Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Souhlasíte s podporou OpenXML v OOo?
ano |
|
62% (563) |
ne |
|
8% (76) |
je mi to jedno |
|
12% (107) |
o co jde? |
|
18% (166) |
Celkem 912 hlasů
Vytvořeno: 21.12.2006 22:56
Tiskni
Sdílej:
Word, alone, has more than 1100 individual XML elements that need to be processed. We do this processing by writing something called a "handler", and each one of these elements needs a handler. a team of 5 developers will implement 25 handlers a week, which means that we’d have all the XML handlers written in 44 weeks. Nevertheless, we’ve taken a little less than a year to get the converters reading the new file format. We still aren't writing the new file format [...] and I’ve completely left out all of the design and coding for the intermediate representation of the file. In other words, we're almost halfway through the schedule, with less than a quarter of the development work done. This is just for Word.
Podle vyjádření Briana Jonese z Microsoftu je to blbost. Jinde zase přímo píše:
You don’t need to sign anything or even reference anything. You are free to use our formats as much as you want and you don’t need to make any mention or reference to Microsoft. You can implement these formats so that you can both read and write the formats with your technology, code, solution, etc. In other words we will not sue people for using the formats even if it is competitive software.
...
If you want to build a solution that works with our formats you’re free to do so without worrying about patents or licenses associated with our formats.
Není mi vůbec jasné, odkud se berou informace o nutnosti přistupovat na nějakou šílenou licenci. Narozdíl od informací o obrovské složitosti formátu (které věřím, i když specifikaci OpenXML příliš neznám) je nepokládám za pravdivé.