Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Groklaw popisuje, jak chtěl Microsoft přesvědčit Intel, aby nepoužíval Linux (pro EDA, Electronic Design Automation). V roce 1999 pojmenoval Bill Gates tuto snahu "Jihad". Informace pochází z e-mailů zveřejněných v rámci antimonopolního případu Comes v. Microsoft.
Tiskni
Sdílej:
A nemyslim tim, ze fungujou dobre na widle, proste fungujou dobre obecne.Bohužel stále mají několik bugů (respektive neimplementovaných vlastností) s prioritou blocker, kvůli kterým jsou pro mě nepoužitelné. Proto Lacovo tvrzení
ktoremu sa ziadny alfa/beta open source odpad nikdy nevyrovna.platí jen pouze pro něj. Stejně tak moje tvrzení platí pouze pro mě. Nelze objektivně rozhodnout, který OS je lepší/horší. Tak už to sakra pochopte a nehádejte se pořád o tom!
Navic vydrzej o skoro 30 minut dyl na baterkach nez XPcka nebo linux.A tohle tvrzení platí také jenom pro tebe a tvůj notebook a ne obecně
Navic vydrzej o skoro 30 minut dyl na baterkach nez XPcka nebo linux.Sakra proč nechce pochopit, že každý systém má svou správu napájení, když byly Xp pro AMD pak NTB vydržel jen 70 min. s alternativním free ovladačem cca 2hod. Visty jsou již na tom lépe skoro stejně jako Suse. Prostě se nemá smysl s někým takovým ani hádat...
V XP (2001) som vlozil HP CD s ovladacmi a sprievodca sa o zvysok postaral sam.Bezva, Laco. Já jsem připojil k síti tiskárnu OKI C5100n, nainstaloval ovladače a obslužný software do počítačů, nasáčkoval dovnitř oprávněné uživatele, v počítačích naimportoval CSV soubor s jejich seznamem, nastavil jim oprávnění, limity a další ptákoviny. Všechno hezké, až na jeden problém: Nikomu ta tiskárna nic nevytiskla, jelikož z počítače se ven nedostala žádná data. Několikrát jsem volal na hotline, hádal se tam s těmi ignoranty, kteří mi tvrdili, že to prostě není možné a nechápali, že se moji uživatelé nepřihlašují k místnímu počítači, ale do domény. Ono to totiž tisklo výhradně místně přihlášeným lidem. 3 měsíce jsme se dohadovali, oni odmítali přijet a vidět to na vlastní oči. Po 3 měsících se na stránkách OKI objevily ovladače verze 2, s nimiž to funguje. Ale pokud by se neobjevily, mohl bych tu tiskárnu akorát tak hodit do popelnice… A ta léta života, která jsem ztratil rozčilováním, mi už žádný ignorant z podpory OKI nevrátí. Už jsem zde někdy psal o Minoltě PP1100, která úplně na všech počítačích s Windows, se všemi různými verzemi ovladačů, chrlí co chvíli papíry s chybovými hláškami. Uživatelé si už zvykli a nestěžují si. Kolegyně, která k nám před pár lety přišla, se mne ptala, jestli nevím, čím to je, že jí doma tiskárna pořád tiskne papíry s chybami - když z ní vylezlo, že Minoltu PP1100, uklidnil jsem ji, že je to "normální". Ale víš co? Když jsem jeden kousek připojil k počítači s Linuxem, tak z něj ještě žádný papír s chybovou hláškou nevylezl… Já sice chápu, že to není přímo vina Windows - ani první, ani druhý případ. Ale pokud mi někdo začne tvrdit, jak ve Windows vše perfektně funguje, tak mám chuť ho poslat někam.
Uživatelé si už zvykli a nestěžují si.Takove historky z prace bych mohl taky vypravet, uzivatele Win jednoduse nekdy nemaji na vybranou, tam kdyz neco opravdu nefunguje, tak casto ani firemni IT nevi, jak to resit, a vyresi to preinstalovanim OS. Jako priklad uvedu: 2-3x denne vyskakujici hlaseni antiviru, i kdyz vir neexistuje, 10x za den vyskakovani neznameho chyboveho hlaseni v prohlizeci Opera (nepomuze ani kompletni odinstalovani a nova instalace), nejaka pomocna lista NeroBurningRom v taskbaru, ktera se neda odstranit, kratke zamrzani systemu pri prepinani oken, okamzity restart systemu bez varovani atd. Lidi si pak proste zvyknou takove problemy ve Win ignorovat a snazi se uz nerozcilovat. Kez by existoval bezproblemovy OS, ale takovy asi nikdy nebude, kazdopadne v Linuxu se da vyresit vic veci nez ve Win, protoze je cely OS prehlednejsi a dokonale zdokumentovany.
a trvá velmi dlouho, než se připojí USB myš (pokaždé se mi zatím hledaly ovladače a takové blbosti...)„To se nedivte, že vám to nefunguje. Musíte tu myš přece připojovat pořád do stejného portu.“
musel po každém vytáhnutí CF karty ze čtečky čtečku odpojit a zase připojit, aby fungovala :) Nebo si zapisovat, které zařízení patří do které USB zdířky, abych ho nemusel při každém přepojení znovu "instalovat"Počkat. To jako fakt? Jestli jo, tak to je vážně síla.
jednoznacne linux je super cim dalej tim lepsi a ziadni virus windovs je hlavne o kapitalu furt bude vimislel dake pisti nove i tak je to na pr co jsem se snima nasral 17 let práce s počítačem a vindovs nigdi více linux je pohodicka perfektni soft vela ludi ani nevedia co je linux a ti co ho skusili a nieco nevedeli spravit se ho raději vzdali a dali zpátečku tak se mějte a hlavne kludNo, moc to nepřeložil…