Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Právě vyšla nová stabilní verze Debianu, 6.0 s kódovým označením „Squeeze“ (trojoký mimozemšťan z filmu Příběh hraček). Obsahuje aktualizované verze téměř všech balíčků. Došlo také k odstanění uzavřeného firmware z kernelu
Tiskni
Sdílej:
Zrovna jsem dopsal zprávičku , dal jsem náhled a rss čtečka hlásí novou zprávičku že byl vydán Squeeze, to je pech
/DATA
(kdyby to bylo v /etc
, /usr
atd., tak by se smazaly), a pak zase na původní místo – výrazně rychlejší, než přehazovat data z oddílu na oddíl – zrovna včera jsem takhle jeden systém instaloval Nevidím jedinný důvod proč nepoužít netinst, je blbost si stahovat celé repozitáře..
Když instaluju na 5+ počítačů tak si třeba z notebooku udělám repozitář a stahuje se to po 1Gb/s, dám tam netinst a je to za chviličku
... a potom už jenom z debootstrapu, který má momentálně 55 KiBTen je ale specifický pro tvůj HW, ne? Jinak se mi ta velikost nezdá....
Ten je ale specifický pro tvůj HW, ne?Ne. Debootstrap je program (nebo spíš skript), který se spouští z jiného systému.
luksSuspend
, který víc oddílů vyžaduje jaksi z principu. S přeinstalováním systému bych neměl problém, stačí smazat příslušné adresáře z /
. Ale proč Linux přeinstalovávat? Ale proč Linux přeinstalovávat?Jasně, normálně to není potřeba.
aptitude dist-upgrade
?
A proč vůbec? Lenny bude ještě dlouho podporován...
packages.debian.org/<jméno>
.
Ved je to plne zastaranych balikov u torych medzitym opravili milion chyb.Ano balíky nejsou nejnovější, ale právě díky tomu je těch "milion chyb" opraveno.
Takze tento odpad teraz budu volat akoze "stable" a onanovat okolo toho? Asi sa poserem od rehotu...Tento odpad rozebírat nebudu.
Bude si někdo instalovat čistou instalaci Squeeze? Pokud ano, nechtěl by otestovat ten screensaver s VLC?Hmmm? Recommend xdg-utils, because xdg-screensaver is required for disabling the screensaver. (Closes: #436339). Velký problém si ručně doinstalovat jeden balíček?
No ani ten neřeší vše .
Nevím, jestli je to chyba debianu nebo i915 driveru, ale mě ten "automatický" X screensaver (zčernání obrazovky) nejde vypnout. Zkoušel jsem všechno možné, hrál si s xset
, s nastavením a parametry driveru (xorg.conf), ale prostě to nejde. Stejně si tam ta sviňa naskočí (a screensaver inhibitor přitom vklidu běží). Pomáhá před puštěním filmu jen něco jako xset s 20000
, což nastaví screensaver na 20000 sekund nečinnosti, což je dost pro jakýkoli běžný film.
Thinkpad T500, GM45, i915 driver, fluxbox, Debian Squeeze / 2.6.37
Některé ovladače v linuxovém jádře obsahovaly nesvobodné kusy firmwaru. Počínaje vydáním Squeeze byly tyto firmwary přesunuty do samostatných balíků v sekci non-free. Příkladem za všechny je balík firmware-linux. Pokud takový balík nainstalujete, bude se firmware nahrávat automaticky dle potřeby.zdroj: http://www.debian.org/releases/stable/i386/release-notes/ch-whats-new.cs.html#nonfree-firmware