abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání

DeepQA – technologie, která obehrála člověka

DeepQA je technologie IBM, která v tomto roce dokázala porazil člověka v americké televizní soutěži Jeopardy! (obdoba českého Riskuj!). V této inkarnaci dostalo DeepQA lidštější pojmenování, a to IBM Watson. Pojďme se ale podívat na historii projektu a to, jakým způsobem pracuje.

Karviná využívá technologie IBM pro „chytřejší“ správu IT

Společnost IBM a Magistrát města Karviné oznámily úspěšné dokončení první fáze dvou velkých IT projektů. Informatici magistrátu ve spolupráci s IBM implementovali řešení pro řízení přístupových práv uživatelů datové sítě správy města a pro elektronické potvrzování vnitřních předpisů. Využili přitom technologie IBM, například Tivoli Identity Management a blade servery.

Analytické nástroje IBM zefektivní fungování měst a přispějí k jejich rozvoji

Společnost IBM představila nové řešení „Intelligent Operations Center for Smarter Cities“, které bylo navrženo pro města všech velikostí, kterým umožní získat souhrnný pohled na informace z různých odborů a zřizovaných organizací. Analytický náhled na aktuální stav prostřednictvím jednoho centrálního bodu umožní městům lépe odhadovat možné problémy, reagovat na možné krizové scénáře a efektivněji vyžívat zdroje.

Soutěž s IBM o USB disk s kapacitou 750 GB

Ve spolupráci s IBM vám přinášíme soutěž o několik zajímavých cen. Hlavní cenou je 750GB externí USB disk, dále se pak hraje o hezké dárkové předměty. Pokud si s odpověďmi nevíte rady, můžete hledat nápovědu na stránkách IBM. Otázky se totiž týkají právě produktů od IBM. Přejeme vám hodně štěstí!

IBM nabídné nové servery řady POWER 7

IBM oznámilo příchod nových produktů řady POWER 7, které jsou inspirovány technologií, na které stavěl Watson, počítačový vítěz soutěže Jeopardy! Tyto servery jsou schopné vyhovět i těm nejnáročnějším požadavkům. Například Univerzita v Massachusetts-Dartmouth používá dva blade servery POWER 7 k výzkumu následků gravitačních vln na černé díry ve vesmíru. Tento výzkum pomáhá fyzikým a astronomům pochopit nejzákladnější zákony vesmíru.

Nový software IBM pomůže klientům zasáhnout mobilní a sociální sítě

Na konferenci IMPACT 2011 představila společnost IBM nový software, který umožní klientům vyvíjet, nasazovat a spravovat nové typy aplikací pro všechny zásadní platformy od mainframu až po mobilní zařízení. Možnost rozšířit dosah aplikací umožní firmám zvyšovat tržby a rozšiřovat základnu zákazníků prostřednictvím rozvíjejících se trhů mobilních a cloudových služeb.

IBM představuje nové cloudové služby a technologie pro podniky

Společnost IBM uvedla novou generaci cloudových služeb a technologií. Je určena pro klienty, kteří přecházejí s klíčovými byznysovými procesy do prostředí cloudu, aby podpořili inovace, snížili náklady a zvýšili flexibilitu. IBM urychluje posun od experimentování, vývoje a posuzování k plnohodnotným podnikovým implementacím cloudu. Rozvíjí své stávající cloudové portfolio pomocí nové generace podnikových cloudových technologií a služeb IBM SmartCloud pro privátní, veřejné i hybridní cloudy.

Stát New York díky IBM zvýšil efektivitu výběru daní

Americký stát New York oznámil, že technologie IBM nasazené v roce 2010 znatelně zvýšily úspěšnost výběru daní. Oproti roku 2009 došlo k osmiprocentnímu nárůstu v objemu neuhrazených daní, které se podařilo vymoci, a za toto tento stát vděčí právě IBM. Nejde o malé částky, za rok 2010 se podařilo vybrat 83 milionů dolarů. A ani samotný nárůst nelze snadno přiřknout náhodě, obvyklé meziroční zvýšení získané částky je jen čtyři procenta.

IBM a Institut genetického inženýrství a nanotechnologií našly revoluční způsob léčby MRSA

Výzkumní pracovníci IBM (NYSE: IBM) a Institutu genetického inženýrství a nanotechnologií objevili průlomový typ nano-léčby. Nové druhy polymerů dokáží fyzicky detekovat a ničit bakterie resistentní vůči antibiotikům a léčit tak onemocnění způsobená kmenem zlatého stafylokoka neboli MRSA (methicilin-rezistentní Staphylococcus aureus).

Průzkum: 90 % IT manažerů investuje do zabezpečení koncových počítačových zařízení

Společnost IBM (NYSE: IBM) zveřejnila výsledky průzkumu mezi téměř 300 vysoce postavenými IT manažery, který se věnoval otázkám zabezpečení koncových bodů ve firmách. 90 % ředitelů podle studie investuje do jejich lepšího zabezpečení včetně serverů, stolních a přenosných počítačů. Více než polovina dotazovaných zahrnuje do svých bezpečnostních plánů i chytré telefony a další přístroje a plánuje zvýšit investice do této oblasti.

