Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Google vydal čtvrtou verzi webového prohlížeče Chrome přinášející na 1500 nových vlastností oproti třetí řadě včetně rozšíření, synchronizace záložek a vyššího výkonu. Jedná se o první oficiální stabilní verzi pro Linux.
Tiskni
Sdílej:
zkryplená. Ba přesně naopak. Je to jenom vinnou uživatelů těch distribucí si že to tolerují místo aby proti tomu něco dělali.
Pochybuju, že by někdo dobrovolně chtěl kodek, co neumí kódovat a dekódovat.Ale zvláštní, že proti těm patentům na ně nikdo neřekne ani bůů. Úplně nejlíp kdyby se to vyřešilo samo, ne?
Spíš balík nesplňoval "firemní" politiku.A která firma má v politice udělat ze sebe cvičný terč?
Narozdíl od fanatiků, co hned doporučují změnit distro, bych se nicméně nejprve podíval na www.debian-multimedia.orgNebo ffmpeg.org. Já mám asi 5 verzí ffmpegu v systému. Ten by se snad ani jinak než kompilací instalovat neměl.
Ale zvláštní, že proti těm patentům na ně nikdo neřekne ani bůů.Špatně koukáš kolem sebe. A btw. - mezi "říct bůů" a "softwarové patenty zrušeny" je poněkud složitější cesta, než si - zjevně - představuješ.
A která firma má v politice udělat ze sebe cvičný terč?No jestli náhodou ta politika není spíš něco jako NEdělat ze sebe cvičný terč a NEmuset platit pokuty za porušení patentů.
Já mám asi 5 verzí ffmpegu v systému. Ten by se snad ani jinak než kompilací instalovat neměl.Tvůj názor. Já jsem toho názoru, že to je prasárna.
že mě Google špehuje? ať si..nedělám nic, co by někomu mělo vadit..
lidi si nedaj říct
(že mě Google špehuje? ať si..nedělám nic, co by někomu mělo vadit..)Kristova noho! Jsem znechucen, že dokonce i na serveru jako ABCLinuxu se najdou takové strašné ovce, které jsou schopné něco takového napsat. Populace je ovcemi zjevně promořena ještě víc než jsem si myslel
Vždyť stačí blbý dump z wiresharku např. a hned vím, co se kam posílá.Budiž. Dump z Wiresharku, při spuštění Google Chromia(ne Chromu) pokud je nastavená jako výchozí stránka(což je většinou hned v defaultu) Google. Něco podobného se u jiných prohlížečů v případě přístupu na Google neposílá. To jsem teda zvědavý. Co a kam, že se teda posílá?
Já jen k tomu jak všechno musí být hned jasné z Wireshark dumpu a kdesi cosi.Jasně..v tom máš pravdu. A celkově dobrá pointa. Myslel jsem to spíš obecně, tedy že ne já osobně si zkontroluju ve wiresharku, jestli si Google netahá nějaké moje data, ale že je tu ta možnost toto udělat. A to někým, kdo výpisu wiresharku rozumí, což (v tomto přiloženém případě) já nejsem, ale věřím, že takoví lidi jsou.
Problém je v tom, že Chromium nemá oficiální udržované balíčky. Takže zbývají tři možnosti:
1) zkompilovat si ho (drtivá většina lidí nechce - já taky ne)Já zatím v praxi nepoužívám ani Chrome ani Chromium, ale hodlám přejít až ve chvíli, kdy budou někde k dispozici balíčky, které budou otestované a "oficiální".
pbuilder
, pdebuild
dpkg-scanpackages
) a pinning to řeší. Teda ne že bych to zkoušel (jenom tu první část), ale musí to jít. Rozhodně to není tak "příjemné", ale upřímně řečeno, instalace kompilací je prostě prehistorie upřímně řečeno, instalace kompilací je prostě prehistorieBlbost. To bys musel mít balík pro každou konfigurační volbu × každou HW konfiguraci, kterou si někdo usmyslí.
Akorát pro většinu lidí je to zbytečné.Jak by se olizovali, kdyby se dal balíček zkompilovat poklepáním na nějaký balíček. A ještě kdyby k tomu nebylo třeba pro nainstalování jednoho balíčku kompilovat dalších 100, ale jenom by se nainstalovali jejich binární verze a hlavičkové soubory. To by bylo vymakanější než celé Gentoo.
Stejně jako u toho vejš - nejsem si úplně jistej, jestli je tohle náhrada za emerge.Ono ani to emerge ve skutečnosti není nic moc. I když vyjde nový balík tak se musí udělat rozhraní emerge → configure v podobě Ebuild balíčku. Nejlíp by bylo, kdyby už i ty BASHové skripty a marka v podobě GNU Autotools zmizelo z povrchu světa a v balíčku se distribuovali zdrojáky, hlavičkové soubory, nějaká data a nějaký protokol stejně jako je tomu u balíčku binárních.
V ideálním případě je rozhraní prázdné, protože ebuild automaticky pouští svatou trojici (respektive která třída se zdědí).
Jinak Autotools vznikly právě proto, aby „ebuildy“ byly co nejednodušší. Autotols vám totiž dovolí osahat nekompatibility operačních systémů, standardních knihoven, knihoven i překladačů. Třeba napsat si vlastní systém řízení překladu sdílené knihovny, aby jel v Linuxu, nějakém historickém UNIXu a ve Windows je fakt nadlidský úkol a často je složitější než knihovna samotná.
Autotols vám totiž dovolí osahat nekompatibility operačních systémů, standardních knihoven, knihoven i překladačů.Vždyť já neříkám. Jenomže při instalaci sta balíků se to osahává poprvé, podruhé … posté. Spíš mi vadí celý ten interní systém. To by měla být starost nějakého balíčkovacího systému a ne mutanta uživatel/vývojář.
nemají čas ani náladu(či spíše dostatek znalostí a jen se blbě vymlouvají).
Taky nechápu podobné názory, že Google vše sleduje a podobně. Proč by to nedělali i ostatní? Když to nebude ten, bude to onen. A radši svá data svěřím Googlu než třeba Microsoftu. Od Google toho používám relativně hodně - Gmail, Picasu, sem tam Chrome (ano, Chrome a ne chromium), mám blog na Bloggerovi, dostupnost 100%, náklady 0, zabezpečení OK, problémy žádné......
Je barevnější?No... alespoň ten pokébal teda je
dark@amalthea ~ $ emerge -p www-client/chromium These are the packages that would be merged, in order: Calculating dependencies... done! [ebuild N ] dev-perl/XML-NamespaceSupport-1.09 [ebuild N ] perl-core/Storable-2.20 [ebuild N ] gnome-base/gconf-2.26.2-r1 USE="-debug -doc -ldap -policykit" [ebuild N ] dev-perl/XML-LibXML-Common-0.13 [ebuild N ] dev-perl/XML-SAX-0.16 [ebuild N ] virtual/perl-Storable-2.20 [ebuild N ] dev-perl/XML-LibXML-1.66-r1 [ebuild N ] dev-perl/XML-Simple-2.18 [ebuild N ] x11-misc/icon-naming-utils-0.8.90 [ebuild N ] x11-themes/gnome-icon-theme-2.26.0 [ebuild N ] www-client/chromium-4.0.266.0-r1 USE="ffmpeg"Gconf bych ještě snesl, ale naco proboha gnome-icon-theme a icon-naming-utils (ty perl závislosti jdou z těchto dvou)? Já gnome nepoužívám a mám jen jednu Gtk aplikaci - Gimp.