NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
IBM Client for Smart Work (http://www.ibm.com/lotus/openclient) organizacím pomáhá ušetřit až 50 procent nákladů na software na každou pracovní stanici oproti desktopu postavenému na softwaru od Microsoftu a navíc předchází nutnosti upgradovat hardware. Řešení firmám nabízí možnost dále využívat stávající osobní počítače, levné netbooky a tenké klienty.
Je snadné začlenit toto nové řešení od IBM do obchodních procesů. Je kompatibilní s IT prostředími založenými na SOA a uživatelům dává kompletní, otevřenou a bezpečnou alternativu k uzavřenému a nákladnému desktopu od Microsoftu.
Nezávislé tržní odhady předpokládají náklady až 2000 USD na migraci na operační systém Windows 7 u mnoha uživatelů osobních počítačů. Požadavky na nový hardware jsou výraznou položkou těchto výdajů.
Řešení IBM Client for Smart Work, které bylo 24, září uvedeno v Africe, bylo původně určeno pro rozvíjející se trhy, ale ozvaly se hlasy volající po tom, aby IBM a Canonical vytvořily nabídku i pro Spojené státy. Americká verze je načasovaná tak, aby firmám pomohla předejít vyšším licenčním, hardwarovým a migračním nákladům spojeným s Microsoft Windows 7.
Řešení staví na několika základních komponentách založených na otevřených standardech:
Protože je IBM Client for Smart Work založen na Eclipse, Linuxu a otevřených webových standardech, je možné jej integrovat s jakýmkoliv softwarem třetích stran. To firmám zaručuje volnost při použití technologií podle vlastního výběru, rozšiřuje jejich možnosti a zachovává dosavadní investice.
„Canonical je hrdé, že může být partnerem IBM a pomoci otevřít americký podnikový desktop prostřednictvím Ubuntu,“ řekl Mark Shuttleworth, zakladatel Ubuntu a výkonný ředitel Canonical. „Řešení IBM Client for Smart Work nasazené na Ubuntu organizacím zajistí finanční volnost, kterou budou moci využít k přerozdělení výdajů za nákladné softwarové licence na IT projekty, jež nabídnou inovaci a podpoří růst.“
IBM toto řešení vyvinula na základě zpětné vazby klientů a průzkumů, včetně studie, kterou zpracovala analytická firma Freeform Dynamics a kterou zadala IBM. Tato studie ukázala, že linuxové desktopy je jednodušší implementovat, než si IT pracovníci mysleli, pokud jsou cíleny na správnou skupinu uživatelů.
„Místo abychom software IBM Client nabízeli jako okamžitou a přesně stejnou náhradu za stávající nejrozšířenější desktop, chystáme se vytvořit něco nového – řešení zaměřené na stabilitu, otevřenost a bezpečnost, připravené pro cloud computing – v segmentech trhu, kde to dává smysl,“ řekl Bob Sutor, vicepresident pro Linux a Open Source v IBM Software, který na tyto zákaznické požadavky narážel už ve své prezentaci o linuxovém desktopu na konferenci LinuxCon v září. „Linux jako základ pro desktop je pragmatická volba a značí připravenost na budoucí desktop, který bude patrně otevřený a často virtualizovaný.“
Bob Sutor na LinuxCon 2009: „Regarding Clouds, Mainframes, and Desktops… and Linux“
Další informace získáte na: http://www.ubuntu.com/partners/occs a http://www.ibm.com/lotus/openclient.
Kráceno z tiskové zprávy.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
„Řešení IBM Client for Smart Work nasazené na Ubuntu organizacím zajistí finanční volnost, kterou budou moci využít k přerozdělení výdajů za nákladné softwarové licence na IT projekty, jež nabídnou inovaci a podpoří růst.“Aneb nedavejte ty penize "jim", ale dejte je nam :D