Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Aaron Seigo hodnotí rok 2009 a pokrok, jakého dosáhlo KDE od vydání verze 4.0. Tento dlouhý zápisek bude mít pokračování ve výčtu cílů pro rok 2010.
Tiskni
Sdílej:
Až tak černě bych to zase neviděl.No, když to shrnu sám za sebe:
Ale zůstávám optimistou: už to může být jen lepší!Abyste se ještě nedivil... ;)
Nefunguje přepínání více rozložení klávesnic než 4V KDE3 mi to funguje (skúšal som 6 rôznych rozložení) a nevidím dôvod, prečo by to fungovať nemalo (ale možno myslíš niečo iné ako ja).
V KDE3 mi to fungujeJo, to mně právě fungovalo taky. Zde se ale diskutuje o pokroku
Ty si ale písal, že je to chyba Xorg. Nie, nie je to chyba Xorg a nie je to ani problém Qt4.Nepsal jsem chyba, ale problém Xorg, přesněji řečeno vlastnost. Věc se má tak (aspoň co vím), že KDE3 tuto vlastnost obcházelo (tj. upravovalo), ale KDE4 už nikoliv. Hm, a teď se bavme, čí je co "chyba".
Je chyba KDE4, že používajú "xkb switching groups" (keďže pri takom niečom naozaj xkb podporuje len 4 skupiny). Ale bolo to ich rozhodnutieAno, to máte sice pravdu, ale já jako laik nevím, co mám odpovědět např. na argumentaci jako tahle (duben 2009):
Expensiveness of switching layouts is not just about performance, it was also introducing many other problems, more than half a dozen of (quite ugly) kxkb bugs were closed just because we're switching groups now as x.org was designed. Workaround is possible but will take quite a bit of time to implement and will complicate maintainance. There was actually some work on improving xkb protocol but I have't followed it close enough latetly.Vyberu si z toho, že se čeká na vylepšení xkb, což znamená, že jako uživatel nemám "otravovat" s vyřízeným bugem, protože se nic opravovat nebude.
Ta jednicka je teda pekna kravovina. To musim uznat. A smutne je, ze v KDE 4.4 problem pretrvava. Je na to bugreport?Myslím, že ano, mám pocit, že byl ale jaksi odsunut, teď to nemůžu narychlo najít. Ale našel jsem plánované features KDE 4.0:
Make kxkb switch groups instead of layouts, this will limit to 4 layouts but will make it faster, will remove a lot problems and will make it more consistent with xkb and other keyboard switchers. Andriy Rysin <rysin@kde.org>>
Pak ale na Windows zbývá už jen F.
Já bych ho zhodnotil na E-Bohužel s tím nezbývá než souhlasit. Přijde mi jako by někdo vyhodil z projektu všechny co něco uměli a přišla tam banda debilů.
takže uživatel, který se v tom nechce moc hrabat, nemá moc na výběr...Nakonec to ale vyjde nastejno: hrabat se v tom musí.