IBM testuje komunikaci mezi čipy pomocí světelných impulzů

V současných počítačích se pro komunikaci mezi jednotlivými čipy používají kovové spoje, které jsou typicky z mědi. Toto je do značné míry omezující, a proto IBM vyvíjí spoje, přes které se posílají impulzy světla.

Watson s pomocí IBM překonal Holmese, přijde v buducnosti i Neuromancer?

IBM zaznamenala se svým superpočítačem další pozoruhodný úspěch. Po porážce G. Kasparova od počítače Deep Blue, kde ovšem k vítězství došlo v podstatě "brutální silou" a v úloze poměrně algoritmicky prosté, je to v těchto dnech počítač Watson, který budí pozornost. Na stránkách ITbizu jste se mohli dočíst řadu informací o průběhu klání, podívejme se ale nyní na záležitost také trochu jinak.

Společnost IBM ocenila nejúspěšnější obchodní partnery roku 2010

Společnost IBM Česká republika vyhlásila již tradičně nejlepší partnery uplynulého roku. Vyhlášení proběhlo dnes v Praze v rámci konference „Univerzita pro obchodní partnery“, na jejímž programu bylo nejenom představení novinek v produktové a servisní oblasti, ale i diskuze nad možnostmi vzájemné spolupráce v rámci partnerských a co-marketingových programů.

IBM představuje své úspěchy za 100 let existence

Společnost IBM spustila web ibm100.com, kde představuje svou historii a především, co lidstvu za svou existenci přinesla. IBM přináší ke svému výročí tři filmy, které vás zavedou zpět do minulosti...

IBM uvádí nové systémy, které zvýší efektivitu rychle rostoucích datových center

Společnost IBM (NYSE: IBM) uvedla systémy optimalizované pro konkrétní pracovní úlohy, které firmám pomohou zvládat široké spektrum náročných aplikací, které dnes musí zvládat již tak přetížená datová centra. Mezi nové systémy patří produkt zEnterprise BladeCenter Extension (zBX), který umožňuje pracovním úlohám na mainframe platformě a dalších vybraných systémech sdílet zdroje a spravovat je jako jediný virtualizovaný systém. IBM představila také nové produkty Storage a System x, které přinášejí do datového centra výrazně vyšší efektivitu.

IBM slaví 100 let, co přinesla světu?

Technologický gigant IBM, založený v roce 1911, v letošním roce oslaví jubilejní 100. narozeniny. Tak vysokým věkem se může bezesporu pochlubit jen málokterá technologická společnost, ještě méně z nich pak po většinu své existence zastávalo tak významné postavení jako právě IBM. Pojďme si společně stručně zrekapitulovat historii společnosti a zmínit některé důležité milníky v její historii.

Na ČVUT byli vyhlášení vítězové soutěže IBM Student Research Projects

IBM a České vysoké učení technické oznámily výsledky jedenáctého ročníku soutěže „IBM Student Research Projects“ zaměřené na podporu výzkumné práce studentů. V soutěži, jejíž účastníci měli za úkol navrhnout aplikace pro „inteligentní kiosek“, uživatelská rozhraní pro sociální sítě nebo rozhraní pro městské plánování, zvítězil Jakub Hušek. Student posledního ročníku Fakulty elektrotechnické vytvořil displej s vícedotykovým ovládáním a snímáním obrazu.

Speciální dětské počítače IBM zamířily do školek v Ostravě

Do vybraných ostravských mateřských škol se díky společné iniciativě statutárního města Ostrava, společnosti IBM a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky dostává 68 počítačových stanic KidSmart Young Explorer v rámci celosvětové iniciativy IBM KidSmart Early Learning Program. Tento výukový program určený pro děti ve věku 3 až 7 let si klade za cíl naučit děti, rodiče i vyučující zdravému přístupu k informačním technologiím a hravou formou podporovat počítačovou gramotnost předškoláků. Speciální softwarové programy, kterými jsou počítače vybaveny, napomáhají rozvíjet znalost jazyka, matematiky, vědy i humanitních oborů.

IBM umí už i opticky komunikující mikročipy, k čemu budou dobré?

Společnost IBM nedávno oznámila finální řešení projektu SNIPER (Silicon Nanoscale-Integrated Photonic and Electric tRansceiver) a spolu s ním představila CMOS Integrated Silicon Nanophotonics chip, jenž kombinuje tradiční elektrické obvody s optickými. Pět let vývoje je u konce, k čemu je taková hybridní technologie dobrá?

Jak se řeší reálné problémy měst v online hře od IBM

Nedávno upoutal naši pozornost zajímavý herní projekt velké modré. Interaktivní RPG hra jménem CityOne, představuje originální způsob, jak prakticky demostrovat koncept Chytřejší planety.

