Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Anton Carniaux, právní zástupce Microsoft France, pod přísahou: Microsoft nemůže garantovat, že data z EU nepředá do USA bez EU souhlasu, musí dodržovat americké zákony.
Byl vydán Mozilla Firefox 141.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Lokální AI umí uspořádat podobné panely do skupin. Firefox na Linuxu využívá méně paměti. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 141 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
NÚKIB upozorňuje na kritickou zranitelnost v SharePointu. Jedná se o kritickou zranitelnost typu RCE (remote code execution) – CVE-2025-53770, která umožňuje neautentizovaný vzdálený přístup a spuštění kódu, což může vést k úplnému převzetí kontroly nad serverem. Zranitelné verze jsou pouze on-premise verze a to konkrétně SharePoint Server 2016, 2019 a Subscription Edition. SharePoint Online (Microsoft 365) není touto zranitelností ohrožen.
Společnost Valve zpřísnila pravidla pro obsah, který je možné distribuovat ve službě Steam. Současně řadu her ze Steamu odstranila. V zásadách a pravidlech přibylo omezení 15: Obsah, který by mohl porušovat pravidla a normy stanovené zpracovateli plateb a souvisejícími sítěmi platebních karet a bankami nebo poskytovateli připojení k internetu. Sem spadají zejména určité druhy obsahu pouze pro dospělé.
Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Souhlasíte s podporou OpenXML v OOo?
ano |
|
62% (563) |
ne |
|
8% (76) |
je mi to jedno |
|
12% (107) |
o co jde? |
|
18% (166) |
Celkem 912 hlasů
Vytvořeno: 21.12.2006 22:56
Tiskni
Sdílej:
Word, alone, has more than 1100 individual XML elements that need to be processed. We do this processing by writing something called a "handler", and each one of these elements needs a handler. a team of 5 developers will implement 25 handlers a week, which means that we’d have all the XML handlers written in 44 weeks. Nevertheless, we’ve taken a little less than a year to get the converters reading the new file format. We still aren't writing the new file format [...] and I’ve completely left out all of the design and coding for the intermediate representation of the file. In other words, we're almost halfway through the schedule, with less than a quarter of the development work done. This is just for Word.
Podle vyjádření Briana Jonese z Microsoftu je to blbost. Jinde zase přímo píše:
You don’t need to sign anything or even reference anything. You are free to use our formats as much as you want and you don’t need to make any mention or reference to Microsoft. You can implement these formats so that you can both read and write the formats with your technology, code, solution, etc. In other words we will not sue people for using the formats even if it is competitive software.
...
If you want to build a solution that works with our formats you’re free to do so without worrying about patents or licenses associated with our formats.
Není mi vůbec jasné, odkud se berou informace o nutnosti přistupovat na nějakou šílenou licenci. Narozdíl od informací o obrovské složitosti formátu (které věřím, i když specifikaci OpenXML příliš neznám) je nepokládám za pravdivé.