Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Používáte správce hesel?
ano, skoro na vše |
|
30% (355) |
ano, občas |
|
25% (294) |
ne, ukládám hesla jinak |
|
37% (428) |
ne, mám papírky (nalepené na monitoru) |
|
7% (87) |
Celkem 1164 hlasů
Vytvořeno: 8.12.2008 21:36
Tiskni
Sdílej:
Ja to mam pekne rozdelene:
- pre web firefoxacky spravca hesiel,
-pre kde aplikacie kwallet,
- pre prihlasovanie na cisco smerovace/prepinace clogin (rancid)
- a pre linuxove servre ssh-agent
Na vsechno Keychain Access, jedno misto, jedna zaloha. Klidek
jen tak ze zajimavosti : kolik si takovejch hesel pamatujes?
Jmeno heslo na servery? Zadny ssh klice? uaa :)
Nápodobně, pamatuju si dost, jen ve firefoxu mam povolené ukládání login nejmů pro zrychlení.
Na hromadu hesel od nesmyslnych for a webu mam spravce ve Firefoxu. Na dulezita hesla, ktera pouzivam jednou za uhersky rok mam KeePassX. A ty opravdu dulezita hesla (veci na kterych mi zalezi, firemni zdrojaky...) jen a pouze hlavu. Ty softu nesverim :)
jj pouzivam jen par hesel takze pamet v kombinaci s ulozenim hesel ve FF ... na par serveru SSH-Key ... ktery si samozrejme nepamatuju ... ale mam ho na flashce
Jo, jistě, přijde mi lepší mít většinu hesel (krom některých vybraných taky hodně důležitých, která si pamatuju) pod jedním suprheslem, které se snáž ohlídá (a i pamatuje, jistě).
Seahorse na hesla zadávaná do aplikací. Revelation na jiná hesla. A hlavu na hesla k heslům.
Správce hesel má jednu výhodu. Případný "špión" v počítači sledující stisky kláves zjistí pouze heslo ke správci hesel ale už nezjistí vlastní hesla k aplikacím atp. Nu a protože mám správce na USB klíčence je zjištěné heslo asi k ničemu. Můj názor.
Presne, to si myslim taky :D Mam svuj vlastni na sve domene, ale i tak pouzivam KWallet a vzdy mam zalozni kopii i sifrovanou GPG na flasce. Jen me dost stve na FF, ze neumi spolupracovat s jinym manazerem a musim mit hesla ulozena 2x.
Když už ti do počítače někdo nainstaluje odchytávač kláves, tak je pravděpodobně už stejně všechno ztraceno, protože se může dostat k souborům toho správce hesel. Snad leda že by to byl HW odchytávač kláves.
ChciHodne$$$aHolkuS(.Y.)aBudeToFajn=)=)
" se už celkem dá zapamatovat Proboha papírky! Hesla patří do paměti a přesně tam je mám i já.... (ne, ukládám hesla jinak)
Jejda na co spravce hesel??
Ja mam vsude heslo 'zuzana' a je to.
Mrkol som sa do svojho KeePassu: 143 hesiel, z ktorých musím väčšinu pravidelne (raz mesačne) meniť.
nápodobně, jen to číslo je oněco vyšší... tohle se prostě pamatovat nedá
vim hesla.gpg
http://www.vim.org/scripts/script.php?script_id=661
emacs hesla.gpg
http://www.easypg.org/
Funguje to pro oba editory
--no-use-agent
a GPG_TTY
, protože jsem si v man gpg-agent
chytře nepřečetl, že You should always add the following lines to your .bashrc or whatever initialization file is used for all shell invocations: GPG_TTY=`tty` export GPG_TTY
taky si hesla ukladam hesla zasadne ve sve vlastni pameti, ktera je ale dosti derava, takze obcas mi nejake vypadne a jak pak dlouho premyslim jakyze to vlastne mam ten pin :)
....docela se tesim na okamzik, jestli se ho vubec nekdy doziji a i kdyz verim ze pro mnoho zde prispivajich to bude spise katastroficky scenar, kdy budu moc mit jedno heslo/pin a jednu kartu, na ktere budu mit bankovni ucty/kreditky, obcanku, kartu zdravotniho pojisteni, ockovaci prukaz, telefoni ucet, tramvajenku, ridicak, knihovnu, studentskou prukazku, pas atd...
bohuzial si musim nejake pametat: tie do firemneho pocitaca a na rozne firemne servre
Chybi mi tu moznost "pamet mi jeste slouzi, hesla si pamatuju".
Ještě že nejsme na ABC Windowsu. To by tu byla nejčastější odpověď: „ukládám hesla do wordovského dokumentu na ploše“
Správce hesel (vestavěného v prohlížeči) používám, téměř na vše a pak taky KDE klíčenku a KeePass.
Vyznačil jsem, že ukládám hesla jinak. Usvědčilo se mi provést záměnu znaků a tak si heslo píši obyčejnou tužkou třeba i na monitor.
Kombinuje záměnu stranovou (A), okrajovou (B) či číslo místo písmene (C).
Například
(A) vr8a -> a8rv
(B) vr8a -> ar8v
(C) nebo z=0 + a=9 => naz56dar -> n9056ar
Tak nevím proč se poslední případ v HTML přegeneroval - druhý pokus:
(C) nebo z=0 + a=9 => naz56dar -> n9056d9r
... náhled už vypadá dobře, tak snad OK
ne, ukládám si je jinak - do paměti
škoda, že takováhle základní možnost nemá samostatné hlasovátko.
Popravdě řečeno si důležitá a často používaná hesla pamatuji. Jsou aj hesla, která programu také nesvěřím.
Nemá ovšem cenu si pamatovat login někam, kam lezu jednou za uherský rok, nebo mi nestojí za ochranu.
Hesla zadávám zpaměti - stačí mi si pamatovat 7 dvanáctimístných čísel , běžně .
KrijCos
Ahoj,
já vás nechápu. Já mám papírky nalepený na monitoru u noťasu a celkem pohoda. Jen občas nějakej ztratím ve škole, ve městě nebo tak. Ale proč dělat problémy kvůli ochraně hesel. =D