Zlatý věk reklamních kampaní IBM

V polovině minulého století přišla Velká Modrá s kampaněmi, které propagovaly „výpočetní stroje programovatelné pomocí štítků“, zbrusu nové psací stroje a další technologické zázraky.

IBM spojuje CPU a GPU Xboxu 360 v jeden čip

Nový procesor vedle samotné IBM vyrábí údajně i GlobalFoundries (která morálně převzala kontrakt po Chartered Semiconductor, již před časem koupila). XCGPU nese 372 miliónů tranzistorů (232 miliónů zabírá GPU o výkonu 240 GFLOPS), fyzické rozměry čipu jsou oproti první generaci poloviční.

Je čas nakoupit akcie IBM

Podle analytiků se IBM vzpamatuje z úterního poklesu a tento rok pro něj bude úspěšný. Výdělky IBM vzrostly v porovnání s minulým rokem z 3,1 miliard dolarů (či 2,32 dolarů za akcii) na 3,39 miliard dolarů (či 2,61 za akcii). Růst tak dokonce předčil předovědi analytiků, kteří předvídali cenu 2,58 dolaru za akcii. Celkový zisk 23,72 dolarů byl v porovnání s odhadem analytiků, kteří se shodli na 24,17 miliardách dolarů, nižší.

IBM uvádí nové systémy POWER7 pro datově náročné aplikace

Společnost IBM oznámila nové systémy POWER7 určené pro nejnáročnější pracovní úlohy a nové aplikace. Zároveň také ohlásila dvě novinky, kterými IBM reaguje na dlouhodobou dynamiku systémů Power na trhu UNIX s potenciální hodnotou 13 miliard dolarů, na němž IBM od roku 2005 zaznamenala 14procentní nárůst podílu na tržbách.

IBM vyšla z průzkumu IDC jako lídr v segmentu middleware

Podle průzkumu analytiků International Data Corporation (IDC) je americká firma IBM globálním lídrem v oblasti softwaru pro nasazení aplikací s 31,9procentním podílem na trhu z hlediska tržeb.

Cloud computing v praxi: IBM poráží Microsoft v zakázce roku

Bez nadsázky pravděpodobně dosud nejvýznamnější kontrakt v poskytování služeb na bázi SaaS uzavřela světová technologická společnost IBM. Její produkt LotusLive se jako svůj primární kolaborační nástroj rozhodl nasadit japonský výrobce elektroniky a dalších zařízení, společnost Panasonic. IBM přitom v přímém souboji porazilo softwarového giganta Microsoft, který přicházel s nabídkou na využití aplikací, jako je Azure, Exchange, nebo SharePoint.

Roche a IBM spolupracují na vývoji technologie sekvenování DNA

Společnosti Roche a IBM se staly partnery pro vývoj technologie založené na nanopórech, která bude rychle a efektivně číst (sekvenovat) lidskou DNA. Spolupráce, která je zaměřena na další vývoj nedávno uvedené technologie IBM „DNA tranzistoru“, bude těžit z vedoucí pozice IBM v oblasti mikroelektroniky, informačních technologií a výpočetní biologie a z vedoucí pozice společnosti Roche v oblasti lékařského výzkumu, molekulární biologie a sekvenování genomu.

IBM má nejvýkonnější mainframový server světa

Společnost IBM představila zEnterprise System, momentálně nejvýkonnější systémem (nejen) IBM v historii. Mainframe byl uveden spolu s novým IBM Smart Analytics Optimizerem, což je akcelerátor analytických pracovních úloh integrovaný do nového mainframu prostřednictvím zařízení BladeCenter Extension.

POWER7 pro chytřejší planetu

Tak už je tady. POWER7. Nová generace řešení Power Systems společnosti IBM. Konkurenční řešení předstihuje především: Snížením IT nákladů a nižší komplikovaností, automatizovanou správou systémů a nižší spotřebou energie. První generace systémů vytvořených pro chytřejší planetu.

IBM Cognos Finance Forum 2010

Modelujte a aktivně zasahujte do výsledku Vašeho businessu. Dnešní ekonomicky nejistá doba nutí finanční organizace, aby efektivněji předjímaly a vytyčovaly své obchodní výsledky a zároveň usilovaly o zvýšení transparentnosti, která jim umožní kvalitnější rozhodování.

IBM - nejslabší banky se již nemusí zotavit

Podle výsledků průzkumu Institute for Business Value společnosti IBM se více než 75 procent bankéřů a vládních úředníků domnívá, že výnosy realizované v minulých letech již nejsou možné.

Výzkum v IBM

Simulace funkce kočičího mozku. Skupinový překlad jazyků: n.Fluent. Nanodráty jsou klíčem k budoucnosti tranzistorů a veškeré elektroniky.

