Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Po vydaní predošlého článku o súborových systémoch mi bolo vytknuté, že som neotestoval súborový systém NTFS. Najprv som si myslel, že ide o trolling, ale zdá sa, že existuje prinajmenšom jeden človek, ktorý NTFS v Linuxe aspoň raz použil.
No, žádný super vtip to tedy není ale hej, buďte rádi, že jsem si vzpomněl .
jxl_from_tree vznikol ako ladiaci/testovací nástroj na priame vytváranie ručne vytvorených bitových tokov JPEG XL (na rozdiel od použitia kodéra libjxl obvyklým spôsobom, keď sa mu ako vstup zadávajú pixely). Tieto ručne vytvorené bitové prúdy sú veľmi malé, pretože pozostávajú len z kontextového modelu pre entropické kódovanie (tento kontextový model je opísaný pomocou stromu MA, preto názov jxl_from_tree),
Pôvodný článok bol zverejnený na mojom blogu na LinuxOS.sk. Obsah zčasti nadväzuje na predchádzajúci článok o problémoch s fotmi na Amazon Kindle.
Dnešný článok bude venovaný open source čítačke KOReader. V článku sa venujem inštalácii, používaniu a porovnaniu so štandardnou čítačkou na Amazon Kindle Paperwhite 2 (drvivá väčšina platí aj pre ostatné čítačky od Amazonu). Ďalej sa venujem optimalizácii spotrebovanej RAM a riešeniu problémov pri spustení bez Kindle Framweorku. Článok uzatváram trochou disassembleru a malým pluginom pre lepšiu podporu Kindle.
Na weby Ředitelství silnic a dálnic byl proveden "velmi sofistikovaný a hluboký útok", ŘSD z "taktických důvodů" zatím nebude zveřejňovat detaily.
Tak, na stránke ste si mohli štandardne ku/po konci každého dňa pozrieť umiestenie v skupine, ako asi Váš tím skončí.
Kedže minulý rok sa to skončilo zle, kedže vtedajšia mala chybu, tak sa algoritmus naprogramoval odznova v pokoji a v osobnej pohode ešte pred začiatkom majstrovstiev sveta. Čiastočne permutácie: Rátajú sa ako 4počet zápasov.Dávejte si dobrý pozor na to, co říkáte. Mohli byste ohrozit počítačovou bezpečnost .
Po úspěchu předchozího blogu přináším druhou stručnější část, resp. epilog / poslední díl první série. Od včera jsme doma už zase sami, takže je možno zhodnotit celou akci.
Uplynulo už desať rokov od chvíle, čo som naposledy vyberal súborový systém. Vtedy zvíťazil ext4, ktorý som odvtedy spokojne používal. Množia sa ale v diskusiách tu aj inde pohrdlivé komentáre na túto konzervatívnu voľbu.
Nedávno jsme na jednom IRC kanále dělali zajímavý psychologický experiment. Přečtěte si následující příběh.
Hmm, když nyní nově platí, že lež není názor, znamená to, že teď jsou jediné povolené názory pravda, a nic než pravda, k tomu nám dopomáhej Bůh?
Na světe jsou dva druhy lidí - ti, kteří mají kolem krku provaz a ti, kteří je odřezávájí .
OpenAI představila pokročilejší verzi generátoru obrázků DALL·E, který umí namalovat téměř cokoliv, co Vás jen napadne.