uz nekolik mesicu. Brzy zjistis, ze se neustale opakuji ty same dotazy, ktere uz jsi ty nebo nekdo jiny xkrat zodpovedel. A vzhledem k sile vyhledavani na abicku je ti jasne, ze ten clovek nevyvinul nejmensi snahu najit si odpoved sam. Pak uz nekdy zareagujes podrazdene.
Proč se nezeptat uživatelů Linuxu, kteří znají MPlayer, zdali existuje i pro Windows a zdali je i s GUI. Obyčejný Linuxář to ví, nebo to tuší. Windowsák spíše ne.Kdyz zadam do googlu: MPlayer windows GUI, ejhle, co mi vypadne na druhem miste: http://www.stahuj.cz/multimedia/multimedialni_prehravace/mplayer-windows-gui/ Co z toho pro me vyplyne: Tazatel na linuxovem foru a) zahani nudu b) provokuje c) je uplne mimo, takze nema cenu se s nim vazne bavit To jen jako ilustraci... vim, ze puvodni dotaz znel trosku jinak, ale v principu je to totez.
Proč se nezeptat uživatelů Linuxu, kteří znají MPlayer, zdali existuje i pro Windows a zdali je i s GUI.A proč se jich rovnou nezeptat uživatelů Linuxu (kteří také určitě něco jedí