V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Tohle je, s prominutím, efektně znějící blbost.Jo, efektně znějící blbost to je, nicméně roli sexu v hudbě nepodceňujte. Stejně jako Lennon, i Bach a Mozart k němu měli velmi pozitivní vztah (o jiných jako je Scriabin, Rachmaninov, Liszt, Pagannini nemluvě). Ke gregoriánským mnichům se raději nebudu vyjadřovat. A Bach má v Temperáku místy docela slušný "koule".
Základna, dobíječka, dock/dok ... to všechno chápu, ale kolébka? Copak se v tom ta myš houpe? Teda, jestli ano, tak myslím, že to je spíš zmetek, než úmysl výrobce.
+1
Zkusil jste někdy hrát v místnosti, kde je víc lidí a spousta z nich používá tu "jednu jedinou nejlepší bezdrátovou myš"? ... čímž shodou okolností všechny takové myši vysílají na stejné frekvenci a docela parádně se ruší... Třeba u Logitechů se to typicky projevuje zaškubáváním, lagy v příjmu, včetně výpadků znaků během psaní na klávesnici. Mívali jsme dvě sady na prodejně asi 1,5m od sebe a byly s tím problémy i při běžné kancelářské činnosti. Takže jedna prostě musela pryč.
Osobně preferuju jakoukoli myš se středně tvrdými tlačítky, drátem a alespoň 800dpi.
vypnout se mi myš uprostřed hry, asi bych...Myslím, že to bys asi ne ... jelikož bys neměl tu myš.
Tak opět nevím jak hlasovat ... jelikož mám ZX Spectrum a tam je klávesnice součástí počítače není ani s kabelem (ten je uvnitř) ani bezdrátová. Sic drátů z počítače vede několik. S myší to je jasné, používám normální optickou PS/2 myšku (Nebo USB co umí PS/2 protokol, přeci jen plnohodnotný USB port u Speccy nemám.)./p>
Nebo, že by se anketa opět týkala PC? To by mne zklamalo V tom případě jednoznačně dráty. Bezdrátových jsem zkusil několik a prostě mi žádná nesedla. Potřebu přesouvat klávesnici a myš mimo dosah drátů skutečně nemám.
Tiskni
Sdílej: