Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Widle jsou na efektivní práci moc nestabilní
Takže jsem nakonec přemigroval z FUJ widlí na Linux protože jsem už nesnesl jejich věčný bluescreeny a fatal errory z kterých jsem byl stejně moudrej jako opice z fialovýho banánu.Tohle jsou typicke blbé kecy lidí, kteří vlastní neschopnost svalují na něco jiného, ale dneska je náramně IN zanadávat si na Windows a ještě pokud možno zkomolit název. Windows dělají taky jen lidé a nedokonalý tvor jen těžko udělá dokonalý výrobek. Jestliže si někdo pořizuje nějaký HW, který hodlá používat ve své Linuxové distribuci, tak v prvé řadě na internetu projde hromadu zdrojů a zjistí si, jestli je HW podporován a jaké jsou s tím zkušenosti. Naopak kde jaky rádoby odborník používající Windows si vystačí s tím, že se si přečte tabulkové hodnoty a zjistí cenu. K počítači pak připojí sračku, která už na první pohled vypadá pochybně. Nekvalitní nesedící plasty, žádná dokumentace, CD plné ovladačů snad pro všechno, co daná firma vyrábí, aby se ušetřilo za lisování medii. Nikdo si už ale nechce připustit, že vlastní ovladače mají naprostou stejnou kvalitu, ale za padání pak automaticky již může Windows. Hromady lidí, kteří v životě neslyšeli slovo záplata, service pack, firewall si celé dny sedí na internetu na rychlých linkách a když se jim tenhle absolutně nezabezpečený systém složí, tak je to samozřejmě zase automaticky chyba Windows.
"V cem delate Flash? Pouzivate Autodesk Inventor? Co mnohe ucetni programy?"Flash nepoužívám, dělám si buď gify, nebo použiju SVG. Účto dělám v Gnucash (nebo máš snad s.r.o.čko o 20 zaměstnancích?). Navic muzes pouzivat komercni (ale ne drahy) Honeycalc.
"ale myslim, ze praci kterou delate v Linuxu by jste dokazal delat i ve windows"Neni to spis naopak? Praci kterou delate ve windows by jste dokazal delat i v Linuxu. Pouzivej, co ti vyhovuje. Ja mam taky MSWin XP Pro, ale cim dal vic je mam akorat na obcasne hrani, protoze jsem proste linej to rozchazet pod linuxem. Ale taky jsem linej se trapit s Win po padu, cili format c: a instalace. A to je moment, ktery me dokopal k uceni se linuxu. Lidi mejte se - teda mějte se.
1. DVD:RIP neumi to co chci ...
2. DVD Shrink nepouzivam, nebot nepouzivam Windows, jen potrebuju to co UMI.
3. dvdbackup, vobcopy, atd znam, jsou vyborny, ale zase to neni to co hledam.
4. WINE NENI RESENI, a je to trapny, nezlobte se na me, ale ja nehledam aplikaci typu Photoshop, ci podobnou, jen trapny rekompres DVD
5.zminovane dve aplikace vyzkousim
Jeste jsem narazil na klvemkdvd, ale neni to ono, nechapu to Linux ma v multimediich obrovskou silu a vyborne aplikace a takova dulezita vec chyby ....
Navic v Divx prijdu o 5ch zvuk,coz je neakcptovatelneJe to sice mimo téma, tak se omlouvám, ale za prvé o 5kanálový zvuk přijít nemusíte, nikde není dáno, že to musíte převést do sterea, můžete nechat původní zvuk, a za druhé DivX s tím nemá nic společného, DivX je název komerčního softwarového produktu stejnojmenné firmy (dostupný pro Windows a Mac OS), to není formát a už vůbec nemá nic společného se zvukem (je to video kodek).
Navic v Divx prijdu o 5ch zvuk,coz je neakcptovatelne.Pred lety jsem uspesne zkomprimoval film do souboru s videem ve formatu DivX a petikanalovych zvukem ve formatu Vorbis, a tusim, ze jsem pouzil OGG format jako container. Slo to nadherne prehrat v MPlayeru, ale bohuzel se mi to nepodarilo rozchodit ve Windows Media Playeru ani ve WinAmpu.
Pred lety jsem uspesne zkomprimoval film do souboru s videem ve formatu DivX.Ale no tak, zrovna jsem to před vaším příspěvkem psal...
ERR: Error opening /tmp/kde-uzivatel/image_menu.mpg
: není souborem ani adresářem)
Závěr - dle mého názoru je zatím jistější emulovaný DVDShrink. Ale pokud tvůrci odstraní těch pár "ašybek", budeme mít na Linuxu špičkový program, který nám Widlaři budou závidět.
Tiskni
Sdílej: