V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
Byla vydána (𝕏) nová verze 7.4 open source monitorovacího systému Zabbix (Wikipedie). Přehled novinek v oznámení na webu, v poznámkách k vydání a v aktualizované dokumentaci.
Balíček s příkazem sudo byl vydán ve verzi 1.9.17p1. Řešeny jsou zranitelnosti CVE-2025-32462 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby host) a CVE-2025-32463 (lokální eskalace práv prostřednictvím volby chroot).
Do služeb Seznam.cz se lze nově přihlásit pomocí služby MojeID [𝕏].
Bezpečnostní výzkumníci zveřejnili informace o osmi zranitelnostech, které postihují více než 700 modelů tiskáren, skenerů a štítkovačů značky Brother. Bezpečnostní upozornění vydali také další výrobci jako Fujifilm, Ricoh, Konica Minolta a Toshiba. Nejzávažnější zranitelnost CVE-2024-51978 umožňuje útočníkovi vzdáleně a bez přihlášení získat administrátorská oprávnění prostřednictvím výchozího hesla, které lze odvodit ze
… více »Společnost Oracle vlastní ochrannou známku JAVASCRIPT. Komunita kolem programovacího jazyka JavaScript zastoupena společností Deno Land vede právní bitvu za její osvobození, viz petice a otevřený dopis na javascript.tm. Do 7. srpna se k nim má vyjádřit Oracle (USPTO TTAB).
Byl představen samostatný rádiový modul Raspberry Pi Radio Module 2 s Wi-Fi a Bluetooth.
Certifikační autorita Let’s Encrypt ukončila k 4. červnu zasílání e-mailových oznámení o vypršení platnosti certifikátů. Pokud e-maily potřebujete, Let’s Encrypt doporučuje některou z monitorovacích služeb.
IBM Client for Smart Work (http://www.ibm.com/lotus/openclient) organizacím pomáhá ušetřit až 50 procent nákladů na software na každou pracovní stanici oproti desktopu postavenému na softwaru od Microsoftu a navíc předchází nutnosti upgradovat hardware. Řešení firmám nabízí možnost dále využívat stávající osobní počítače, levné netbooky a tenké klienty.
Je snadné začlenit toto nové řešení od IBM do obchodních procesů. Je kompatibilní s IT prostředími založenými na SOA a uživatelům dává kompletní, otevřenou a bezpečnou alternativu k uzavřenému a nákladnému desktopu od Microsoftu.
Nezávislé tržní odhady předpokládají náklady až 2000 USD na migraci na operační systém Windows 7 u mnoha uživatelů osobních počítačů. Požadavky na nový hardware jsou výraznou položkou těchto výdajů.
Řešení IBM Client for Smart Work, které bylo 24, září uvedeno v Africe, bylo původně určeno pro rozvíjející se trhy, ale ozvaly se hlasy volající po tom, aby IBM a Canonical vytvořily nabídku i pro Spojené státy. Americká verze je načasovaná tak, aby firmám pomohla předejít vyšším licenčním, hardwarovým a migračním nákladům spojeným s Microsoft Windows 7.
Řešení staví na několika základních komponentách založených na otevřených standardech:
Protože je IBM Client for Smart Work založen na Eclipse, Linuxu a otevřených webových standardech, je možné jej integrovat s jakýmkoliv softwarem třetích stran. To firmám zaručuje volnost při použití technologií podle vlastního výběru, rozšiřuje jejich možnosti a zachovává dosavadní investice.
„Canonical je hrdé, že může být partnerem IBM a pomoci otevřít americký podnikový desktop prostřednictvím Ubuntu,“ řekl Mark Shuttleworth, zakladatel Ubuntu a výkonný ředitel Canonical. „Řešení IBM Client for Smart Work nasazené na Ubuntu organizacím zajistí finanční volnost, kterou budou moci využít k přerozdělení výdajů za nákladné softwarové licence na IT projekty, jež nabídnou inovaci a podpoří růst.“
IBM toto řešení vyvinula na základě zpětné vazby klientů a průzkumů, včetně studie, kterou zpracovala analytická firma Freeform Dynamics a kterou zadala IBM. Tato studie ukázala, že linuxové desktopy je jednodušší implementovat, než si IT pracovníci mysleli, pokud jsou cíleny na správnou skupinu uživatelů.
„Místo abychom software IBM Client nabízeli jako okamžitou a přesně stejnou náhradu za stávající nejrozšířenější desktop, chystáme se vytvořit něco nového – řešení zaměřené na stabilitu, otevřenost a bezpečnost, připravené pro cloud computing – v segmentech trhu, kde to dává smysl,“ řekl Bob Sutor, vicepresident pro Linux a Open Source v IBM Software, který na tyto zákaznické požadavky narážel už ve své prezentaci o linuxovém desktopu na konferenci LinuxCon v září. „Linux jako základ pro desktop je pragmatická volba a značí připravenost na budoucí desktop, který bude patrně otevřený a často virtualizovaný.“
Bob Sutor na LinuxCon 2009: „Regarding Clouds, Mainframes, and Desktops… and Linux“
Další informace získáte na: http://www.ubuntu.com/partners/occs a http://www.ibm.com/lotus/openclient.
Kráceno z tiskové zprávy.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
„Řešení IBM Client for Smart Work nasazené na Ubuntu organizacím zajistí finanční volnost, kterou budou moci využít k přerozdělení výdajů za nákladné softwarové licence na IT projekty, jež nabídnou inovaci a podpoří růst.“Aneb nedavejte ty penize "jim", ale dejte je nam :D