Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.49.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek i s náhledy obrazovek v oznámení o vydání.
Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
BTW, víte, že ICQ je Nejhorší IM na světě?Nevím, ale za to vím, že tahle aktivita je totálně na h.... Proč? Protože lidi nezajímá nejhorší IM (a také ho nevyhledávají Googlem), ale zato je zajímá nejlepší IM využívající výborný protokol
Je přepínání mezi plochami a mezi programy jinak rychlé.Ano, je. Když mám pro každou činnost 4 programy, tak mezi plochami přepínám jedním klikem, kdežto pro přepnutí programů musím kliknout osmkrát.
Zabírá provoz stejného počtu aplikací na různém počtu ploch jiné množství paměti?Záleží na implementaci aplikací, resp. použitých knihoven atd. Většinou se ale nejedná o zásadně rozdílné hodnoty.
Má provoz více ploch, spíše počet ploch nějakou kritickou hranici, za kterou z důvodů náročnosti a rychlosti vykreslování není vhodné jít?Výchozí stav, tedy 4 plochy, lze považovat za optimální. Více ploch pak už vede jen k tomu, že si člověk dělá smetiště a nechává zbytečně běžet nepoužívané aplikace. Určitě bych nikdy nepoužíval víc než 6 ploch.
Spíše využívám více „ploch“ v konzoliRaději mám puštěných více konzolí v různých oknech, abych viděl na všechny najednou - jinak se v tom ztrácím.
Pro upřesnění. Využívání více ploch není otázka operačního systému, ale WindowManageru. Explorer, TWM, ... virtuální plochy neumí. Blackbox, Fluxbox, bb4win, ... virtuální plochy umí.O tom není sporu. Spíš mě překvapuje, že se do základního WM ve Windows nedostaly ani po tolika letech vývoje. Je to věc, která výrazně usnadňuje práci (proto třeba Solaris s CDE už je měl dávno), proto jsem si myslel, že je MS mohl dát už do WinNT 4.0 - bohužel, nestalo se...
ako už niekto iný spomínal, na každej ploche jeden problém. napr browser na jednej ploche, development (tri app) na inej, k tomu dalších 30 aplikácií, a na každej ploche prepínaš len príslušné aplikácie.
neviem ako komy, mne viac vyhovuje mať viacero rozostavených plôch a jednoduchým prepnutím sa prepínať medzi zostavami.
mimochodom, odporúčam naštudovať X (funkčnosť aj históriu). ako vravíš, plochy sú vlastnosť windowmanagera, a ten vraví samotnému X-serveru, ktoré okná su viditeľné, a ktoré nie
na každej ploche jeden problém.Problemator? Ja obcas problemujem v C
Když to shrnu. CenterICQ + Opera + Xterm + Xterm + XMMS + Xterm nebo rezerva. Šest ploch, šest smyslů
Šest ploch, šest smyslů...šest oken, šest syslů
Nevidím sebemenší výhodu v tom, že momentálně nepoužívaný program je na jiné ploše.
Nevidím sebemenší výhodu v tom, že momentálně nepoužívaný program je na stejné ploše.
Umíš dělat i jiné věci než provokovat? Vždyť je to jedno. Ať si každý používá, co uzná za vhodné.
tak aby jsi neprisel zkratka...treba Jindra jeste nejakou minirecenzi udela, ale do te doby vez ze na windows muzes virt. plochy pouzivat s uspechem take!!!!
Pokud mas rad BlackBox/fluxbox vyzkousej jeden z techto tri bratru: xoblite, bb4win, nebo bblean. Ja pouzivam bblean a tlacitko start uz videt nemusim... proste neemuusiiiiim
Dalsi moznost je pomerne znamy Litestep ke kteremu existuji stovky skinu, takze je libo vzhled KDE? Nebo radeji neco jineho, muzes se poohlednout tady nebo nekde jinde...
Good Luck!
xterm
a asi dalsich 20 oken jinych programu. Bez ploch to proste neni mozne ukorigovat, kdyz se realne pracuje. A to v mnoha tech xterm
ech bezely jeste sessiony screen
u. Plochy setri cas a umoznuji zefektivnovat organizaci prace!
Tiskni
Sdílej: