Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Ještě donedávna jsem své "návody" a různé jiné texty psal jako html soubory aby se snado strkaly na web. Delší dobu jsem přemýšlel o tom jak to převést do pdf případně jiného formátu. Konečně jsem se odhodlal a podíval se na DocBook.
Dnes jsem narazil na velmi zajímavý odkaz. Sice těm dokumentum vubec nerozumim, ale moc se mi libi jak je udělana aplikace na prohlížení scanu. Koukám na to v mozille-firefoxu a vše funguje jak ma(nebo věci které nefungují nevidím a nechybí mi :-)
Používám jednu nejmenovanou stránku, která shromažďuje rss exporty z různých webů. Zaujal mě titulek Viceguvernér ČNB: Evropská unie se zahlcuje nařízeními který odkazoval na ihned.cz. Docela jsem se po kliknutí na odkaz divil.
Po delší době jsem našel redukci DVI-VGA ke sve graficke kartě, tak jsem se rozhodl že si zase užiju 2 monitorů naráz. Mám GK Radeon 9200, není to žádný 3D zázrak, ale na Quake3 a EnemyTerritory to stačí. Když jsem dřív používal Xineramu, tak jsem měl v XFree86.conf 2 profily, jeden pro Xineramu a druhý pro single head konfiguraci, která uměla 3D akceleraci. Dnes jsem po přečtení manuálové stránky k ovladači radeon zjistitl, že lze provozovat jakousi pseudo Xineramu s 3D akcelerací.
Netuším proč někteří lidé bojují proti Mandrake. Zvlášť, když tu distribuci nepoužívají. Red Dogu, chtěl bych slyšet důvod, proč je to tak špatná distribuce.
Má některé featury, které mi vadí. Proto ji pokud možno neinstaluju na své počítače, ale také ji neočerňuji v diskuzích. Doma jsem Mandrake nainstaloval před pár lety, protože jsem momentálně neměl nic jiného v dosahu. Slouží tam jako mp3 přehrávač, dodnes funguje bezvadně. Znám dost lidí, kteří Mandrake k plné spokojenosti používají a dovolím si o nich říct, že to jsou velmi dobří administrátoři systémů případně programátoři. Proč MDK používají, když je to přece tak špatná distribuce?