Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
Preferuji
čaj |
|
63% (253) |
kávu |
|
27% (109) |
ani jedno |
|
10% (39) |
Celkem 401 hlasů
Vytvořeno: 1.7.2021 17:41
Tiskni
Sdílej:
Někde ho zastoupila móda proprietárních kapslí s obsahem z monokulturních plantáží, což nehodlám podporovat.No hlavně ten odpad. Fakt nechápu, jak mohlo někomu přijít jako dobrý nápad s každou kávou vyhodit i kus plastu. Jasně, pro ty prodejce je to business plán, ale já jako zákazník na tohle přece nemůžu přistoupit.
zachovalou džezvuPřesně tak. Stačí mít 100let starý mlýnek po praprarodičích, hustý kovový filtr nebo alespoň dobrou konvičku a dá se odlít kafe totálně "bez písku" (tak říkali české turecké kávě holandani někdy v devadesátkách). Nehledě na existenci presovačů, kde je odpad také nulový.
Fakt nechápu, jak mohlo někomu přijít jako dobrý nápad s každou kávou vyhodit i kus plastu.
Nebo dokonce i kus hliníku.
Oolong a wulong byly první čaje, které jsem poznal, když se tu objevily čajovny po sametu.Fakt? Ja mám pocit, že bežne je známy zelený a čierny (červený) čaj. Občas ľudia poznajú biely a tzv Puerh (aj keď to nie je moc šťastné označenie, osobne dávam prednosť názvu "tmavý"). O žltom čaji a oolongu počuli len skutočný fajnšmekri. Toď moja skúsenosť o tom, čo je známe a čo menej, preto som (milo) prekvapený, pretože oolongy mám asi najradšej. Aj keď to je ťažko povedať, pretože každý má dačo do seba.
Co je myšleno pojmem čaj? Výluhy bylin, ovoce, šípku... Potom i káva je čaj.
čaje: čaje
I ten přístup jako takový babicoidní: má tam být whiskey, říká rum a dává tam tuzemák.