Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Překlady xkcd vycházejí se svolením původního autora. © Randall Munroe.
Překlad: Tomáš Znamenáček, písmo: Martin Stiborský
Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně 2.5
Nástroje: Tisk bez diskuse
Tiskni
Sdílej:
Keby si nevynechal to najpodstatnejšie, tak nie V prvej zátvorke sú chybné výsledky a v druhej správne (v zmysle, že dokazujú chybnosť teórie). Ergo celkovo sú tie vety prakticky jedno a to isté.
Pominu fakt, že tenhle takzvaný svátek je uměle zatažená kravina, která má za cíl vytahat z lidí prachy.Originál komixu pocházejí z USA, kde má Valentýn mnohem delší historii.
Zamilovaní si totiž kopačky nedávajíZamilovaní "kopačky" nedávají, ale dostávají od partnera/partnerky, který jejich zamilovanost už nesdílí. Proto se tomu říká "kopačky", ve smyslu někoho odkopnout.
že jsou zamilovaní spolu a užívají si jeden druhého, zvou se do kin, dávají si přáníčka, květiny a drobné dárkyTo je snad normální a dělá se to celý rok, ne? Nevidím důvod, proč to dělat jako na povel (obchodníků? židozednářů? NWO?) v nějaký konkrétní den (nebo v ten den intenzivněji). Tenhle svátek mi fakt nic neříká. (Kdyby to někoho zajímalo: Vánoce a Velikonoce slavím, ale to jsou svátky, kterým se sv. Valentýn co do významu nemůže rovnat. Jaké další svaté ještě slavíte?)
je lepší si vybrat nějaký jiný den. Partnerku (partnera) to pak bude bolet o něco méně.Nejvíc bolí nečekaný rozchod (ve srovnání s tím, když ten vztah delší dobu nestojí za nic a člověk s tím už tak trochu počítá) – ale jestli je to v tohle datum nebo v jiné, na tom nesejde. Naopak by mi přišlo horší, kdyby spolu oslavili Valentýna a pak se rozešli a ukázalo se, že pro jednoho to byla jen formalita a slavil to jen proto, „že se to dělá“, zatímco ten druhý to bral vážně a sliboval si od toho pokračování vztahu.
Tenhle svátek mi fakt nic neříká.Prima, ale přeci bys nevyčítal jiným, že se k tomu staví... jinak.