Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »IBM Client for Smart Work (http://www.ibm.com/lotus/openclient) organizacím pomáhá ušetřit až 50 procent nákladů na software na každou pracovní stanici oproti desktopu postavenému na softwaru od Microsoftu a navíc předchází nutnosti upgradovat hardware. Řešení firmám nabízí možnost dále využívat stávající osobní počítače, levné netbooky a tenké klienty.
Je snadné začlenit toto nové řešení od IBM do obchodních procesů. Je kompatibilní s IT prostředími založenými na SOA a uživatelům dává kompletní, otevřenou a bezpečnou alternativu k uzavřenému a nákladnému desktopu od Microsoftu.
Nezávislé tržní odhady předpokládají náklady až 2000 USD na migraci na operační systém Windows 7 u mnoha uživatelů osobních počítačů. Požadavky na nový hardware jsou výraznou položkou těchto výdajů.
Řešení IBM Client for Smart Work, které bylo 24, září uvedeno v Africe, bylo původně určeno pro rozvíjející se trhy, ale ozvaly se hlasy volající po tom, aby IBM a Canonical vytvořily nabídku i pro Spojené státy. Americká verze je načasovaná tak, aby firmám pomohla předejít vyšším licenčním, hardwarovým a migračním nákladům spojeným s Microsoft Windows 7.
Řešení staví na několika základních komponentách založených na otevřených standardech:
Protože je IBM Client for Smart Work založen na Eclipse, Linuxu a otevřených webových standardech, je možné jej integrovat s jakýmkoliv softwarem třetích stran. To firmám zaručuje volnost při použití technologií podle vlastního výběru, rozšiřuje jejich možnosti a zachovává dosavadní investice.
„Canonical je hrdé, že může být partnerem IBM a pomoci otevřít americký podnikový desktop prostřednictvím Ubuntu,“ řekl Mark Shuttleworth, zakladatel Ubuntu a výkonný ředitel Canonical. „Řešení IBM Client for Smart Work nasazené na Ubuntu organizacím zajistí finanční volnost, kterou budou moci využít k přerozdělení výdajů za nákladné softwarové licence na IT projekty, jež nabídnou inovaci a podpoří růst.“
IBM toto řešení vyvinula na základě zpětné vazby klientů a průzkumů, včetně studie, kterou zpracovala analytická firma Freeform Dynamics a kterou zadala IBM. Tato studie ukázala, že linuxové desktopy je jednodušší implementovat, než si IT pracovníci mysleli, pokud jsou cíleny na správnou skupinu uživatelů.
„Místo abychom software IBM Client nabízeli jako okamžitou a přesně stejnou náhradu za stávající nejrozšířenější desktop, chystáme se vytvořit něco nového – řešení zaměřené na stabilitu, otevřenost a bezpečnost, připravené pro cloud computing – v segmentech trhu, kde to dává smysl,“ řekl Bob Sutor, vicepresident pro Linux a Open Source v IBM Software, který na tyto zákaznické požadavky narážel už ve své prezentaci o linuxovém desktopu na konferenci LinuxCon v září. „Linux jako základ pro desktop je pragmatická volba a značí připravenost na budoucí desktop, který bude patrně otevřený a často virtualizovaný.“
Bob Sutor na LinuxCon 2009: „Regarding Clouds, Mainframes, and Desktops… and Linux“
Další informace získáte na: http://www.ubuntu.com/partners/occs a http://www.ibm.com/lotus/openclient.
Kráceno z tiskové zprávy.
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
„Řešení IBM Client for Smart Work nasazené na Ubuntu organizacím zajistí finanční volnost, kterou budou moci využít k přerozdělení výdajů za nákladné softwarové licence na IT projekty, jež nabídnou inovaci a podpoří růst.“Aneb nedavejte ty penize "jim", ale dejte je nam :D