IBM spolupracuje s irskou Agenturou na ochranu životního prostředí

Analýza vody v reálném čase pomáhá zajistit bezpečnost návštěvníků pláží v Irsku. IBM a irská Agentura na ochranu životní prostředí (Environmental Protection Agency, EPA) spolupracují na chytřejší správě vodních zdrojů na více než 130 irských plážích a jezerech.

IBM představila IT framework pro státní správu

30. října IBM vydala Government Industry Framework, což je kombinace softwaru a služeb zaměřená na celonárodní, oblastní i místní státní instituce. Jedná se o integrovaný balík, který mohou státní úřady využívat k poskytování svých služeb. Zahrnuje aplikace, middleware a serverové produkty.

IBM a Canonical uvádějí desktop postavený na Linuxu a cloudu

Alternativa k Microsoft Windows 7 založená na otevřených standardech nabízí 50procentní úspory a běží na stávajícím hardwaru. IBM a Canonical představily desktopové řešení postavené na Linuxu a technologii cloud computing. Řešení je určeno k nasazení na stávajících PC nebo levných netboocích.

10 let IBM developerWorks

IBM developerWorks je stránka pro softwarové vývojáře a IT profesionály, kterým nabízí množství tutoriálů a článků, ale také softwaru ke stažení, úryvků zdrojových kódů atp. Hlavním tématech jsou otevřené standardy a související technologie a produkty IBM.

Bob Sutor, vicepresident IBM pro open source a Linux

Bob je dobře známou autoritou na Linux a otevřené standardy. Amanda McPherson s ním mluvila prostřednictvím e-mailu týden před začátkem konference LinuxCon 2009, kde přednesl úvodní řeč „O cloudech, mainframech, desktopech a Linuxu“.

Počítačové stanice IBM podpoří rozvoj gramotnosti dětí v brněnských školkách

Primátor města Brna Roman Onderka a generální ředitel IBM Česká republika Aleš Bartůněk podepsali Memorandum o spolupráci mezi městem Brnem a českým zastoupením IBM. Technologický producent IBM patří k firmám, které dlouhodobě podporují aktivity snažící se podpořit vzdělání a zvyšování gramotnosti dětí nebo celkově skupin, jejichž možnosti dostat se k prostředkům vzdělávání jsou značně omezené.

Chytřejší cloud

Šetřte energií. Konsolidujte zdroje. Zabezpečte informace a zajistěte, aby byly dostupné kdykoliv a kdekoliv budou potřeba. Takové úkoly vyžadují, abychom nacházeli chytřejší způsoby přístupu, zpracování a ukládání dat.

IBM: úložné řešení podnikové třídy pro střední firmy

Novinka technologické společnosti IBM se týká uvedení nového diskového řešení IBM System Storage DS5020 Express. Novinka z produkce „Big Blue“ je určená středně velkým firmám. Nové řešení je vybavené vlastním šifrováním disků pro hostování kritických podnikových aplikací.

Inovace a výzkum v IBM

Nástroj pro analýzu uhlíkových dopadů. Spolupráce FNKV s IBM vytváří podmínky pro vyšší spokojenost pacientů. Podoba státní správy na celém světě se podle nové studie IBM brzy změní. IBM posouvá komunikaci a spolupráci v reálném čase do prostředí 3D. Rozsáhlá iniciativa IBM řeší posun v toku světových dat.

IBM vede ve vývoji aplikací a představuje nový open source nástroj

IBM prezentovala před několika dny dvě zajímavá oznámení. Z 29. června se datuje novinka, kterou je ohlášení IBM o tom, že počítačová společnost byla nezávislými analytiky Gartner jmenována světovým lídrem ve vývoji aplikací.

IBM Enterprise X-Architecture 4. generace

Server roste společně s firmou a s tím, jak se zvyšují nároky na provozované aplikace. Server s architekturou eX4, jako jediný server s procesory Intel MP na trhu, umožňuje rozšířit systém až na 64 procesorů a kapacitu paměti na 1 TB.

IBM prezentuje stavební bloky pro infrastrukturu 21. století

IBM představila služby a produkty, které mají klientům pomoci vybudovat novou, dynamičtější infrastrukturu. Ta má přinést digitálnímu i reálnému světu větší inteligenci, automatizaci, integraci a efektivitu.

Existuje server, který roste s vašimi nároky?

Pokud hledáte serverovou platformu s mimořádným výkonem, škálovatelností a maximální spolehlivostí pro provozování vašich klíčových podnikových databází, enterprise aplikací či virtualizaci vašeho IT, možná vás zaujme řešení postavené na Intel Quad-Core procesorech.

IBM plánuje přijmout 1 300 nových zaměstnanců

V dobách, kdy se většina společností v rámci restrukturalizace zbavuje svých zaměstnanců, plánuje technologická společnost IBM přijmout na 1 300 nových pracovníků.

Enterprise servery IBM System x

S pomocí technologie založené na otevřených standardech, ale zároveň ve snaze inovovat, vytvořila IBM ideální platformu pro dnešní obchodní aplikace: enterprise servery IBM System x™.

IBM: Příběh firmy, která přinesla počítač do každé domácnosti

IBM představuje jednu z nejvýznamnějších společností celého počítačového odvětví. Za svou více než stoletou historii stála u zrodu velké části toho, co nám dnes přijde zcela běžné.

Díky akvizicím nabízí IBM další služby v oblasti serverů, migrace a uložení dat

Společnost IBM provedla během poslední doby celou řadu akvizic ve nejrůznějších oblastech. Posílení portfolia se nevyhnulo ani oblasti služeb a IBM tak mohla do své nabídky zařadit i nástroj Softek určený pro migraci dat či GDOC pro replikace a vysokou dostupnost v heterogenním prostředí.

IBM uvádí produkty a služby pro boj s novými bezpečnostními hrozbami

Na Konferenci RSA uvedla společnost IBM nové služby, hardware a software, který má zvýšit zabezpečení cloud computingu, zajistit důvěrnost dat a ochránit aplikace před útoky. Nová bezpečnostní řešení IBM mají firmám umožnit využívat nová technologická paradigmata tím, že reaguje na nově se objevující hrozby.

Kamion IBM plný technologií v Praze

Prahu navštíví od 29. listopadu do 1. prosince speciální kamion IBM Systems Technology Truck. Zájemci si v něm budou moci na vlastní kůži vyzkoušet technologie společnosti IBM. K vidění budou nejen ukázky hardwarových a softwarových řešení, ale především demonstrace jejich praktického využití. Navíc budou moci návštěvníci diskutovat o jednotlivých produktech přímo s technologickými odborníky společnosti.

IBM má první grafenový obvod

Společnost IBM oslavila další vítězství na poli grafenových technologií. Po úspěšné realizaci tranzistoru postavila nově také první plnohodnotný obvod. Ten v tomto případě funguje jako broadband frequency mixer, jehož úlohou je měnit frekvenci signálu pro další zpracování.

IBM expanduje do Afriky

Společnost International Business Machines ve čtvrtek oznámila, že v příštích pěti letech očekává velký nárůst v sektoru informačních technologií Africe. Může za to tamní prudký rozvoj bankovnictví a telekomunikací.

IBM spouští program výhod pro nové firemní zákazníky

Ve svém novém programu na získání nových softwarových zákazníků se IBM zaměřilo na Oracle a jeho databáze a middleware.

Microsoft klesl na pozici třetí nejhodnotnější IT společnosti, předběhlo ho IBM

IBM se stalo druhou nejhodnotnější společností ve Spojených státech. Po více než 20 letech tak předběhlo Microsoft.

IBM pomáhá Univerzitě na Rhode Island

IBM navázalo spolupráci s akademiky z Univerzity na Rhode Island (USA). IBM poskytlo software, který výzkumníkům pomáhá vyhledávat nejaktuálnější objevy v hledaných oblastech zájmu a dokonce i hledat možné spolupracovníky při výzkumu.

IBM na burze hodnotnější firmou než Microsoft

Společnosti IBM se podařilo na burze překonat, co se hodnoty týče, Microsoft. Hodnota obou společností se pohybuje okolo 200 miliard dolarů. Pamětníci mohou zavzpomínat na 90. léta, kdy rozmach Microsoftu vedl k újmě IBM.

IBM: priority CEO v IT se mění, táhne virtualizace a cloud

Celosvětový průzkum IBM ukázal shodu strategií informačních a výkonných ředitelů. Průzkum potvrdil analytiku, mobilitu, virtualizaci a cloud jako hlavní záměry v tomto roce. Dotazníku se zúčastnilo 3018 informačních ředitelů z celého světa.

IBM zvyšuje dividendu o 15%, skupuje akcie

Mezinárodní panel Business Machines schválil zpětný nákup akcií za 8 miliard dolarů, a 15 procentní zvýšení čtvrtletní dividendy.

IBM slaví sté výročí

Výročí je ve skutečnosti až 16. června, ale již nyní se stovky lidí shromáždily v sídle IBM v Rochesteru, aby se ohlédli za úspěchy společnosti a zároveň pohlédli do budoucnosti.

Audi si pro migraci SAPu vybralo IBM

Automobilka Audi si pro přesun existující infrastruktury SAPu zvolila řešení od IBM. Půjde o cloudové řešení, které má při zachování nízkých nákladů poskytnout vysoký výkon. Řešení bude postavené na databázi DB2 a serverech POWER 7.

IBM uctívá 25. výročí supravodivosti při vyšší teplotě

Je tomu 25 let, co byla experty IBM "objevena" supravodivost při teplotě -238 °C, což je o 50 % vyšší teplota, než při jaké se supravodivosti do té doby dařilo dosáhnout. Šlo o takový přelom, že vysloužil oběma objevitelům Nobelovu cenu v roce 1987.

