Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Je tomu už mnoho let (před těžkéma járama - pozn. překl.), kdy se začaly vydávat a prodávat počítačové hry, které měly hráče ohromit a šokovat. Hlavně obrovskou grafikou, do té doby nevídanou, možnostmi nastavení a leckdy podivným a bizarním námětem. Ne všichni hráči to však akceptovali, vyskytli se mezi nimi také takoví, kteří přemýšleli. Zjistili, že tam něco chybí, něco dosti podstatného.
Postal Fudge Pack je balík těch nejhorších her, které kdy firma Running With Scissors vydala. Hned na obalu se dozvíte, že pokud někdo nezabalí a nezačne prodávat syfilis, leží právě před vámi ten nejděsivější možný produkt. Postal Fudge Pack je totiž Postal Plus, Postal 2: Share The Pain, Postal 2: Apocalypse Weekend a komunitní bonusy na jednom dvouvrstvém DVD pro Linux, OS X a Windows.
Už vás nebaví Counter Strike? Battlefield2 je hardwarově příliš náročný? Quake4 s Unreal Tournamentem moc futuristický a v reálném životě chodíte ven pouze s neprůstřelnou vestou, pod kterou se ukrývá odjištěná beretta? A hlavně... chcete hru s podporou Linuxu? Potom mám pro vás skvělou volbu: jmenuje se TrueCombat: Elite.
Bylo příjemné mrazivé odpoledne. Tux a jeho nádherná Penny si užívali pikniku na ledových pláních Antarktidy. Náhle něco vyskočilo z křoví, zablesklo se a Tux usnul. Když vstal, Penny byla pryč.
Vždy, keď držím v rukách novú hru od nemeckej spoločnosti RuneSoft, nemôžem sa napriek počiatočnej radosti ubrániť istým rozpakom. Prečo, pýta sa ma neodbytný prízračný tučniak, nedokáže firma, ktorá sa profesionálne zaoberá portovaním hier, dodržať isté triviálne štandardy kvality?
Domnievam sa, že Gorky 17, hra, ktorá na americký trh vstúpila pod názvom Odium, bude zrejme najstarší titul, s ktorým sa v tejto rubrike kedy stretnete. Prečo? Nepočítam veľmi s tým, že by sa niekto rozhodol portovať hru, ktorá uzrela svetlo sveta skôr než v roku 1999, preto.
Spoločným znakom Real-Time Strategy hier je pomerne jednoduchá koncepcia založená na budovaní vlastného impéria a zhromažďovaní zdrojov, pomocou ktorých vyzbrojíte svoju armádu a pokúsite sa rozsekať protivníka na kúsky skôr, než to urobí on vám.
Michal Spáda predstavuje najnovšiu hru od Introversion Software.
Kvalitních open-source/freeware strategií moc není. Co se týče těch tahových, platí to dvojnásob. Battle for Wesnoth je jednou z mála, u kterých jsem strávil dlouhé hodiny času. Před několika týdny vyšla přelomová verze 1.0.
Výpravčí odmávl a plně naložený vlak se vydal na dlouhou cestu do přístavu, zatímco poslední nákladní automobily opouštěly perón, na který dopadalo světlo zapadajícího slunce.
Další možnost jak prezentovat grafické schopnosti Linuxu a současně zabít trochu času - poměrně zdařilé simulace různých kulečníkových her využívající OpenGL. Foobillard a Billard-GL.
Advanced Strategic Command: Open Source verze klasické válečné strategické hry.
Vzpomínáte na mariáš Flek!, Dunu, Goblins a Prehistorik? A co takhle Star Quest a King's Quest? Možná hry pro Commodor nebo Atari? Zahrajte si je v Linuxu.
Myslíte si o sobě, že jste skvělý programátor? Nyní máte příležitost dokázat to celému světu!
Tiskni
Sdílej: