Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Anonymous Pro je nová verzia fontu s pevnou šířkou Anonymous, uvoľnená pod Open Font License. Tento font bol vytvorený špeciálne so zreteľom na potreby programátorov (zreteľne odlišuje O, 0, I, l, 1 a pod.).
Tiskni
Sdílej:
prdel
, tak je jasné, že se jedná o prde-el a ne o prde-jedna. Pochopil bych to u matematických výpočtů (1 * l
) nebo u programátorů v Perlu (ftip), ale jinak moc ne...
Já používám nějaké DejaVu; umím si představit i něco lepšího, ale nijak mě to nedrásá. Co používáte vy?
int a = 32l;//int a = (long)32;
int b = 321;
Nějak si nevzpomínám, kdy bych nevěděl, jestli je nějaký znak malé el nebo jednička. Když je identifikátor třeba prdel, tak je jasné, že se jedná o prde-el a ne o prde-jedna. Pochopil bych to u matematických výpočtů (1 * l) nebo u programátorů v Perlu (ftip), ale jinak moc ne...
Co třeba výstup pwgen
? :-)
Já používám všude v konzolích Envy Code R a nemůžu si ho vynachválit.
NVIDIA(0): Validated modes: NVIDIA(0): "1680x1050" NVIDIA(0): Virtual screen size determined to be 1680 x 1050 NVIDIA(0): DPI set to (90, 88); computed from "UseEdidDpi" X config NVIDIA(0): optionHinting mám nastavený pod userem v KDE na "Nastavení systému", to vypadá viz příloha.
terminus
. IMHO jeden z nejlepsich, cisty a prehledny. Na ostatnich se mi pokazde neco nelibilo (a kdyz uz byl nejaky fakt pekny, tak mel silene velky odstup mezi radky).
dina
, v archlinuxu jednoduse pacman -S dina-font
U tohoto fontu je bohužel zřetelně vidím i při rozlišení 1600x1200 na 20" LCD. :-(
Nemůžu se prostě zbavit pocitu, že obliba fontu Terminus je způsobena podobnými pohnutkami, jako když si někteří lidé v KDE nastavují konsoli na černé pozadí a zelené písmo, používají neproporcionální fonty i tam, kde k tomu není důvod, nebo jim připadá cool psát bez diakritiky.
Terminus nepoužívám kvůli estetice, nýbrž proto, že se mi opravdu dobře čte - a to asi i právě díky těm ostrým hranám
Mne to právě při čtení ruší a odvádí to pozornost od textu. Ale když to někomu vyhovuje, proč ne.