IBM má vlastní 155 GHz grafénový tranzistor

Společnost IBM vyvinula vlastní grafénový tranzistor, jehož taktovací frekvence je 155 GHz. Tranzistor je tedy více jak o polovinu rychlejší, než byl dosažený rekord grafénového tranzistoru ze začátku minulého roku.

IBM: v roce 2010 ubylo phishingových útoků

Kyberzločinci se podle nové zprávy IBM X-Force v roce 2010 zaměřili spíše na rafinovanější cílené útoky. Jinými slovy, zvýšila se kvalita kyberútoků, nikoliv kvantita.

IBM odkoupilo společnost Tririga

IBM odkoupilo společnost Tririga. Tririga se zaměřuje na správu a využívání energie v budovách, IBM to tedy výborně zapadá do portfolia při dodávání inteligentních řešení.

IBM: 90 % IT manažerů investuje do lepšího zabezpečení koncových bodů ve firmách

Průzkum IBM X-Force ukázal, že 90 % IT manažerů investuje do lepšího zabezpečení koncových bodů ve firmách včetně serverů, stolních a přenosných počítačů.

IBM udělilo první grant v rámci Chytřejších měst

IBM přidělilo první grant na technologický rozvoj měst v rámci IBM Smarter Cities (Chytřejší města). Vybraným městem je australský Townsville a grant je v hodnotě 400 000 dolarů, celkem se „rozdává“ v hodnotě 50 milionů dolarů. Města takto získají přístup ke službám IBM, které jim pomohou zlepšit a zefektivnit chod města.

IBM bude spolupracovat s městem Providence

IBM navazuje spolupráci s městem Providence. Ta se bude týkat vývoje softwaru pro počítačovou správu pozemků. Systém omezí byrokracii spojenou s výdejem nejrůznějších povolení.

IBM zavádí "chytřejší" obchodní řešení Smarter Commerce

IBM zavedlo novou iniciativu nazvanou Smarter Commerce, která s využitím investice 2,5 miliard dolarů poskytne nová obchodní řešení pro zákazníky. Smarter Commerce je jakýmsi komplexním ERP (podnikový informační systém), který klade důraz na provázání s online aplikacemi jako jsou sociální sítě, nebo aplikační webstore pro mobilní zařízení. Nejde však zdaleka pouze o software, IBM klade velký důraz také na poskytování konzultačních služeb v této nové oblasti.

IBM přináší (ekologické) novinky ve výrobě čipů

IBM přichází s vylepšeními v oblasti výroby mikročipů, konkrétně při procesu přenášení obvodů na wafery. Ten je v současnosti technicky nejnáročnější fází celé výroby. Jde o nový typ fotokyselinového generátoru (photo-acid generator), který kromě lepších výsledků přináší i menší dopad na životní prostředí.

Watson probudil zájem o virtuální superpočítač IBM World Community Grid

Podle IBM došlo po vítězství expertního systému umělé intelignece Watson v kvízové soutěži „Jeopardy!“ ke zvýšení zájmu o virtuální superpočítač World Community Grid o rovných 700 %.

Nová serverová řešení IBM a pohled do roku 1959

IBM vzpomíná na svůj mainframe IBM 1401 z roku 1959 - šlo o jeden z prvních počítačů, který používal tranzistory. Vedle něj je na fotografii nejnovější mainframe zEnterprise, který má 50 000× větší výkon. Hlavně ale poukazuje na svá nová řešení v oblasti serverů a sítí: switche, blade servery, úložiště RAS nebo blade systémy.

Jak superpočítač IBM pokračuje v soutěži Jeopardy

Zajímá vás, jak se daří superpočítači IBM v televizní soutěži Jeopardy? Podívejte se na nová videavítězí!

IBM zpřístupní svoje aplikace pro budování komunitních sítí na Androidu, iPadu i Playbooku

Panuje předpoklad, že trh s mobilní pracovní silou dosáhne do roku 2013 hodnoty 1,19 miliardy amerických dolarů a zároveň vzroste poptávka po komunikačních nástrojích. Aby lépe propojila stávající firemní komunitní sítě, hodlá IBM otevřít svět mobilních zařízení.

IBM chce nabídnout verzi Lotus Symphony pro cloud computing

Lotus Symphony v cloudové verzi má sloužit jako kancelářský balík, který nabídne firmám podporu pro budování komunitních sítí, jež umožní simultánní spolupráci.

IBM staví další superpočítač, dokončený bude v roce 2012

Společnost IBM dostala zakázku na postavení nového superpočítače s výkonem deseti petaflop (10 ^ 16) operací za vteřinu. Zakázku společnosti zadaly národní laboratoře Argonne patřící pod Ministerstvo energetiky USA.

IBM a Samsung uzavírají novou smlouvu na vzájemné poskytování patentů

Společnost IBM a Samsung Electronics, dva světoví patentoví giganti se spojili a oznámili, že mají novou vzájemnou licenční smlouvu, podle které mohou využívat některé patentované technologie toho druhého.

