Sovereign Tech Agency (Wikipedie), tj. agentura zabezpečující financování svobodného a otevřeného softwaru německou vládou, podpoří GFortran částkou 360 000 eur.
Microsoft hodlá zrušit zhruba tři procenta pracovních míst. Microsoft na konci loňského června zaměstnával kolem 228.000 lidí. Tři procenta z tohoto počtu představují téměř 7000 pracovních míst.
V říjnu loňského roku provedl Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) místní šetření u společnosti Seznam.cz. Krajský soud v Brně tento týden konstatoval, že toto šetření bylo nezákonné.
Branch Privilege Injection (CVE-2024-45332, Paper) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel. Intel jej řeší ve včerejším opravném vydání 20250512 mikrokódů pro své procesory. Neprivilegovaný uživatel si například může přečíst /etc/shadow (YouTube).
Dle plánu byl vývoj Firefoxu přesunut z Mercurialu na Git. Oficiální repozitář se zdrojovými kódy je na GitHubu.
V terminálovém multiplexoru GNU Screen byly nalezeny a v upstreamu ve verzi 5.0.1 už opraveny bezpečnostních chyby CVE-2025-23395, CVE-2025-46802, CVE-2025-46803, CVE-2025-46804 a CVE-2025-46805. Podrobnosti na blogu SUSE Security Teamu.
Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »Souhlasíte s podporou OpenXML v OOo?
ano |
|
62% (563) |
ne |
|
8% (76) |
je mi to jedno |
|
12% (107) |
o co jde? |
|
18% (166) |
Celkem 912 hlasů
Vytvořeno: 21.12.2006 22:56
Tiskni
Sdílej:
Word, alone, has more than 1100 individual XML elements that need to be processed. We do this processing by writing something called a "handler", and each one of these elements needs a handler. a team of 5 developers will implement 25 handlers a week, which means that we’d have all the XML handlers written in 44 weeks. Nevertheless, we’ve taken a little less than a year to get the converters reading the new file format. We still aren't writing the new file format [...] and I’ve completely left out all of the design and coding for the intermediate representation of the file. In other words, we're almost halfway through the schedule, with less than a quarter of the development work done. This is just for Word.
Podle vyjádření Briana Jonese z Microsoftu je to blbost. Jinde zase přímo píše:
You don’t need to sign anything or even reference anything. You are free to use our formats as much as you want and you don’t need to make any mention or reference to Microsoft. You can implement these formats so that you can both read and write the formats with your technology, code, solution, etc. In other words we will not sue people for using the formats even if it is competitive software.
...
If you want to build a solution that works with our formats you’re free to do so without worrying about patents or licenses associated with our formats.
Není mi vůbec jasné, odkud se berou informace o nutnosti přistupovat na nějakou šílenou licenci. Narozdíl od informací o obrovské složitosti formátu (které věřím, i když specifikaci OpenXML příliš neznám) je nepokládám za pravdivé.