IBM Smart Planet přijede na FEL ČVUT

V rámci turné IBM „Smarter Planet Comes to You“ přijíždí IBM do Prahy na FEL ČVUT. Ve středu 16. února 2011 od 09:30 do 17:00 si bude moci veřejnost v Národní technické knihovně prohlédnout technologie IBM a seznámit se s konceptem Chytřejší planety.

IBM spolupracuje s RIM, produkty Lotus budou dostupné pro tablet PlayBook

Zájem ze strany technologického gigantu IBM zvyšují šance tabletu PlayBook na úspěch v korporátní sféře.

IBM: 70 % firem aktivně vyhledává analytická řešení

Podle studie IBM 70 % firem aktivně vyhledává analytická řešení, chtějí lepší informace a vyšší výkonnost; dvě třetiny firem sahají po cloudových řešeních.

Rekordní rok IBM: prodeje dosáhly téměř 100 miliard dolarů, rostl i zisk

Společnost IBM v rekordním roce 2010, svědčícím o opětovném růstu celého odvětví, vydělal 14,8 miliardy dolarů, tedy zhruba 266 miliard Kč.

IBM a Samsung vyvinou vlastní čip pro mobilní zařízení

Společnost IBM oznámila uzavření výzkumné dohody s jihokorejským výrobcem Samsung. Na jejím základě budou obě společnosti v následujících letech intenzivně spolupracovat na vývoji nových materiálů a dalších technologií spojených s oblastí mikročipů.

IBM si patentovalo proces patentování

Společnosti IBM se podařilo v USA patentovat patentování - přesněji řečeno procesy od vývoje technologie přes patentování až po vymáhání patentových práv. Nyní je otázkou, jestli je toto použitelný univerzální obranný patent.

IBM oznámila průlom v solid-state pamětích

Společnost IBM oznámila průlom ve vývoji svých "racetrack" solid-state pamětí. Jejich výzkum se zabývá ukládáním dat změnami magnetického stavu v oblastech uvnitř nanovláken. Technologie umožní tvorbu úložišť o rychlosti flash pamětí, ale za cenu obyčejných mechanických pevných disků. Vědecké podrobnosti průlomu jsou v odkazovaném článku.

IBM vidí smysl v koprocesorech

IBM vidí smysl v nejrůznějších koprocesorech. Nejde však o koprocesory, které se nacházely v PC v 90. letech. Jde o specializované obdoby pro velmi specifické operace. Pro toto využije jednak OpenCL, ale vytvoří i vlastní jazyk(y). Příkladem tohoto je i procesor IBM PowerEN, který může fungovat i jako koprocesor a například akcelerovat síťové operace.

Chytřejší energie není hudba budoucnosti

IBM CEO Sam Palmisano mluvil na konferenci GridWise Global Forum o tom, jak řešit nastávající globální problémy s distribucí energie. Zatímco zákazníci a spotřebitelé nejsou přesvědčeni o výhodách chytré sítě (smart grid), Palmisovano prohlásil: Smarter energy isn't 'futuristic'.

IBM pomáhá v New Yorku otevřít napůl střední, napůl vysokou školu

City University of New York ve spolupráci s IBM otevřou v New Yorku novou školu, která bude kombinovat střední a vysokou školu (ekvivalent prvních dvou let vysoké školy). Studenti budou mít samozřejmě cestu otevřenou k získání pracovních pozic v IBM a dalších IT společnostech.

IBM nemá zájem o trh tabletů

IBM nemá zájem o soutěžení s firmou Apple na poli tabletů a podobných spotřebitelských hraček, prohlásil Sam Palmisano, šéf IBM. Podle jeho slov se IBM spíše zaměří na své technologie "chytřejší planety": "Než abychom se snažili o další způsob, jak umožnit lidem koukat na televizi, naši vědci raději budou dělat věci, které změní svět." The Street shrnuje tento sentiment titulkem článku: IBM: Idiot Boxes Not for Us.

IBM přetahuje serverové zákazníky Oracle a HP

IBM se snaží nalákat zákazníky firem Oracle a Hewlett-Packard. Zatímco šéf Oracle Larry Ellison tvrdí, že se jeho firma může stát hrozbou pro serverový trh, kterému dominuje IBM, díky spojení softwaru Oracle a hardwaru nedávno získané společnosti Sun Microsystems, IBM se daří přetahovat zákazníky a tržní podíl Oraclu v tomto segmentu klesá.

Úniky paměti při práci s POSIXovými vlákny

Na webu IBM developerWorks vyšel článek o únicích paměti při práci s POSIXovými vlákny. Dozvíte se jak úniky vznikají, jak je detekovat a jak zabránit jejich vzniku.

Letní škola FIT pro dívky

Fakulta informačních technologií VUT v Brně (FIT) pořádá v prvním zářijovém týdnu akci Letní škola FIT pro dívky. Má za cíl ukázat dívkám, že informační technologie zahrnují řadu zajímavých oblastí, kde mohou uplatnit svou kreativitu. Akce je zaměřena na studentky středních škol. Další informace také v blogu IBM (partner akce): IT sluší také dívkám.

Program pro start-upy od IBM

IBM připravila program pro začínající podniky (start upy), který má technologickým firmám zpřístupnit výzkumnou komunitu IBM a umožnit používání softwaru a dalších produktů. Součástí programu je i partnerství s Amazon Web Services a Novellem, aby mohly nové firmy využívat databáze a další cloudová řešení na Amazon Elastic Compute Cloud. Více ve FAQ.

Polská IBM postaví centrum pro cloud computing ve Wrocławi

IBM Poland minulý týden oznámila, že v rámci spolupráci s technologickou universitou ve Wrocławi postaví první polské víceúčelové centrum pro cloud computing. Universita zároveň spustí nový výzkumný program společně se studijními kurzy pro 1500 studentů.

IBM má nejrychlejší mikroprocesor: z196 s 5,2 GHz

IBM představila dosud nejrychlejší mikroprocesor: 5,2 GHz a stojí tisíce dolarů. Jmenuje se z196 a bude dodáván s mainframy řady Z. z196 obsahuje 1,4 miliard tranzistorů na čipu, který měří 512 čtverečních milimetrů a je vyroben 45nm technologií. Na trh se dostane během září.

Polská IBM postaví centrum pro cloud computing ve Wrocławi

IBM Poland minulý týden oznámila, že v rámci spolupráci s technologickou universitou ve Wrocławi postaví první polské víceúčelové centrum pro cloud computing. Universita zároveň spustí nový výzkumný program společně se studijními kurzy pro 1500 studentů.

IBM ve druhém čtvrtletí navýšila zisky o 9 %

IBM nahlásila za druhé čtvrtletí 2010 navýšení příjmů o 9 procent oproti stejnému období předchozího roku, a to i přesto, že objem prodejů mírně poklesl kvůli nepříznivým směnným kurzům.

Nový mainframe IBM s Linuxem, bez z/OS

Nový mainframový server od IBM používá výhradně Linux (Red Hat a SUSE), žádný z/OS, i když zahrnuje nástroje pro správu mainframu a systém z/Virtual Machine. Nejnižší konfigurace používá dva mainframové procesory speciálně navržené pro Linux a začíná na 212 tis. USD.

IBM Health Analytics Solution Center

IBM oznámila spuštění Health Analytics Solution Center, což je součást globální sítě center adresujících rostoucí poptávku po pokročilých analytických řešeních, která nemocnicím a zdravotnickému personálu pomáhají zdokonalovat rozhodování a poskytovat kvalitnější péči.

IBM nekončí s procesory Cell

Na serveru Fudzilla vyšla zpráva o tom, že IBM končí s vývojem procesorů Cell (které používá např. Sony PlayStation 3 a celá řada serverů IBM). Zpráva se ovšem ukázala jako hoax, ve skutečnosti je pouze zastaven vývoj následníka procesoru PowerXCell-8i, ovšem vývoj jiných procesorů architektury Cell bude pokračovat.

IBM představila nové analytické aplikace

IBM rozšířila své portfolio softwaru pro analýzu obchodu o nové analytické aplikace založené na platformě Cognos. V rámci své Information On Demand Global Conference v Las Vegas IBM také odhalila nový systém pro analýzu obsahu a vylepšení své technologie pro streamové výpočty k analýze dat v reálném čase.

IBM přebírá zákazníky Oraclu a HP

IBM se pochlubila více než dvěma stovkami nových zákazníků, které přebrala společnostem Oracle a HP během posledního čtvrtletí, převážně se jednalo o serverové a úložné systémy. Za poslední tři roky IBM eviduje přes 2000 přebraných zákazníků.

Rozšíření mashup portfolia IBM

IBM oznámila rozšíření svého portfolia "mashup" řešení (aplikace sjednocující data a funkce více externích zdrojů), včetně IBM Mashup Center, o nový produkt IBM Cognos 8 Mashup Service. IBM zároveň oznámila novou skupinu klientů, kteří používají mashup technologie IBM k přeměně svých organizací tím, že používají informace jako strategické aktivum.

IBM IOD: Unlock the business value of information

5. listopadu bude konat konference pro všechny zájemce o ICT a administrátory databází, programátory i IT architekty: IBM IOD v Praze: Unlock the business value of information. Jedno z probíraných témat bude například organizace a správa nestrukturovaných dat v IBM Enterprise Content Managementu. Bližší informace o programu naleznete na ibm.com.

IBM podporuje open source ústřednu Asterisk

IBM přibaluje open source pobočkovou ústřednu Asterisk (Business Edition) ke svému novému řešení pro malé a střední podniky Smart Cube. Systém je postaven nad SuSE Linux Enterprise a má poskytovat jednotné komunikační řešení. Asterisk PBX pro Smart Cube bude k dispozici prostřednictvím obchodu IBM Smart Store.

Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
© 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.